açıkçası pek iyi değildir. dedikodu başta olmak üzere pek çok rahatsız edici şeylerle karşılaşma ihtimaliniz fazladır. gün içerisinde aynı insanla bilmem kaç defa karşılaşırsınız. farklı giyim tarzınız varsa insanlar tuhaf tuhaf bakar.
devamını gör...
sürekli aynı yüzleri görmek, maalesef herkesi tanıyıp tanınmakla sonuçlanır.
ve iğrençtir.
hiç de göründüğü gibi sıcak sevimli bir ortam yok.
devamını gör...
bu yaşadığınız ilçenin coğrafi ve sosyal konumu aslında ayıraç olarak, çok önemlidir.

ege veya akdenizde, ağaçlar, yeşillikler ve deniz içinde yaşıyorsanız...
gün görmüş, dışa dönük, görgülü, kültürlü insanlar arasında yaşıyorsanız çok keyiflidir.

fakaaaat...
doğuda veya çorak, çöl gibi bir yerlerdeyseniz...
üstüne üstlük dedikodu meraklısı, karınıza kızınıza ''başını örtsene'' diye karışan, her boka maydanoz, saygıdan ve insanlıktan nasibini almamış birileriyle yaşıyorsanız, hemen tayininizi isteyin.
devamını gör...
çok özür dileyerek, çizgimden epey çıkarak ve affınıza sığınarak bir şey sormak istiyorum. "bok" demek serbestti değil mi? öyleydi sanırım. o zaman tanım gelsin:

bok gibi bir şey.

ya neredeyse hiçbir şey yok, var olan her şey de inanılmaz pahalı. yapılabilecek aktiviteleri sorduğumda bana herkes aynı kafenin ismini veriyor, orada oturmak dışında sosyalleşmek çok zor ya da başka ilçelere gitmeyi öneriyorlar. normalde, yani harita üzerinde denize kıyısı var ama yok? şehir merkezini deniz kıyısına değil iç tarafa kurmuşlar ve bunun en ufak bir mantıklı açıklaması yok. hatta komşu ilden denize gelmek daha kolay.

"burada sahaf var mı?" diye sorduğum için 5 dakika boyunca gözden yaş gelmeli gülme krizine girdiler. internetten sipariş edince geliyormuş.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"küçük bir ilçede yaşamak" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim