başlamak kesinlikle daha zordur bir bırakınca 5 6 ay sadece cuma namazı ile devam ediliyor .başlayınca da ilk başlar zor geliyor ama devamlılık bir kere yerleşince saatleri falan beyin hesaplıyor beyin şu zamanda namazda olmalıyım gibi. devam etmenin de şöyle bir zorluğu var internetten pis bir film izlediniz sonra gusül falan da aldınız ama hala kötü hissediyorsunuz ulan kılsam bir çeşit kılmasam bir çeşit gibi bir durum oluşuyor. neyse evlenince düzelecek şeyler bunlar.
devamını gör...
günümüz dünyası telaşesi içinde sadece farzları kılmaya odaklanmak ile başlayıp daha sonra sünnetleri de ekleyerek devam edilebilir. olmadı yine de farzları eda etmekte fayda var. o kafa az çok her gün secdeye gitmeli.
devamını gör...
başlamak da en az devam etmek kadar zor oluyor insan için. ama namazın gerektirdiği koşullar ister istemez hem manevi hem de bedeni olarak temiz kılıyor insanı. boşverip tanrıya bırakma duygusu yerleşiyor kalbe ve sıkıntı, stres tamamen gidiyor insandan.
devamını gör...
kesinlikle devam ettirmek daha zordur,kaç kez başladım hatırlayamıyorum ama sonuç olarak sürekli ümit içerisinde olup kendinde o ışığı görmek ve zor gelse de tekrar başlamak güzeldir diye düşünüyorum
devamını gör...
oyumu başlatmaktan yana kullanacağım kıyaslama.

her konuda olduğu gibi bunda da esas mesele başlamak. bir şeye başladınız mı gerisi bir şekilde geliyor. ister namaz olsun bu, isterse spor yahut diyet ya da başka bir şey...
devamını gör...
başlamanın sağlam gaz, devam ettirmenin ise çelik gibi irade ve disiplin gerektirdiği durum.

(bkz: türk gibi başla alman gibi bitir)
devamını gör...
aralarında versus olmamasi gereken tanımdir..baslamak da devam ettir(ebil)mek de güzeldir....
devamını gör...
konu ne olursa olsun istikrarlı olmak daha çok maharet ister.
devamını gör...
eller kulak arkasına götürülüp kollar sallanarak başlamak vs. kafayı önce sağa, sonra sola çevirerek bitirmek şeklinde özetlenebilir.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"namaza başlamak vs namaza devam etmek" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim