1.
bi some kind of monster olmasa da metallicanın en iyi şarkılarından biri
devamını gör...
metallica grubunun 1991 yılında çıkarmış olduğu grupla aynı ismi taşıyan metallica albümünün şarkılarından biri. müzik tarihinde en çok coverı yapılan şarkılarından biridir dersem herhalde yanlış bir şey söylemiş olmam herhalde.
devamını gör...
kirk hammett’ın telefonla konuşurken yazdığı söylenmektedir
devamını gör...
bayık çiftler tarafından aşk şarkısı sanılmasına karşın aslında metallica'nın biz neydik ne olduk buyuz işte minvalinde story'sini anlattığı parça. y kuşağına mensup metalheadlerin metal ile tanışmasına vesile olan parçadır. bu noktada black album'ün başarısını da unutmamak gerek...


yani şimdi yemeyelim birbirimizi, hepimiz pelinsu ve sena'yı etkilemek için ''ya işte benim ilk dinlediğim grup judas priest'ti'' diyorsunuz ama hepiniz o kara albümdeki sekiz no'lu parça ile başladınız serüvene...


bir aralar metallica gömme kötüleme şeklinde bir salavat zinciri vardı 2000'lerde... allah'tan insanlar rap müzik yükselişe geçince ağlaya ağlaya ''metallica babaaağğğ'' diye metallica'ya dönüşe geçti...
devamını gör...
herkesce bilinip sevildiği için kimi zaman ötelenir
devamını gör...
iyi aklıma getirdiniz, açayım spotifydan, ardından unforgiven serilerini dinlerim hem.. sağolun
devamını gör...
benim için metallica ilgincini yaşatan şarkılardan biridir. şöyle ki:
metallica dinlemeye fuel ile başladım. gençtim, hareket arıyordum çok güzeldi. fuel'in ardından metallicayı tanıdım ve gerisi geldi.
fakat yıllarca benim favori olan metallica şarkım fuel'in esamesi okunmazken hiç sevmediğim, mıymıntı gördüğüm nothing else matters herkesin dilindeydi.
yıllar yılları kovalarken, favorim enter sandman'a dönerken bir tatil gününde sahil kenarında kafam güzelken nothing else matters dinlediğimde farkına vardım: olum çok iyi lan dedim, yok böyle bir şarkı, insanı alıp götürüyor. demekki dedim yaşlanıyorum. demekki dedim "nothing else matters metallicacıları" kavramı diye bir şey varmış ve bunlar dinleyiciliklerini olgunluk seviyesine ulaştırmış olanlarmış.
bak şimdi canım çekti, ben bi açıp dinlemeye gidiyorum. baş baş.
devamını gör...
yeni gitar çalmaya başlayanların çok sevdiği, herkese çalmak istediği metallica parçası.

1992 wembley performansları ayrı bir lezizdir
devamını gör...
san francisco senfoni orkestrası ile söylenen versiyonu favorimdir.

...life is ours, we live it our way!

devamını gör...
yılların eskitemediği ve bir sürü coverı bulunan metallica şarkısı
devamını gör...
cenazemde bir şarkı çaldıracak olsam bu olurdu.
devamını gör...
şöyle
devamını gör...
en iyi metallica şarkılarındandır. ne kadar uzak olsak da çok yakınız. daha yürekten olamazdım. daima kim olduğumuza güveniyorum ve başka hiçbir şey önemli değill. kendimi hiç bu şekilde açmamıştım. hayat bizim, onu bildiğimiz gibi yaşıyoruz. tüm bu sözleri söylemiş olmak için söylemiyorum ve başka hiçbir şey önemli değil güveni sende arıyor ve buluyorum. *
devamını gör...
(bkz: nothing else matters metallica'cısı)
mellisho was here.
devamını gör...
metal müzik sevmememe rağmen dinlemekten ayrı keyif aldığım metallica parçasıdır.
devamını gör...
bir zamanlar dünyanın en çok dinlenen şarkısıydı. (en çok satan ise michael jackson'un thriller albümüydü.)

hatta o zamanlar "7/24, dünyanın herhangi bir yeride nothing else matters'ı çalan bir radyo kesinlikle vardır" diye bir efsane vardı.

2000lerin başında ilk polifonik zil sesli telefonumun da zil sesiydi.
devamını gör...
bir dönem eline gitar değen herkesin girişini çalabildiği parça.
devamını gör...
bilmiyorum, hiç sevemediğim metallica şarkısı. çok sade, yavaş... belki de ben çok sert müzikler seviyorum. yine de sözleri güzeldir ona bir şey diyemem.
devamını gör...
metallica grubunun en sevdiğim şarkısıdır.

ayrıca apocalyptica’nın coverı da ayrı güzeldir.
devamını gör...
ister flemenko çalsın ister akdeniz akşamları... eline gitar alan herkes en az bir kez çalmış, hiç değilse çalmaya çalışmıştır.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"nothing else matters" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim