1.
yönetici, yönlendirici anlamlarına gelen kelime. forumlarda ve sözlüklerde ise başlık ve tanımları düzeltme, silme, gizleme kitleme gibi yetkileri* bulunan görevli kişilerdir.

bu kişilerin eleştirenleri bitmez, kimseye yaranamazlar ve sözlüğün tüm yükünü üstlenirler. sözlük içerisinde bulunan tüm moderatörlere bu başlık vesilesiyle sabır ve kolaylıklar diliyorum.
devamını gör...
ciddi anlamda amelelik yapan kişiler, zira yaptıkları iş dışarıdan çekici gözükse de sözlükteki en zor iştir. herkes moderatör olmayı ister, ama o görevi hakkıyla yerine getirebilmek hiç de kolay değildir. haklı ya da haksız her türlü eleştiriye karşı sükunetlerini koruyan, yazarlara karşı tüm iyi niyetleri ile yardımcı olmaya çalışan, bir entry/başlık silmeden, uyarı vermeden defalarca düşünen görevlilerdir.
devamını gör...
burada da var 5-6 tane. hepsi çalışkan ve gizemli birer kahraman. hele içinde biri var ki, neyse sustum.
devamını gör...
yazar statüsünden moderatör statüsüne geçmiş yazar
mod'unda dediği gibi amelilik olduğunu düşündüğüm bir görevdir
devamını gör...
formata uygun olmayan başlık ve girilen tanımları silmekle * yetkilendirilmiş sözlük görevlisi.

anlaşılacağı üzere "mop" * kelimesine ek yapılarak türetilmiş sözcüğümsü.
devamını gör...
sözlük anlamıyla;
1)moderatör, türkçede tam karşılığı yönlendirici, olay yöneticisidir.

2)arabulucu, başkan, ılımlayıcı.

3)moderatör, bir açık oturum ya da panelin içeriğini belirleme, tartışmayı yönlendirme ve etkileşimli bir diyalog içinde yürütme ile sorumludur. moderatör program boyunca konuşulan başlıkları sentezler, bir özet halinde bilgi sunar ve ilgili kişilere sorular yöneltir.

yapabilene sonsuz saygılar tabiki...
devamını gör...
moderatör, bir açık oturum ya da panelin içeriğini belirleme, tartışmayı yönlendirme ve etkileşimli bir diyalog içinde yürütme ile sorumludur. moderatör program boyunca konuşulan başlıkları sentezler, bir özet halinde bilgi sunar ve ilgili kişilere sorular yöneltir.
devamını gör...
az önce varlığından bile haberdar olmadığım bir yazarın eriştiği mertebe. demek ki yazmayla çizmeyle olmuyor bu işler.
devamını gör...
modluk işini akıllı insan yapmaz ki zaten.
devamını gör...
niye hortladığına anlam veremediğim başlık. hakkınızda konuşmamızı mı istiyorsunuz sayın moderatörler? dedikodunuzu mu yapalım illa? e dmleri okuyabiliyorsunuz zaten kuvvetle muhtemel, onları takip edin. beni etmeyin ama, arkanızdan kötü konuşuyorum zira.
devamını gör...
yazarları yukardan allah katından denetleyen. bir yazarın aynı yerde iki kez tanım girdiğini görüp hemen mesaj katanasını çıkarıp ona bunu yapmamasını ögütleyen. normal sözlügün allahları'nın elçilerinin helikopteri özelliğini taşıyan. yazarkopter'e rakip olmayan tam tersi ona dost düşmana korku zındıklara çelimsizlik sağlayan helikopter bütünüdür.
devamını gör...
ben üzülüyorum ya sizi niye sıradanlaştırdılar. nickinizi gormek güzeldi. şimdi bir iki üç diye sıralandınız robot gibi :/
devamını gör...
manyak olmuşlardır bence. bu kadar delinin arasında akıllı da delirir zaten.
devamını gör...
o da isterse neden olmasın ki.
devamını gör...
ben eskilerden birini habire fenerbahce basliklarinda tokmakliyorum, kuduruyor kendisi simdi kendine yanci ariyor bastirabilmek icin beni. lol kadinkoyu gulu olur kendisi. dingil.
devamını gör...
benim yazdığım bir mesajı silmişler. yürek yemiş galiba. sadece noktayla küfür şeysi yapmıştım. kimse bekliyorum gerekçesini, bana mesaj atsın.
devamını gör...
soguk tipler gibi geliyor bana nedense. ehehe.
devamını gör...
sansürcü desek daha iyi bence. yok şunu şöyle yapın, yok böyle entry girmeyin, yok bilmem kaç gün ceza vermeler. hep bir sansür yiyok ya.

(bkz: çok kötüsünüz)
devamını gör...
gizli gizli takılıyorlar bir de. sanki bana rus ajanlığı yapıyor. moderatörlüğü de yapabilse bari. tanımsız entrylerim duruyor gidip tanımlı entrylerimi siliyor. tarladan mı topladınız bunları ne yaptınız?
devamını gör...
moderatör 2'yi allah alsın. şimdi bunu yazdım ya kesin gelir kaldırır (tanımımı) sonra da ceza verir kendi aklınca.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"moderatör" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim