1.
tek kurşun atılmadan yunanlılara teslim edilen, izmir'in ikizi, atamın doğum yeri güzide şehir.
devamını gör...
2.
türk hava yolları'nın bu şehre düzenlediği seferlerin kodu tk1881'dir.
devamını gör...
3.
bir örgü çeşidi
devamını gör...
4.
hakkında türküler söylenmiş güzel şehir…
devamını gör...
5.
pek sakin ve huzur veren şehir, fırsatını bulursam tekrar gezmek istediğim şehirdir de ayrıca.
devamını gör...
6.
cumhuriyeti ve laikliği getiren mustafa kemal atatürk'ün hayata gözlerini açtığı yer
devamını gör...
geçmişte osmanlının elinde olmasaydı hicbir halta benzemeyecek bir yer.
devamını gör...
batı anadolu'da kimse sorsan göçmeni olduğu yerdir. paşamızın doğduğu yer olması tabi gurur verici ama herkeste selanikli olamaz sanıyorum.
devamını gör...
thessaloniki adıyla bilinen yunanistanın kuzeydeki en büyük ilidir. bütün yollar selaniğe çıkar. ayrıca atatürkün doğduğu ildir.
devamını gör...
ziyaret ettiğim zaman çok beğendiğim, türkiye'den giden birinin kendini evinde hissedeceği şehir. izmir'in daha küçük ve betonlaşmamış versyionu gibidir. deniz kenarında bir kordon bulunur ve gençler burada takılır. şehrin simgesi meşhur beyaz kule yine bu kordonda yer alır. ayrıca bu kordon ve civarında pek çok kafe ve bar bulunur. beyaz kuleden yaklaşık 10 dakikalık yürümeyle ise atatürk'ün doğduğu eve ve türk konsolosluğu'na ulaşılabilir. bi başka görülmesi gereken yerse kale civarındaki osmanlı döneminden kalma mahalledir. istanbul balat, ankara hamamönü gibi türkiye'de benzerleri olsa da burası çok tatlı bir yerdir ve gece dolaşması çok keyiflidir. gördüğüm kadarıyla burada yine pek çok taverna mevcuttur ve felekten bir gece çalmak için tercih edilebilir. yemek içinse şehir merkezi sayılan aristoteles meydanı tercih edilebilir. ben genellikle dönerle (gyro) karnımı doyurdum ucuz olmasından dolayı. fiyatlar 1-3 euro arası değişmekteydi 2017 yılında. kalacak ucuz yer arayanlara ise tavsiyem kesinlikle little big house hostel olacaktır. bu hostel eski osmanlı mahallesindeki bir ev restore edilerek yapılmış, oldukça tatlı bir yerdir. ayrıca girişinde aynı zamanda resepsiyon görevi de gören çok tatlı bir barı vardır. barın üst katında ise yaz günleri için ideal olduğu söylenen bir teras vardır (ben kışın gittim). istanbul'dan ulaşmak içinse otobüs ve uçak olmak üzere iki seçenek vardır.
devamını gör...
gerçekten güzel bir yer. gittiğimde ne kadar güzel, sahili, küçük kalesi, kafeleri... falan diye överken, biraz sonra sağcıları solcuları birbirine girdi, birbirleriyle ve polisle çatışmışlardı. maaşallah dediğim iki gün yaşamamıştı.
devamını gör...
mutlaka görmek istediğim şehir
devamını gör...
doğu akdeniz'in dört kardeş incisinden biridir: selanik, izmir, iskenderiye, beyrut.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"selanik" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
radyo & dergi sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim