kendini savunan bir kadın. üstelik çocuklarının yanında hem şiddet görüp hem ağır hakaretlere maruz kalmış, banyoya kitlenip orada tecavüze uğramış bir birey. kendini savunamasaydı eğer, yarın koruyamadık, yine bir kadın öldü, adalet yerini bulmalı gibi başlıklar okuyacaktık. öldürmesini elbette savunmuyoruz lakin işlerin bu boyuta gelmesini önlemek ya da bunu önlemek için çabamızın olmamasını diliyorum.
haber

görsel

--- alıntı ---

melek ipek ifadesinde ise eşini öldürdüğü anları şu sözlerle anlattı: "sabah ezanı okunurken kendimden geçmişim. eşim beni uyandırarak servisi yapıp geleceğini söyledi. 'ben gelinceye kadar burada bekle geldiğimde yarım kalan işimi halledeceğim' diyerek gitti. eşim aşağıdan küfrederek ve bizi öldüreceğini söyleyerek eve çıkıyordu. kapıya tekme atarak içeri girdi. evin içinde bağırmaya başladı. ben odanın bir köşesinde sinmiş bir şekilde duruyordum. ellerim kelepçeli olmasına rağmen bir köşede gördüğüm silahı elime aldım. derdim bana sabaha kadar sistematik işkence yapan eşimi korkutmaktı. bu arada odanın kapısı sert bir şekilde açıldı. eşimle yüz yüze geldik. aniden üstüme atılmaya kalkıştı. bir arbede yaşanırken kontrolsüz şekilde silah patladı"

--- alıntı ---
devamını gör...
son derece normaldir.
birini öldüren birisi tabi ki tutuklanacak.
normal bir durumdur.
ceza kısmına geleceksek haddim değil onu hakim savcı bilecektir.
normal bir insan öldüren bir insanla aynı cezayı almayacaktır.
ama tutuklanması normaldir.
devamını gör...
delilleri değerlendirmeden sadece katilin hikayesine dayanarak sosyal medya üzerinden mahkeme kurmak, yargılamak veya infaz etmek linç kültürünü beslemektir.

gelişmemişliktir, ortadoğululuktur.

bağımsız yargının amacı zaten budur.

melek ipek'in ifadesi ve olay yerindeki kanıtlar akla, mantığa ve hayatın olağan akışına uygun bulunursa serbest bırakılmalıdır.

bu tip toplumsal infial yaratan olaylarda türk adalet sisteminin ifadelerden, olay yeri fotoğraflarına kadar tüm akışı kamuya açması gerektiğini düşünüyorum. abd adalet sistemi her ne kadar eleştirilse de bu temel doğrular üzerinden hareket ediyor.
devamını gör...
hukuk'a göre doğru olan karardır.
devamını gör...
tutuklama ceza değil, tedbirdir.
devamını gör...
davası görülecek indirimli ceza alacaktır. ortada maalesef psikolojik sorunları olacak evlatlar kalmıştır.
devamını gör...
alınan karar hakkında bir şey söylemek haddim değil çünkü detaylı bilgim yok hukuk kuralları hakkında. fakat o kadının öldürmekten başka şansı var miydi onu düşünüyorum. şikâyet etsen olmuyor . 2 gün sonra uzaklaştırma kararıyla serbest bırakılıyor .tabi bunun gibi adamlar bu karara uymuyor. öldürülüyorsun. kaçıp gitsen başka şehre gelip buluyorlar, öldürüyorlar. boşanmak zaten hayal . e soruyorum ölümden başka çare mi bırakıyorlar?kendimi o kadinlarin yerine katıyorum acaba ben ne yaparım bu durumda diye . düşünüyorum düşünüyorum çözüm yok yani.ya intihar edeceksin ya da katil olacaksın. artık hukuki düzenlemeler getirilsin. insanlar bu seçimler arasında kalmasın ya. her seferinde bu konuları konuşmaktan bıktık .
devamını gör...
şöyle bir haberini okuyordum az önce buradan
deliller kanıtlar adli tıp olay yeri inceleme işidir onların hazırlayacağı rapor önemlidir ama eşini bu duruma getiren insanın yaşama hakkı yoktur.
hele hele mevzu çocukları öldürme tehdidi ve teşebbüsüne gelmişse bunu yapanı kör testere ile kesmek farz’dır sevaptır.
ölen zerre umrumda değil de ömrü boyunca psikolojisi bozuk bir anne ve iki çocuk kaldı umarım güçlü olup atlatırlar.
devamını gör...
eminim ki onca iskenceye ragmen yine dayanirdi, cocuklari icin dayanirdi. ama artik cocuklarini tehdit eden durum olunca, mecbur caresiz kalarak yapmistir.
devamını gör...
eminim ki öldürmek istemezdi ama o kadar işkenceden sonra bunu yapması oldukça normal. üstelik ona bunları yapan adam cezasını çekmeden öldü.keşke ölmeseydi cezasını çekseydi.çünkü ölüm hızlıdır,kolaydır.o kadın çok daha büyük şeyler yaşadı,fiziksel olarak iyileşebilir ama piskoljik olarak hiç bir zaman iyileşmeyebilir.kesinlikle serbest bırakılması gerekiyor.çünkü bunu öldürmek için yapmadı kendini ve çocuklarını korumak için yaptı bunu da ötesinde büyük ihtimalle kafası çok karışıkken ne yaptığını bilmeden,içgüdüsel bir şekilde yaptı.
devamını gör...
tutuklanmaması kanun bazında kötüye kullanılacak emsal vermek olurdu. önemli olan mevzu tutuklanması değil alacağı ceza. olay aşikar, ceza indirimi adına bütün olanaklar kullanılmalıdır.
devamını gör...
yukarda bir arkadaş belirtmiş, tutuklanması kanundan ziyade koruma amaçlı olabilir.
geberen mahluğun çevresinden bir zarar gelmemesi için, mevzuat o şekilde işlemiştir.
diye umuyoruz.
devamını gör...
bu toplum, acımasızlıkla böyle nereye gidiyor diye daha çok soracağız.
sorunlu ve şiddet dolu bir aileden ne kaldı geriye. mezarda baba, hapiste anne ve ortada kalan çocuklar. aile bir anda yok oldu. sebebin ne olduğunu anlamak zor. böyle vahim olaylar bir daha yaşanmaz umarım.mahkeme, kadının ve kızlarının yaşadığı her durumu göz önünde bulundurarak ona göre bir karar verecektir elbette. adalete güveniyoruz.
devamını gör...
savcı müebbetle yargılanmasını istemiş. meşru müdafaa sayılmıyormuş. kadına 2 çocuğuna sistematik şekilde işkence et, kadını soy kelepçele sabaha kadar tecavüz et, çocuklarının gözü önünde işkence et. sonrada evden, gelince sizi öldüreceğim diye çık. işkence gören kadın öldürünce müebbet istensin. sizin adaletiniz bu mu? o şekilde bir işkenceye kaç saat dayanabilirsiniz, dayansanız da psikolojiniz ne olur? bir kere şu kadının morluktan görünmeyen yüzüne kafanızı kaldırıp baktınız mı? çok merak ediyorum karşılarındaki godaman, şerefsiz bir suç makinası olunca da aynı kararlılıkla ve adalet anlayışıyla mı yaklaşıyor mahkemelerimiz. tabi ki hayır (bkz: ümitcan uygun)
devamını gör...
savcı müebbet istemiş ben anlamıyorum sevgilisini yakın çuvala koyup atan adamda müebbet alıyor. nasıl bir adalet sistemi anlamak çok zor ota bir. b. ka indirim yapan savcılar konu kadın olunca sus pus oluyor ülkede kadına şiddet zaten en üst düzeyde savcıda durumu resmen körüklüyor kaç tane kadın öldü müebbet almadı kadınlar defalarca erkekleri şikayet etti dandik bir uzaklaştırma kararından başka bir şey çıkmadı adaleti tecelli ettiremeyenler şimdi zavallı insanlara adalet dagıtma peşinde kadir şeker geldi aklıma uyuşturucu satıcısı kadının yalan ifadesi ile ceza aldı çocuk mahkeme kadının uyuşturucu kaçakcısı olduğunu umursamadı kadın daha sonra yüklü miktarda uyuşturucu ile yakalandı kadir şeker dosyası bu olaydan sonra tekrar açıldı peki daha önce bu durum neden değerlendirilmedi bir yazık değil mi insanlara.
devamını gör...
özgürlük en çok da senin hakkın güzel kadın...
devamını gör...
gayet normal bi durum, ne olucak yani arkadaşlar nefsi müdafa veya meşru bi müdafa olsa dahi tutuklanacak tabi siz yargı olayını ne sanıyosunuz ? olay anında polis hemen tamam sen kendini savunmuşsun git mi diyecekti allah aşkına ? türkiye'deki hukuk çarpık evet kör olmasa da topal yani ama bu abla çıktı sonunda. ölen it ceza bile almazdı büyük ihtimal başka konu. ama yani böyle kafamıza göre yargı dağıtıp, sonuca varamayız, elbette yargılanacak, olay araştırılacak ve sonuç dahilinde cezasını çekecek. bu abla gayet de haklı bir sebeple bu talihsiz olayları yaşamış, bundan sonraki yaşamında mutluluk dileyip geçelim...
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"kendisine ve kızlarına işkence yapan eşini öldüren melek ipek’in tutuklanması" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim