#ödüllü filmler

öne çıkanlar | diğer yorumlar

başrollerini kadir inanır, zuhal olcay ve yılmaz zaferin oynadığı 1989 yapımı türk filmi. filmin yönetmenliğini mahinur ergun senaristliğini ise yine mahinur ergun ve neslihan eyüboğlu yapmıştır.

film alfa karakter ve hasta ruhlu bir adam olan banka müdürü erolun (kadir inanır) dışarıdan normal görünen ancak derinlerde psikolojik sorunları olan bankacı zeynep'i (zuhal olcay) nasıl kendine tapar hale getirdiğini çok iyi tasvir eder. buna göre erol, alfalığını ve hastalığını tatmin edecek bir kurban ararken, zeynep kendisine eziyet edecek ve ikilemde bırakacak bir cezalandırıcı arzulamaktadır. bu i̇ki hastanın arasında bir de zeynep'in amerikadan okul arkadaşı ve gizli aşığı psikiyatrist ümit (yılmaz zafer) bulunur.

filmin özünde zeynep yaşadığı ilişki ile derinde bulunan psikolojik bozukluklarını yüzeye çıkartır ve erol sayesinde sürekli bu sorunları tetiklenir. aslında erolu, hastalıklarını tetiklediği için sevmektedir. erol ise alfalığını beslemek için bir betaya ihtiyaç duyar ve içten içe zayıf bir karakter olarak gördüğü zeynep'i ezerek kendi yüceliğini ispatlamayı sever. ümit ise imkansız aşkını yaşamaktan memnundur.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"med cezir manzaraları" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim