hikaye-öykü
6 / 10
puan ver

öne çıkanlar | diğer yorumlar

normal sözlük kitap edebiyat kulübü yılbaşı çekilişinde bana hediye edilene kadar varlığından haberdar olmadığım bir hikaye kitabı. hikaye okuma konusunda önyargılarım olsa da zaman zaman, özellikle uzunca bir romana adapte olamayacağım zaman tercih ediyorum. bu kitabı da bolu'nun tertemiz havasında okumak için seçtim. memnun muyum bilmiyorum.

kitapta dokuz kadından dokuz hikaye var. her bir hikaye karanlık bir tema etrafında dönüyor ve paranormal olaylar da var. tam bilimkurgu tadında yazılmış ne güzel dediğim hikayeler dahi paranormal bitti. ve bu hiç hoş değildi. ki ben paranormal activity serisini bile bayıla bayıla izlemiş insanım.

hikayelerde üsluplar genellikle ortalama, bir ikisinde ortalama üstüydü. çok basit cümleler kurulmuş, lise seviyesi hikaye yazma ödevinin meyveleri gibi. paranormal hikayelerin bir kısmı fazlaca zorlamaydı. kadın doğum uzmanı doktorun yer aldığı hikaye mesela. ne alaka yani? güçlü kadını bu sona bağlamak neden? hani bi de cin çağıran teyzelerin olduğu hikaye var ya. ayy. 9-c sınıfından ece ve arkadaşlarının maceralarını 10-b'den tuğçe anlatmış gibi. bomboş hikayeler.

sonuç olarak, evet ben hikaye okuma konusunda iyi değilim ama maalesef bu yazarlar da hikaye yazma konusunda iyi değiller.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"karanlıktaki kadınlar" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim