celal şengör’ün keyiften kendinden geçtiği başlıktır.
devamını gör...
--! spoiler !--

dikkat ırkçılık içerir

--! spoiler !--

muhammed bile arapların ne ayak olduğunu biliyor.
devamını gör...
iddiaya göre göçebe arapları aşagılayan ayettir ama unutmayalımki kuranın 200 tane meali vardır
devamını gör...
hangi dinden, hangi ırktan olduğu önemli değildir çünkü bir şehirde yaşayan insan belli bazı kurallara uyar, kafasına göre takılmaz, toplumun hassasiyetlerine göre davranır. ama bedevi denilen göçebeler şehir hayatının kurallarına uymadıkları için dünyanın birçok yerinde yerleşik hayat yaşayanlar tarafından istenmez.
devamını gör...
bedevi araplar değil, o zihniyettir aşağılanan. bugün, o bedevi arap zihniyeti, aynen türk halkının kahir ekseriyetidir.
devamını gör...
aşağılamadan ziyade durum tespitidir. bu bakımdan "a'rabîler" ifadesi sadece çöl ortasında yaşayan göçebe ve bedevileri değil şehirlerde oturanları da kapsamaktadır. örneğin ebu zer en tanınmış bedevilerden biridir, fakat a'rabî değildir. ancak bu kavramın yine de bedeviler üzerinden şekillendiği doğrudur. peki o dönemin insanları "a'rabî" denilince ne anlıyorlardı? bugün biz çomar denilince ne anlıyorsak onu.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"kur'an'da bedevi arapların aşağılanması" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
radyo & dergi sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim