1.
3 kasım 2020 abd başkanlık seçimleri sonucu demokrat parti'den 46. abd başkanı seçilmiş eski senatör ve başkan yardımcısı. abd'nin en yaşlı başkanı.
devamını gör...
2.
46. amerika birleşik devletleri başkanı.
devamını gör...
3.
peki ya şimdi ne olacak?
devamını gör...
4.
başkanlık sonunu dünya gözüyle görebilirse mucize olur. gelmişsin 253 yaşına ne işin var senin başkanlıkla aklım almıyor. elini kaldirirken alltan bastonla havaya itiyorlar yaşayan mr burns gibisin bu ne menem bir yönetme sevdasidir.
devamını gör...
5.
aynı bokun lacivertidir.
devamını gör...
3 kasım 2020 abd başkanlık seçimlerinde, delegelerin çoğunluğunu aldığı şu an hali hazırda gözükmekte olan, zıt bir olay yaşanmadıkça ocak 2021'de 46. başkan olarak abd'nin yürütme erkinde yer alacak kişi. şu an 78 yaşında olup, abd'nin en yaşlı başkanı olması hemen hemen kesinleşmiş şahsiyet.

twitter hesabının bio'sunu düzenlemiş; dondurma sevdalısından ''president-elect'' şekline döndürmüştür.
twitter hesabı
devamını gör...
30 yaşında abd’nin en genç senatörü, şimdi ise 78 yaşında abd’nin en yaşlı başkanı olmuştur.
devamını gör...
dış siyaseti pasifikten avrupa ve ortadoğuya kaydırma ihtimali yüksek yeni seçilen abd başkanı.
devamını gör...
abd'nin en yaşlı başkanı.
devamını gör...
10.
46. abd başkanı nam ı diğer zombi dede. gelen gideni aratmaz umarım.
devamını gör...
20 ocakta trump'tan koltuğu alıcak kişi, görevine başlıyacak.
devamını gör...
(bkz: biden effect)
devamını gör...
"bidon" ve "bizi baydın" esprilerini ilk kimin yapacağını merak ettiren isim.
devamını gör...
çok yaşlı ve bunak dendi ama yaşlı kurt olduğunu ispatladı. abd başkanlık yarışında rakibini yenmeyi başardı. 2021'de adını fazlaca duyacağız.
devamını gör...
nedenini bilmiyorum ama kendisini öve öve bitiremeyen türk solunu davar güder gibi güdeceğini düşündüğüm yeni abd başkanıdır.
devamını gör...
46. abd başkanı seçilen politikacıdır.

yaşlılığını gerekçe göstererek görevini bırakacağı ve kamala harris'e devredeceği söylenmektedir.
devamını gör...
1942 doğumlu abd'li demokrat siyasetçi ve eski avukat. obama döneminde başkan yardımcısı olup, 2020 seçimlerinde başkan adayı olmuştur ve trump'a karşı zafer elde etmiştir. trump'ın tüm çabalarına ve suçlamalarına rağmen resmen abd'nin 46. başkanı olarak seçilmiştir. yardımcısı ise ilk siyahi başkan yardımcısı olan kamala harris'tir.
devamını gör...
trump'tan hiç bir farkının olmadığını düşündüğüm çiçeği burnunda abd başkanıdır. en fazla iki yıl içerisinde kitleler tıpkı trump'ta görüldüğü gibi kendisinden kurtulmak isteyeceklerdir.

bu iddiama en büyük dayanak ise kendisinin elitlerin tarafında konumlanmasıdır. abd'de orta sınıf eriyor ve ülkeyi yöneten ayrıcalıklı kesim bu faktörü görmek istemiyor. hal böyle olunca izlenen politikalar çoğunluğun işine yaramıyor.

somut örnek vermek gerekirse; abd sağlık sistemi kötü durumda ama ne hikmetse elitler daha da kötüleştirmek için uğraşıyor. yine giderek artan işsizlik karşısında abd'li politikacılar dişe dokunur hiç bir adım atmıyor. çin'in yükselişi ve avrupa'nın abd'den kademe kademe uzaklaşmasına ne hikmetse seyirci kalınıyor. günün yıldızı biden ise tüm bu konularda hiç bir somut yol haritasına sahip değil. çoğunluğu oluşturan orta sınıfın yanında olmadığı da kesin. ülke içerisinde yüzyıllardır çözülmeyen ve giderek büyüyen etnik çatışmaları da çözmeye pek niyeti olmadığı açık seçik ortada. tıpkı trump gibi tamamen danışmanların yönettiği bir başkan olacağı kanısındayım.
devamını gör...
hiç kanım ısınmadı bu herife, sanki bize dört yıl işkence edecek gibi duruyor, adam zaten 1974 yılından beri türkiye aleyhtarı, kıbrıs rumları için çalışan biri.
sevmedim, inşallah bizim için hayırlı olur.
devamını gör...
herif tam bir sapık.

trump'ın eşinin kalçasını ellemiştir utanmadan.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"joe biden" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim