1.
evet bu benim, sürekli yeni kitaplar alıyorum kpss ve okuma kitapları fakat hiçbirini açıp okumuyorum, fakat satın aldığım için mutlu oluyorum
devamını gör...
2.
dipsiz kuyudur. aldıkça daha çok alası gelir insanın.
devamını gör...
3.
kesinlikle var böyle bir hastalık ya...bir sürü kitap kitaplığımda bekliyor hala aldıkça alıyorum
devamını gör...
4.
sürekli kitap alma durumudur. eğer aldığı kitapları biriktirmeden okuyorsa kişiyi alnından öperim ancak daha önce aldığı kitapları okumadan daha fazla kitap almak gereksiz. elimizdekini okuyup değerini anlamadıktan sonra diğerlerine nasıl güzel bakabiliriz? ayrıca bunun bir de ekonomik durumu var.
devamını gör...
5.
zevk ve acıyı aynı anda tattıran olaylar silsilesidir. para harcadikca icim gider ama kitaba harciyorum sonuçta diye diye dolduruyorum güzel bi illet aslında
devamını gör...
6.
birsürü okunmamış kitap olmasına rağmen almak istemektir.. onun kargosunu beklrmek açmak ayy en sevdiğim şeyy
devamını gör...
7.
elektronik satın alma ya da dekoratif eşya satın alma ya da ayakkabı kıyafet satın alma hastalığına göre çok masumdur. kitap dediğin 30yıl sonra emekli olunca bile açıp okunur...
devamını gör...
8.
gerçekten bir hastalık. ama para harcadığım için zerre pişman olmadığım tek metadır kitaplar( çok fazla alıp okumasam da)
devamını gör...
9.
bu hastalık değildir fakat nacizane düşüncem kitap saklama ve onları paylaşamamak hastalıktır
devamını gör...
10.
kesinlikle bu benim hastalığım elimde okumamış kitaplar yığılı olmasına rağmen her kitapçıdan geçtiğimde almadan çıkmadığım zaman yoktur bu huyumdan bir an önce vazgeçmeliyim :(
devamını gör...
11.
yakalandığım bir durumdur. okunacak kitaplarım o kadar biriktiki nasıl yetişeceğim bilemiyorum.
ama bu aynı zamanda umudun göstergesidir bilginize.
devamını gör...
12.
başa gelebilecek en güzel hastalıktır. bir kitapçıya gitmek kitapları araştırmak sayfalarını karıştırmak onu satın almak içinizde bulunan heyecan kitabı merak etmek gibi bir sürü heyecan duyarsınız. ayrıca harcadığınız paranın doğru yere gittiğini düşünüp içinizde oluşan his bambaşkadır.
devamını gör...
13.
birçok kitabı okunmayı beklerken yine de gözü başka kitaplarda olma hastalığıdır. bu huya ben de sahibim. kitaplarım ''hadi armysuzy gel'' diye beni çağırıyor fakat ben ne yapıyorum, kitap sitelerinde geziyorum.
devamını gör...
14.
yayınevi sahiplerinin, kitapçıların, sahafların, kırtasiyecilerin vs çok sevdiği bir hastalıktır.

edit: kitap satan kırtasiyeci ifadesi düzeltildi. onu derken edebi kitapları kastedmiştim. lakin bu hastalık sadece edebi kitapları kapsamıyormuş.
devamını gör...
15.
bugün yeni keşfettiğim yazarın beş kitabını da alarak devam ettiğim hastalığım.
devamını gör...
16.
içimdeki en büyük aşk sanırım, bu durumu durduramamak ile beraber acaba bir ömre ne kadarını sığdırabilirim düşüncesi hiç bitmiyor.
devamını gör...
17.
tuzaklara düşürebilen zaafiyet.

bilhassa üniversitede kurulan standlardaki başarılı pazarlamacılar ve kitapların kapak vs. albenisiyle düşülür tuzağa.

kitap setlerini alıp okumamak ayrı konudur(genelde parasız kalan öğrenci yok fiyatına satar) ama asıl vahim olan(okuyacaklar için özellikle) çeviriler çok kötüdür ya da kısaltılmış kitaplardır. ve okuma aşkı da başlamadan sönebilir.

(bkz: kitap çevirilerinin önemi)
(bkz: yayınevine göre kitap değerlendirmek)


edit: imla
devamını gör...
18.
tedavisi yine kitaplar olan hastalıktır. önce pusuya yatılır ve internetteki bilimum kitap satış sitelerindeki indirim günleri beklenir. indirimler başlandığında da merakla beklenen tüm kitaplar alınarak tedavi aşamasına geçilir. okudukça hem tedavi olur hem de hastalanırsın.
devamını gör...
19.
akşam için yemek alacağım parayı kitaba verip aç aç onu okumuşluğum olduğundan benim de içinde olduğum hastalık türü.
devamını gör...
20.
alıp alıp okumadan eve yığmak bir anlam ifade etmiyor benim için. dengesini kurmak önemli. elimde hep okunmamış 5-6 kitap olacak şekilde kitap alırım böylece ruh halime göre de seçme şansım oluyor. ama bazen üst üste kitap alasım geliyor... edebiyat derya deniz napalım karşı koyamıyoruz :)
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"kitap satın alma hastalığı" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim