kayseri’de kilosu 2,5 liradan satılan elma için vatandaşlar -4 derece havada uzun kuyruk oluşturdu. vatandaşın deyimiyle: “bu kuyruk yokluk kuyruğu!”.
konuyla ilgili olarak anka haber ajansı'na konuşan chp kasyeri milletvekili çetin arık şunları söyledi:
--- alıntı ---

hava eksi 4 derece. soğuk mu soğuk. ayaz mı ayaz. insanlar evine ucuzundan meyve sebze götürmek istiyor. markette kilosu 5 lira olan elmayı burada esnafımız 2 buçuk liradan satıyor. millet sosyal mesafeye uyarak evine ekmek, meyve, sebze götürmek istiyor. engellemeyin.
vatandaşın alım gücü yok. vatandaşın derdine derman olmayanlar, çareyi vatandaşa ucuz sebze meyve satan esnafa ceza yazmakta buluyor. buradan ülkeyi yönetenlere sesleniyorum: çözüm üretemiyorsunuz, bari sorun olmayın.

--- alıntı ---
kaynak
devamını gör...
kayserililerin arsızlığından başka bir şey değil. tamam ekonomik sıkıntı yaşayan insanlar var bu ülkede, kabul ediyorum hayat ucuz değil lakin bu da abartı. 2.5 tl ye ucuz denilen elma istanbul'da 3 ila 4 tl arasında satılıyor, kilo olarak.

yani arada öyle matah bir fark yok, ayrıca elma len bu, ekmek ya da su değil. eksi 4 derecede bir kaç tl için beklemeye değer mi, bence değmez. ayrıca sırada bekleyen insanların giyim kuşamları da gayet iyi görünüyor. 1 kaç tl ye muhtaç gibi değiller yani.

işin ironik yanı ise kuyruğun hemen etrafındaki konutlar, neredeyse tümü lüks konutlar. vekilin çabasını da takdir ediyorum tabi, güzel açık yakalamış kendince. "insanlar ucuz zepze kuyruğunda" gibisinden kurduğu cümle ile de amacına ulaşmış. bizımla deyılsınız sayın vekil.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"kayseri'de eksi 4 derecede ucuz elma kuyruğu" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim