yuval noah harari adlı abinin kafayı yemiş gibi anlattığı insan türüdür.
devamını gör...
homo sapiens türünün tanımlayıcı adıdır. cins + tanımlayıcı ad = tür.
devamını gör...
tabii diğer iki kardeşi vardır bunun.

homo erectus ile homo habilis. ama ayakta kalabilen homo sapiens olmuştur.

*homo kabilis ise henüz doğmamıştır. şaka şaka.
devamını gör...
homo olduğu söylentisi vardır.
devamını gör...
şu an sonlara geldiğim bir kitap. inanılmaz ilgimi çeken bir kitap oldu. saatlerce her gün okuyorum. insanlığın son türü olan homo sapiens in evrimi ve gelişimini bir çok noktada ele alan muazzam bir yuval noah harari kitabıdır. okumanızı kesinlikle tavsiye ederim.
devamını gör...
okuyacağım kitaplar arasında farklı ve iyi bir bilinç akışına daha da sahip olmak için okuyacağım.
devamını gör...
dünyanın sonunu getirmeye ant içmiş, virüs benzeri bir yaşama ve yayılım motivasyonunu sahip doğa düşmanı canlı türü.
devamını gör...
yuval noah harari tarafından yazılan sapiens kitabı 21. yüzyıl'a kadar insanların faaliyetleri ile ilgili geniş çaplı ve bilgilendirici olan kitap insanların bazı dönemlerdeki karanlık kalmış bilgileri çok güzel bir şekilde işlemiştir. kitapta en çok keyif alarak okuduğum kısım tarım devrimiydi çünkü insanların bu bugünlere gelmesinin temelinde yatan ve ilgi çekici bir takım olayları çok güzel bir şekilde işlemiştir. kitabın sonlarına dogru sanayi devrimi ile insanların ne kadar vahşileştiği ve insanların birçok yeri keşfedip oradaki kendilerinden az gelişmiş insanları köleleştirip ağır şartlar altında ölmelerine göz yuma yuma işkenceler ve ağır şartlar altında çalıştırmasını anlatmıştır. genel olarak bilgilendirici ve gelecek hakkında düşünceye sürükleyen bir kitaptır ve tek seferde anlaşılmayacak kadar ağır bilgilerle dolu olduğu için tekrar tekrar okunması gerekir. okuyanın pişman olmayacağı, bilgi ve birikim olarak ta tatmin edecek bir kitaptır. iyi okumalar.
devamını gör...
harari'nin kitabı konuya aşina olmayanlar için bir ilk kitap olarak gayet başarılı. biraz araştırıp okumuş olanlar için fazladan bir şey barındırmıyor. yine de derli toplu bir anlatımı var. kitaplıkta bulunmasında fayda var.
devamını gör...
yuval noah harari'nin aydinlatan kitabidir.
ve demistir ki;
"eger tanrı birinin kendi iradesiyle kötüyü sececegini ve bu yuzden de cehennemde sonsuz iskencelerle cezalandirilacagini önceden biliyorsa, onu neden yaratır?"
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"sapiens" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim