kaynak
başıboş sokak köpeği saldırısına uğrayan ve 20 gündür hastanede tedavi gören 2 yaşındaki ali asaf aktekin hayatını kaybetmiş.

aynı köpek tarafından saldırıya uğrayan ali asaf’ın 5 yaşındaki ablası nehir’in ise durumunun kritik olduğu bildirilmiş.
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...
yazık çok yazık..
devamını gör...
bu ülkede köpektapar kişilik bozukluğu'na sahip teröristler yüzünden çocuklarımızı toprağa veriyoruz. bu psikopatlar yüzünden sokaklarda rahat yürüyemiyor, özgürlüğümüze kasteden hayvansever maskeli faşistlerin lincine maruz kalıyoruz. daha kaç can vermeliyiz ? daha ne kadar bedel ödemeliyiz ? toplumun tamamını etkilemek için köşe yazarı satın alan, magazin figürlerine ısmarlama sosyal medya paylaşımı yaptıran bu mama lobilerinin yarattığı vahşete daha ne kadar sabredeceğiz ?
devamını gör...
bunda bile "çocuğun annesi neredeymiş" diye soran çok babalı itperestler çıkmış. mesele basit, çocuk sokakta oynayacak, yanında yöresinde, sokağında, muhitinde bir tane bile it olmayacak. bu kadar net. eğer devlet, oy korkusuna bu konuya çözüm bulmuyorsa insanlar bulacaklar.
yarın akşam o ilçede tek bir it bile kalmayacağını umuyorum. öyle ya da böyle
devamını gör...
hayvansever maskeli ittaparların başını kuma gömüp görmezden geldiği bilmemkaçıncı çocuk cinayeti.
hani diyorlar ya hayvan oyun oynamaya çalışmıştır. şu ölen çocuklardan biri oyun oynamaya çalışırken bir şekilde bir köpeğin ölümüne sebep olsa bu köpektaparlar kendilerini doğumhanelerin, kreşlerin önüne zincirlerdi.
çok yazık. bir aile belkide bir başıboş köpek yüzünden iki küçük evladını birden kaybedecek. geçin annelerinin karşısına, gözünün içine bakıp oyun istemiştir diyin hadi.
devamını gör...
konuda yazdığım ikinci ileti.
çocuğu ve ablasını ısıran köpeklerin ikisi de kuduzmuş. hemen hastaneye yetiştirilmiş olmasına karşın ısırıklar kafa bölgesinde olduğu içi aliasaf erken ölmüş. ablasının da durumu bu nedenle kritikmiş.
bunların dışında 8 vatandaş daha ısırılmış ve onlar da kuduz tedavisi görüyormuş. şehirde hiçbir yere karantina uygulaması yapılmamış. saldırgan köpek yakalanmamış, hastalığı diğer köpeklere de bulaştırmış olmasından korkuluyormuş.

bizim ne zamandır bu itleri itlaf edin sözümüzün ne kadar doğru olduğunu zamanla anlayacak bu toplum ve çok yüksek bir bedel ödeyerek yapacak bunu
devamını gör...
çocuğun annesi neredeymiş diyenlere bir sözüm var. kimse çocuğunu 3 saat, 4 saat başıboş bırakmıyor. çocuklar için 10 saniye bile yeterli olabiliyor, o 10 saniyede ne olursa oluyor.

biz çocuklarımıza sahip oluyoruz siz itlerinize sahip olun!
devamını gör...
çözüm;
(1), köpeğin sahibi "kastı aşan şekilde adam öldürme" suçundan yargılanmalı;
(2), başıboş köpüklen kısırlaştırılmalı ve barınaklara alınmalı;

çözümsüz bir konu, bu konuda ne kadar yazılırsa yazılsın köpeklerin çocuklardan ve/veya insanlardan daha değerli olduğunu düşünen kesim ile, köpeklerin kontrol altında tutulması konusunda bir adım gelmesi imkânsız.
köpekseverler; çocuklara kıymet verdiklerini söyleyecekler, hatta bu konuyu polemik konusu dahi yapacaklardır.
köpeklerin yanından geçen birisi korktuğunda, "zarar vermez, koklar" gibi saçma sapan gerekçe sunar.

sorunun çözümü yasalar değil, insanların zihniyet değişikliği yaşaması gerekiyor.
ancak yasakoyucu; bir köpeğin saldırısı sonucu bir kişinin ölümü hâlinde; "kastı aşan şekilde adam öldürme" suçundan ceza alınması şeklinde değişiklik yaparsa, köpek sahipleri bu kadar umursamaz olmayacaklardır.
bizde bir şey yaptırıma bağlanmaksızın sonuç doğurması imkânsız.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"köpek saldırısına uğrayan 2 yaşındaki çocuğun hayatını kaybetmesi" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim