küçük kadınlar, louisa may alcott'ın aynı isimdeki romanına dayanan, greta gerwig'in yönetmenliğini ve senaristliğini üstlendiği, başrollerini saoirse ronan, emma watson, florence pugh, eliza scanlen ve laura dern'in paylaştığı amerikan dönem-dram filmidir. romanın da yedinci uyarlama filmidir. oyuncu kadrosu çok sağlamdır.
devamını gör...
meryl streep, laura dern, emma watson, saoirse ronan, timothee chalamet gibi isimlerle devleşen oyuncu kadrosu dışında, müthiş yetenekli greta gerwig’in hem yazıp hem de yönettiği şahane filmdir.
kitap uyarlamasıdır.
2019 yapım yılıdır.
romantik- dram diye geçer.
devamını gör...
kitaptan uyarlanan kaliteli bi film.
devamını gör...
kitabınıda filminide çok severim. çok kaliteli ve güzel bi yapım. çoğu kişide olduğu gibide jo beni çok etkiledi onun o içine sığmak bilmeyen özgürlügü, hayali pesinden cok emin adımlarla ilerlemesi beni çok etkiledi ama hırsları ve hayalleri yüzünden aşk işlerini iyi ilerletemedi. (tabi sonunda cok iyi birisiyle evleniyor.)

little women
devamını gör...
louisa may alcott’ın 1869 yılında yayınlanan ölümsüz eseri. gerçekçiliği sayesinde bu kadar meşhur olmuştur. farklı kişilikleri, umutları, hayalleri, hayal kırıklıkları olan kadın karakterler bulundurur. günlük ev hayatlarını anlatır.

kolay ağlayan biri olmamama rağmen beni defalarca hem mutluluktan hem de hüzünden ağlatan kitap. duygularla dolu. bazı yerlerde hikaye yavaş ilerliyor ama okuduğuma kesinlikle pişman olmadım.

alcott’ın editörü, onu kızlar için kızların hayatını anlatan bu kitabı yazmaya teşvik etmiştir. adını da editörü önermiş.

jo march’ın queer olduğunu iddia edenler de vardır.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"little women" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.