kafa sözlükte sıkça rastladığım durumdur. daha önce başka sözlüklerde de bir önerme yada tespit başlığı açıldığında o başlığa tespiti neden yanlış bulduklarını argümanları ile ifade edildiği entryleri giren yazarlar okurdum. okurken de bayağı keyifli olurdu hani, kaliteli bir münazara izlemek gibi, bilgilendirici ve ufuk açıcı.
burada ise o tespiti neden yanlış bulduğunu, doğru olduğunu düşündüğü şeyi yada o tespiti çürütecek argümanı sunmak yerine ya direkt karalama yada o başlığa ithafen karalayan alaycı başka başlıklar açılıyor.
soruyorum sayın yazar arkadaşlarım. sizce doğru mu yapıyoruz?
devamını gör...
karşı argüman üretemediğim için karalamak istediğim başlık.

konuyu saptırmak da başka bir yöntemdir.
(bkz: iletişim)

alttaki yazarın bahsettiği durum ise tam bir kanser.
iki üç kelimeden yargıya varıp kendince bir sınıfa koyuyor. sen kim kaç gramlık aklınla neyi nereye koyuyorsun. * etiket kültürü almış başını gidiyor.
kafa sözlük'ün değerli yazarları arasında görmediğim durum. ki mesajlaşmalarımızda argo gırla dönüyor. olay, örgü, kavramdan kopmayarak her şey konuşulabilir. bence cesur yeni dünya budur.
devamını gör...
biri birini fetoculukla suçluyor
suçlayan feto ile ilgili söylemleri kullanıyor
suçlanan ben fetocuyum demiyor
oda onun zamanında feto hakkında ki söylemlerini buluyor
bu kör dövüşü böyle devam ediyor
abi gerçekten kim fetocu ya
biriniz de çıkın ben değilim demeye
kalmadan bir demeci ortaya çıkıyor
boş yere dememişler
söz uçar yazı kalır
devamını gör...
pek eski bir sözlük olmadığındandır diye düşünüyorum aslında. gün geçtikçe yazarları sağlamlaşacak diye umuyorum. troll hesaplar her vardır ve var olmaya devam edeceklerdir. ancak altı boş olmayan, ordan burdan az biraz okuduğu bilgiyle sallamayan, entelektüel ve kültürlü görünüp karşı cins düşüreyim diye uğraşmayan yazarlarda gelecek. o yazarlar geldiğinde eminim ki çok daha güzel karşıt fikirler okuyacağız.
devamını gör...
dayanaksız bir tez gördüğümde anti-tez üretmek hoşuma gidiyor. brigadier'e katılıyorum. bu tarz münazara tadında atışmaların olması gerekir.
t: mevzuyu ıskalamaktır.
devamını gör...
insanlar buraya genelde eğlenmeye geliyor. siyasette olanla bitenle ilgilenmiyor ya da ahmet ne demiş, ayşe ne demiş derdin de değil. burası münazara ortamı değil, keşke olsaydı. keşke efendice, tartışma adabınca tartışmalar görsek ama çok zor. şuana kadar böyle bir şeye şahit olmadım. burada dinci çok dinci, ateist çok ateist. tek doğru kendileriymiş gibi. ateiste kafir, dinciye yobaz diyeni de gördük, burada. baktık bu seviyesiz dilden anlıyorlar, onların anlayacağı seviyelere inip yazdık. ne kadar seviyeden yoksun olduklarını fark etsinler diye ama anlamadılar anlama yetilerini de kaybetmişlerdi, seviyesizlik onların hayatının bir parçası olmuş. yoksa efendice dolu dolu bilgi içerikli yazmadığımızdan değil. buralar da efendice tartıştığımızda, efendice fikirlerimizi yazdığımız da gelip başlıklarımıza kendilerine hiç bakmadan kafir yazan oldu, bkz. vererek mal beyanı, mal değneği yazan oldu. baktık bunlar edepten ahlaktan anlamıyor, anlamadıklarından dolayı da kendimizi yormuyoruz. seviyeyi yükseltirsek onlar daha çok hakaret edecek, çünkü seviyesizlik bunu gerektiriyor. hakaret, küfür onların dillerinde yuva yapmış.
devamını gör...
+ abdülhamid'i savundun.
- savunmadım çıkar göster.
savundun
+ alçak p.şt
(bkz: doğu perinçek ertuğrul kürkçü bülent uluer kavgası) )
devamını gör...
türk tipi siyaset.
devamını gör...
çirkeflikten kaynaklı durum.

bazı insanlar karşı argüman üretemeyince çamur atarak durumu eşitlemeye çalışır.

sorduğun soruya cevap vermek yerine konuyu saptırmak için bu yola başvurur.

tartışmaya değmez tipler bunlar, tamam canım sensin diyerek konuyu kapatmak lazım. çünkü burası dipsiz bir kuyu ve sonuç almak imkansız.
devamını gör...
vatandaşlarımızın pek çoğunda olay ne yazık ki bir cümle sonrasında tecavüz tehdidine dönüşür. bu kadar çok tecavüz tehdidinin dile yerleşmesini normal kabul eden insanlarla yaşamaktan bıktım. böyle korkunç yetersizlik olamaz. olmamalı.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"karşı argüman üretemeyip karalamak" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim