1.
sana doğru havlayarak geliyorsa çok yüksek bir sesle hayvana doğru var gücünle bağır, ne olduğunu anlamayıp apışıp kalacaktır hayvan.
tam o arada hayvan kendine gelene kadar topukla git.
devamını gör...
2.
daha önce yerden taş aldığımda kaçmayan hiçbir köpek görmedim
devamını gör...
3.
yerden taş alıyormuş gibi yapmak da bunlardan biridir. eğer o hareketten sonra hayvan ufak bir adım geri atmışsa korkma ısırmaz.
eğer hala havhav diye üzerine koşuyorsa direnmeden 112 yi ara. zaman kazanmış olursun.
devamını gör...
4.
eğer havlayarak sana doğru küçük adımlarla geliyorsa korkma, normal bir sokak köpeğidir oşştt ulan de gitsin.
eğer sadece olduğu yerden havlıyorsa komşu köpeği falandır elleşmeden devam et.
eğer seni gördüğünde sessizce ve dikine dikine sana bakıyorsa, allah ne verdiyse kaç, dötü kurtar.
devamını gör...
5.
taşı yerden alıp kendi kafana vur, kendisine bunu yapan adam bana ne yapmaz diyerek kaçacak delik araycaktır.
devamını gör...
6.
bir ses cihazı vardı, düşük volume de tınnn diye bir ses çıkartarak köpekleri kaçırıyordu. etkili bir yöntem olabilir ama bir süre sonra o ses beyninizin kulaklarınızdan akmasına sebebiyet verebilir.
devamını gör...
7.
kaçın :)
devamını gör...
8.
hep köpekle karşılaşınca yapılması gerekenler yazılmış ama, eşin dostun köpeğini sevmekle başlayıp sonradan sokak köpeklerini severek devam edin. onlar dosttur ya hepsi sevgiye aç bir baş okşamasının yumuşatmadığı köpek görmedim. ki 10 yaşında köpeklerden çok korkmamı sağlayan bir travmam var ama şimdi hepsini çok severim
devamını gör...
9.
eğilmek diz üstüne çökmek..bu pozisyon köpeklerde karşı tarafın teslim olduğu manasına gelir. çünkü genelde köpek kendi muhitine girildiği zaman dellenir ani hareketler daha da gerer.
devamını gör...
10.
köpek edinsinler. kesin çözüm.
devamını gör...
11.
köpek korkusu olmayan insanlara, hele ki aşırı hayvan seven insan şekillerine laf anlatmaya çalışmayın. fobinin ne olduğuna kafaları basmadığı için, salak salak konuşuyorlar. sanki bu dünyada bir tek onlar hayvan seviyor.
devamını gör...
12.
bir veteriner hekim adayı olarak; şiddet gören, aç ve susuz kalan hayvanların siz yaklaştığınızda size nasıl sevgi gösterisi yapsın? uyuduğu yerde durup dururken tekme atanlar var sizce rahat uyuyabiliyor mudur? başına bir sarhoş dikilir ya vurur ya tecavüz etmek ister. özellikle sokak köpekleri üzerinden tavsiyem; yaklaşırken eğer korkaksa yaklaşmayın veya illa yaklaşacaksanız eğilin elinizi uzatıp önce koklamasına izin verin, sizi izin verin, ona karşı elinizi havadan yaklaştırmayın çünkü vuracağınızı düşünüyorlar ve kendini savunmaya geçiyorlar. tabii bir köpek size hırlamışsa o hayvanın üstüne gitmenizin pekte bir anlamı yoktur. ayrıca yemek verirken korkak köpeklere onların uzağına koyun ve oradan uzaklaşın emin olun cesaretini toplayıp gelecektir. en önemlisi hiçbir köpeğe ısıracak bu beni düşüncesiyle yaklaşmayın sesinizi yumuşatın ona yaklaşırken, bağırmayın, el kol hareketleri yapmayın taş falan atabileceğinizi düşünür. en önemlisi onları hep sevin, hep besleyin, hiç korkmayın...
devamını gör...
13.
köpekleri çok seviyorum, ama uzaktan. mümkünse onlar da beni uzaktan sevsinler
devamını gör...
14.
merak etmeyin köpek sizi yemez, sakin bir şekilde sevmeye çalışın, zamanla geçer.
devamını gör...
15.
tüm hayvanları sevdiğim gibi köpekleri de severim. sokakta tek dolaşan bir köpek gördüğümde sorun yok fakat geçen yıl 10-12 köpeğin saldırısına uğradığımdan beri böyle bir köpek çetesiyle bir daha karşılaşma korkusundan ekmek almaya dahi arabayla gider oldum ve bu korkuyu aşmam için bir yol olduğunu sanmıyorum.
devamını gör...
köpek sahibi olan arkadaşlarınız varsa onlarla konuşup sizi alıştırmasını isteyin, kırmayacaklarına eminim ve siz de böyle böyle korkunuzu yenebilirsiniz. saldırgan bir köpek herkese saldırabilir, bir travması olabilir ya da öyle eğitilmiş olabilir. sokaktaki canlılara nasıl davranıldığına şahit oluyoruz, insanlardan darbe almış bir köpek elbette ki kendini korumak için size doğru hamle yapabilir, havlayabilir. nasıl yaklaşmanız gerektiğini öğrenmelisiniz diye düşünüyorum. çocukken bana da köpek saldırmıştı uzun bir süre korku ile yaşadım, daha sonra köpek sahiplendim ve artık korkmuyorum pek çoğundan
devamını gör...
"bu korkumu yenebilmek için mahalledeki tüm köpekleri besledim, sevdim. bir gün akşam eve dönerken büyük bir köpek çetesine dönüşüp yine de saldırdılar. şimdi bacağımdaki ve elimdeki diş izleri bana bu hayvanları sevmemem gerektiğini gösterirken kim hangi şartla bana köpek sevdirebilir? "

bunu diyen bir arkadaşıma diyecek hiçbirşey bulamadım.
devamını gör...
sürü halinde köpek ile tek başına köpek farklıdır. tek başına köpekleri rahatça sevebilirsiniz. sürü halindeki köpeklerin alfa arkadaşa dikkat ederseniz gerisi sorun yaratmaz. birbirlerinden güç alarak çılgınlık yapabilirler, doğaları böyle. dikkatli olmakta fayda var ama şurası kesin ki korkunun hiçbir şeye faydası yok.
devamını gör...
sevmeye kalkarsanız parçalanma olasılığınız yüzde 90'dır.tek köpek sevip köpekleri severseniz saldırmaz demek kolay.köpekler özellikle sürü haldeyken tehlikelidir.eğer bölgesine girerseniz sizi düşman olarak görür.eğilirseniz sizin boyun eğdinizi düşünür.kaçarsanız sizi kovalar.elinize ne alırsanız alın ve sert sert bağırın.hayvan sizin daha vahşi ve güçlü olduğunuzu zannedip kaçabilir.ısırmaya kalkarsada vurmak zorunda kalabilirsiniz.yani yok seveyim onlar sadece sevgi ister yok oturayım saldırmaz diyenlerin bilin ki hayvandan zerre anlamayan köpektapar,duyarcı boş tayfa olduğunu anlarsınız.sokak köpeği sorunun birinci sebepleridir bu tipler.birinci dünya ülkelerinde bu konuşulmaz bizim gibi üçüncü dünya ülkelerinde konuşulur.köpeklerden korkanlara diğer önerim şok cihazı yada şu hayvanları korkutan tiz sesli aygıt almalarıdır.
devamını gör...
turkiye'de calinin etrafini dolasin. kopekten korkan biri olarak hic isirilmamami yolumu degistirmeme, biraz da hizli kosmama borcluyum. diger secenek bir avrupa ulkesine yerlesin. sokak kopegi yok, kopegi olanlar da sahip cikmak zorunda.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"köpek korkusu olan yazarlara tavsiyeler" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim