mümkünse din ve din ilintili konuları akp'liler temsil etmesin ve savunmasın dediğim başlıktır. dine yeteri kadar zarar verdiniz ne yapmamızı bekliyorsunuz hepimiz ateist mi olalım. ama şunu tüm kalbimle söyleyebilirim. ben sizin inandığınız dine inanmıyorum. benim inandığım islam bırakın bir insana zarar vermeyi, devletin malını talan etmeyi, insanları ayrıştırmayı bir sineğe bile zarar vermeyi haram kılıyor.
devamını gör...
404 not found

yıllar önce "bir kereden bir şey olmaz" diyen malum zihniyet, baktı ki bir değil iki değil üç değil beş değil... saymakla bitmeyecek kadar pislik var içlerinde; bu sefer de karşı saldırı ile mağdur ve mağrur olmaya çalışmakta. ciddiye almayınız.
devamını gör...
bir menfi vaka daha buldum: "mal bulmuş mağribi" ne demek ırkçı yazar?
devamını gör...
teyzesi defterdar olan, faytonla damda dolaşır
devamını gör...
menfi mi?

#81913

bu kadar vaka menfi değil sistematiktir.

ayrıca bizim cocuklarimiz zaten oralara gitmez biz sizin çocuklarınızın başına gelmesin diye debeleniyoruz. ama anlayana.

edit: ağlayan peynir almanya da daha fazla falan diye ağlıyor biz diyoruz ki bu ülkede bu iş tarikat ve cemaatler de sistematik bir hal aldı hala savunuyor. bak yukarıda 2019 a kadar olanlar var yakında bu zamana kadar olanları da ekleyeceğim. hala boş algı peşindesin.

kaldı ki pek çok rapora göre almanya da suç oranının artmasında mültecilerin büyük payı var ülke de işlenen suçların % 60 ini mülteciler işliyor yakın zamanda o raporu da bulup go. pardon gözüne sokacağım. pedofili şeyhleri savunan yaratığın tekisin başka bir şey değilsin ortaya veri koyamayip boş laf derdindesin seni inim inim inletecegim olm.

edit 2: adam hala sistematik iddiasına yanıt veremiyor ben o raporu bulup gözüne sokacağım senin sen bekle hele. kokmuş peynir seni.

ulan üçüncü paragrafın yandex çevirisi bu

"aynı demografik nedenlerden dolayı, göçmen grubu orantısız bir şekilde daha fazla suç işledi: çünkü alman yerleşik nüfusunun ortalamasından önemli ölçüde daha genç ve daha erkek. erkekler tüm ülkelerde işlemek, kadınlar ve yaşlı insanlar daha genç insanlardan daha çok suçlar. bunlar kriminoloji sabit faktörlerdir. özellikle şiddet suçları söz konusu olduğunda, suçların büyük çoğunluğunu 14 ila 30 yaş arasındaki gençler oluşturmaktadır. göçmen grubundaki payları nüfusun geri kalanından yaklaşık üç kat daha fazladır."

kendi ayağına sıkmak nedir.

inanmayan için screenshotu buda linki almancası olan göz atsın. oğlum sorun zaten sorun senin verdiğin linkin beni doğrulaması.
dinci omurgasızlığı böyle bir şey işte.

görsel
devamını gör...
lan bu dincilerde ne çok malzeme var ya.
siyasete din, ticarete din, günlük yaşama din, eğitime din.
biz allah'a inanıyoruz kardeş, inancımızı dinciler gibi paraya çevirme derdinde değiliz hamdolsun.
devamını gör...
sadece karşılaştırmak için söylüyorum.

çoğu ateist olan almanyada tecavüze uğrayanların oranı türkiyedekinin 9 katı.
abd'nin genelinde türkiyenin 18 katı.

almanyada türkiyedekinden çok daha fazla tecavüz uygulanırken çoğunlukla yabancı birisi yaptığında medyaya düşüyor. yerli biri yapınca genelde kimse hiç takmıyor. sonra manipülasyona uğrayanlar az çok ırkçı oluyorlar.

her kesimin içinde suçlular vardır ve bu suçlular cezalandırılır ama medyada çifte standart uygulayarak bir kesimi suçlayıp öbürünü görmezden gelmek haklı çıkarılabilecek bir şey değildir.

edit:
istatistikler, sözlük efendilerinin işine gelmeyince etkilerini yitiriyor.

edit2:
almanyadaki suçların %60 ı mülteciler tarafından işleniyormuş auhsdfasd. yav gerçekten bu kafayı nerden buluyorsunuz. almanyada bunu söylesen sana öyle bir güler öyle bir dalga geçerlerki senle. birde gözüme sokacakmış.
al sana almanca kaynak. buradan

almanyadaki suç sayısı 2005 te 2019'a nazaran 1 milyon daha fazlaymış. mültecilerin ne zaman geldiğini bilmeyecek kadar cahil yoktur herhalde.
2017'de işlenen 2971 cinayetin 447'si yabancılar tarafından işlenmiş. sadece mültecileri ve müslümanları içermiyor yabancılar dediğim kesim.

sadece kulaktan dolma bilgilerle boş boş tanımlar yazılıyor.

edit3:
uhsgodjfgsdufh9ognjsdf allahım bu nedir kafayı yicem fsuhgsdfggfd.
sanki benim dediğimden ve gönderdiğimden farklı bir şey bulmuşçasına havaya uçan ayılar. benim gönderdiğimin aynısı gönderilmiş.
aydınlanmıştır inş. göçmen denenler sadece mülteci olmuyor onu da diyeyim. neyse sen beni güldürdün ama allah seni güldürsün diyemeyeceğim.

son edit daha yapmayacağım yeter:
yabancıların işlediği suçların almanlardan fazla olduğu benim edit ikide yazdığımdan anlaşılıyor zaten. benim edit 2'de dediklerimin hepsini o kaynaktan aldım. atılan dandik fotoğrafta duranları ben söyledim yani zaten. yeni bir şey bulmuşçasına zavallı havalar.
devamını gör...
ateistlere sallayacağım derken din kardeşine* de yaslamış dinci zırvası. züccaciye dükkanındaki fil misin mübarek? mal bulmuş mağribi ne? ümmet döne döne türbülansa girdi herhalde. otur bir soluklan yeğenim.
devamını gör...
dincilerin klasik söylemidir.
''ateist ülkelerde bütün kötülükler fazladır, inanmazsanız istatistiklere bakın.''
aslında bu sık kullanılan bir manipülasyon yöntemidir. ateist diye kötülenen gelişmişlik skalasında üst sıralarda yer alan ülkeler - ki çoğu dini sosyal yaşamdan soyutlamıştır- verileri sistemlerine girerken etik davranırlar ve halktan hiçbir gerçeği saklamazlar. oysa müslüman olan ve ahlaki değerlerin daha yüksekte olması gereken ülkelerde bu tip olaylar gerek devlet mekanizmaları gerekse mahalle baskısıyla örtbas edilir. dolayısıyla sisteme yansıtılmayan sorunlarda yok sayılır.
devamını gör...
doğru şeyi yapan insandır. adı üstünde. din düşmanı. düşmanının açığını görünce elbette kullanacak. dinsizlere düşman olanlar da dinsizlerin açığını bulduğunda ortalığı yaygaraya veriyor. bu işler karşılıklı. ha ben ne düşünüyorum diye sorarsanız, "yiyin birbirinizi ete para vermeyin, s...n birbirinizi g..e para vermeyin". düşmanlık ne? kaçıncı yüzyıldayız? hala birbirini anlamayıp düşmanlık besleyecek aptallar var. neyse tamam sakinim. gidip şöminemin başında oturup biraz daha aşı karşıtı propagandalar yapayım.
devamını gör...
dini çıkar ve hevası için kullanan şarlatanlar yüzünden olabilir.
devamını gör...
şöyleki, günlerdir gündem enes kara'nın intiharı ve devamında türbede medrese de vs vs istismar, tecvüz olayları. açıklamalar yapıldı, kavgalar edildi. lakin sadece şunları söylemek istiyorum;
biz demiyoruz ki, bu gibi yerlerde bunlar olamaz illa ki şahıslar haksızdır. hayır. lakin nasıl her gün içkiden, uyuşturucu bağımlılığından, her türlü ahlaksız yaşantıdan intihar eden baskı gösterilen gençler bulunmakta. mobbing yapıldığı, zor olduğu için tıp fakültesi kapatılsın demek ne kadar yanlışsa, cemaatleri de sadece bu yukarda zikredilen menfi olaylar ve fetö penceresinden incelemek oldukça yanlıştır. cemaatler vs medreseler de ayırt edilmelidir. zira nizamiye medreselerinin tarihteki yeri araştırılmalıdır. medreseler, cemaatler ahir zamanda bu denli bozulmasının sebebi de, islamı temsil edenlerin sıkıntısıdır. hep söylüyorum enes kara olayında da, suçlu bütün kapsamlı şekli itibariyle, cemaat değildir. o kaldığı cemaat yurdudur. ve buna zorlayan ailesidir. ve şunu da söylemek gerekir ki, medya kör bir yalancıdır. kendisi de tam bilmez olayı, fakat bilir kişi gibi anlatır. ya doğrudur, ya yanlış. ve insanlar ona göre bir kutup bir kenarından çekmeye çalışırlar kendi fikirlerini.

bu olayda cemaatleri tamamen kötü görmek, kapattırma talebinde bulunmak, yahut tamamen çocuğu yargılamak da yanlıştır.

doğru olan bunun önüne nasıl geçilebileceğidir. istatistiklere falan gerek yok hakiki bir müminin intihar etmeyeceğini/etmediğini herkes bilir.

eskiden istanbul’da yıllarca kalmış olan araştırmacı fransız dr. a. bayer diyor ki:
(batı ülkelerinde insanların yalnız kalması, hayattan nefret etmeye, hatta intihara yol açmaktadır. halbuki müslüman türkler arasında hiçbir zaman bu hâle tesadüf edilmez; medeni sayılan milletlerde çok sık görülen intiharı onlar bilmez. müslümanlar, allah’ın kendilerine bahşettiği varlığa tecavüzün, allah’a karşı gelmek olduğuna inandıkları için, intiharı düşünmezler. bunun için, intihar eden hiçbir islam âlimi yoktur.)

bu intihara islamın sürüklemesi iddiasına yönelikti. suçlamakla bu asla çözülmeyecek, hepimiz insanız anlama, düşünme kapasitesine sahibiz. nefretle nereye varılabilir? fikir ayrılıklarıyla da olsa saygı çerçevesinde bir sosyal yaşam sağlanılabilinir ancak. o nedenle böyle olaylar görünce direk islamı, medreseyi suçlamak yerine biraz daha objektif yaklaşabilir ve sadece olayı -gerçekten şahsı düşünüyorsak- ona göre ele alalım.
devamını gör...
ülkece hepimizi üzen bir çok vakalar olmakla birlikte bu vakaların oluşumunda bir takım cemaatler ya da din, müslümanlık konusu ön planda oldu. fakat bir olayın oluşumundan dolayı bir topluluğa, dine toptancı bakış açısıyla bakılmadan çözüm odaklı olmalıyız. din apayrı siyaset apayrı bir oluşum. bunları birbirine karıştırmak, dini savunmanın siyaset yapmakla karıştırılması ya da hali hazırda karıştırmış olanlardan dolayı bu zihniyette olmayanlara -mış muamelesinde bulunarak bir yere varamayız. maalesef ki intiharlar çok söz konusu olmaya başladı fakat her intiharda bir kapama, tek bir kavramı sorumlu tutamayız.

bir insanın günlük yaşantısındaki ruh halini sadece bir olay oluşturmadığı gibi bir insanın hayatından vazgeçmesine de sadece bir olay neden olamaz. ailevi ilişkiler, sosyal ilişkiler, gelecek kaygısı gibi faktörlerin birleşmesiyle bir takım bunalımların ortaya çıkması sonucu bir durumdur. yani tek bir sebebe indirgenemez, indirgenmesi durumunda ortaya kışkırtıcı ve yanlış anlamlar çıkmış olur.

kısaca suçlamacı yaklaşımlarla hiçbir konuda uzlaşmacı yahut çözüm odaklı olamayız. nefret söylemleriyle bir kesimi hedef alarak ne olmuş olana ne de olacak olana bir yardımda bulunamayız.
devamını gör...
he he ondan, boşverin az kafanız dağılsın.
iri iri bom.
devamını gör...
kesin beni! anlamadığım başlık.
çok gücüme gidiyor.
devamını gör...
menfi vaka ne demek önce bir açıklayın. ben ne zaman menfi olurum gibi birşey mi?
devamını gör...
(bkz: aynen knk)
devamını gör...
ne zaman tarikat ve cemaatlerin pislikleri ortaya çıksa,
ne zaman hoca ve şeyh takımının sahtekarlıkları ortaya çıksa hemen böyle din istismarı ile ortaya çıkıyorlar.

yok dine saldırı var, islama saldırı var diye.


yıllarca fetö'ya toz kondurmadı bu leş zihniyet. fetö'yu eleştiren aforoz edildi, linç edildi hatta hapse atıldı.

o zamanda aynısın deniyordu; "din düşmanları, islam karşıtları, dine saldırı var" diye.

sonra ne oldu. fetö'yı eleştirenler haklı çıktı. fetö denen cemaat/tarikat azılı bir terör örgütü çıktı.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"menfi vakalarda mal bulmuş mağribi gibi sevinen din düşmanı" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim