yunanca ışık ya da şafak getiren demektir. venüs ve mitolojide onunla ilgili karakter için de kullanılmıştır çünkü venüs’ün en parlak dönemi güneş doğmadan hemen öncesidir. venüs’ün dengesiz hareketleri ve şekli yüzünden venüsle ilgili karakterler her daim ya dünyaya düşer cennetten ya da yer altına. bu yüzden de şeytan ile ilişkilendirilen lucifer da cennetten düşmüştür ancak yeni nesil incillerde lucifer bir isim olarak geçmez sadece morningstar ya da shining one ( parlak şey) olarak geçer. zıttı ise noctifer yani karanlık getirendir.
devamını gör...
mitolojik olarak düşen melek olarak tasvir edilir. birçok heavy metal şarkısına konu olmuştur ayrıca. benim favorim candlemass - lucifer rising parçasıdır.
devamını gör...
yarın tevbe edip meleklik vazifesine geri dönecek yazar.

bilirsin ne kadar görmek isterdim
beyazlar içinde seni öylece
devamını gör...
şöyle yapan kız böyle yapan kız diye kafayı yemiş yazar. bu kadar rahatsızsan ağlayarak günlüğüne yaz. burada senin saçmalıklarını görmek zorunda değil kimse.
senden hiç hoşlanmadım.
devamını gör...
(bkz: esteban)
devamını gör...
sözlüğün en troll yazarıdır.
devamını gör...
cinsiyetçi başlıkların çoğunun sahibidir. mizah yaptığını sanar, hatta taksim'de taciz isimli çürük portakal tadında girdileri de mevcuttur. tam bir "yazar mısın sabaha mı bırakırsın." tanımını hak eden yazardır. en yakın zamanda uçurulması dileğiyle.
devamını gör...
engelleyip geçtiğim yazarımsı. hiç gözüme de gelmiyor haliyle "şunu giyen kız, bunu atan kız, onu tutan kız" başlıkları.

sözlüğü de ayrıca tebrik ederim. beslemiyor trolleri. duygulandım.
devamını gör...
adettendir. şuraya ilk ve son defa yazayım. insanın hoşuna gitmediğini engellemesi çok mantıklı bir seçim bu arada.

lakin;

engellediğini belirtme ihtiyacı duyanları, cinsiyetçilik yapıyor diye küfredenleri, kadınlara tutup kız-bayan diye yazanları vs vs gördükçe gülümsüyorum.

sevgiler, saygılar bilinçli dostlar.
devamını gör...
benim gibi sevimli minnoş bir hanımı çileden çıkarttı artık! argo kelime konusunda hep aynı kelimede kendisiyle tıkanıyoruz. dübür-ü muallak! canımıniçi yazar, bir kere de burada söylüyorum yabma. yabma bak sinirleniyorum agresif bir insan yaptın çıktın beni. sadece senin için özel mod olarak yönetime aldılar beni yabmaaağğ.
devamını gör...
#111277 şu sapık tanımını buraya da bırakalım ama niye bırakalım ki mod* bile beğendiyse yorumunu bize halt etmek düşer. tecavüz gibi ciddi ve iğrenç bir konuyu kendine mizah konusu yapan, ne olduğu belli olmayan yazarımsı.
devamını gör...
(bkz: tecavüz fantezisini gerçekleştirmenin zorlukları) başlığını açan münasebetsiz yazardır. fantezilerini de alıp gidesice. kendisi umarım bir an evvel sözlükten uçurulur.
devamını gör...
tüm tanımları şikayet sekmesinde ki dört seçeneği de barındırmasına rağmen başlığı silinmek yerine düzenlenen, uçurulması gerekirken sessiz kalınan yazardır. evet huzur bozucudur, umuyorum ki uçurulur. yazdığı tanımlar ve başlıklar ifade özgürlüğü ile zerre alakası olmayan sadece provokasyon amaçlıdır.
devamını gör...
parafili olduğunu düşündüğüm kişidir.
devamını gör...
şu adamın nickaltına entry girmeyin, sizden rica ediyorum. ne kadar çok nickaltına yazarsanız bu adamın o kadar mutlu oluyor bu adam, amacı da bu olsa gerek.
devamını gör...
spiritüel satanizmin baş tanrısıdır.

sözlüktekini pek beğenemedim
devamını gör...
sözlüğün en kıymetli yazarıdır, gördüğüme sevindim. okuyun da feyz alın lan.
devamını gör...
solcu tanımları artık güldürmeyen yazar bıktırdın kardeş farklı bir trollük bul.
devamını gör...
canavar hisli biri.

uzak duralım bu caniden.
devamını gör...
troll yazar. ama ben troll sevmiyorum.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"lucifer" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
radyo & dergi sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim