başta hulusi kentmen olmak üzere; cevat kurtuluş, sami hazinses ve bazen de nubar terziyan ile birlikte sayısız yeşilçam filminde rol almış, genellikle yemek yapıp hulusi amcadan da fırça yemiş sempatik aktör, oyuncu.

erken yaşta aramızdan ayrılmıştır.
devamını gör...
yaşadığı yıllarda çok şeker bir amca olup safranbolu’muzun bağlar gazozunun reklamında oynayıp bir kasa gazozu hüpleten deli şey.
devamını gör...
necdet tosun benim için komedinin şişman halidir.
ismini hatırlamadığım bir filmde ekrem bora kötü bir adamı canlandırıyordu.necdet tosun da apartman görevlisi sevecen bir beyfendiydi. neyse efendim, bir katil olan ekrem bora'nın pisliklerini necdet tosun anlar ve onun foyalarını ortaya dökmek için fırsat kollamaktadır. gündüzün şerri gecenin hayrından evladır diyerek sabahın ilk ışıklarını bekler necdet tosun ve görev aşkıyla apartmanın kazan dairesine iner. iyi yürekli adam vesselam. ama yüzündeki nemrutluğun yanı sıra aklındaki kırk tilkiyi idare edecek zekâya sahip ekrem abimiz tosun'un kömürleri değil kendisini yakacağını ön görür ve tosun'un peşinden kazan dairesine iner.
tosun, ekrem abimizi görünce başına gelecekleri anlar, o da madem ayağıma geldi şu kömürcü küreğini kafasına oturtayım da kahraman olayım havasına girer.
ekrem abimiz başta tosun'u öldürme amacında değildir,tosun'un neler bildiğini öğrenmek ve başkalarına ötüp ötmediğini anlamak ister. baktı olmuyor, cebinden ufak bir ustura çıkarır. ama tosun bu durur mu? kürekle hücuma geçer.
çeşitli salvolarla kürek saldırılarını savuşuturan ekrem abimiz tosun beyfendinin koca cüssesine ve küreğine üstüne çıkar. tosun'un her hamlesi boşa gider ve sonunda koca cüssesi yorulur.
küçücük ustura ile küreği yener anlayacağınız. ve kurbanlık tosun gibi boğazından keserek necdet tosun'un işini bitirir.

bu sahneden her zaman düşmanına karşı tedbirli olmayı ve düşmanı bitirecek hamleyi ertlememeyi öğretti necdet abimiz.

çok değerli bir sanatçıydı,sinemaya oyunculuğa katkısı epey fazladır.

oğulları gürdal ve erdal tosun da babalarının bıraktığı yerden sinemaya,tiyatroya emek verdiler. necdet tosun'a çok teşekkür ederim.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"necdet tosun" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim