bence şiirler yapamadıklarımızı bize yapma ihtimalini verdiği için vardır.
devamını gör...
şairler şiir yazmadan yaşayamayan varlıklar olduğu için. canımızı yakmak için.
devamını gör...
belki biraz da ince düşünebilmemiz, basit kelimelere yüklediğimiz anlamlar gibi hayatımızdaki basit görünen şeylere karşı daha derinlikli düşünebilmemiz için de vardırlar.
devamını gör...
şiirler, düz yazılar gibi herkeste aynı hissi bırakmaz. ne hissetmek istediğiniz size kalmıştır. biz de hislerimizde özgür olmak isteyen canlılar olduğumuz için şiirleri üretmişizdir *
devamını gör...
"şiirle elde edilen doyum aynı zamanda bir açlığın başlangıcıdır çünkü her şiir insanın bütünle arasında bulunan mesafe hakkında sahip olduğu bilinçlilik durumudur, her şiir insanın bütüne olan hasretini kamçılar."
(bkz: ismet özel)
devamını gör...
kalem , kalbin taşmasından yazar.
devamını gör...
doğadaki tek şuurlu varlık olmak korkunç bir şey. en basitinden doğada en tabii hayatta kalma güdüsü olan paranoyaya bizim maymun türümüzde hastalık diyorlar. milyarlarca yılın korkunç ram'i rüyalarımızda ışıyor. haliyle bu kadar çelişkinin de mantıksızlığını görünce şizofren diyorlar. yahut öleceğimizi bilerek yaşadığımız bir dünya bu. gerçekten de maymunların insan türü olarak cenneten falan kovulmuş olmalıyız.

kanaatimce en iyi şairler peygamberlerdir. bir görünmezi allah diye kurumsallaştırıyorlar. sorumluluğu görünmeze atıp gücü üzerlerine giyiyorlar. ne güzel bir şey. keşke ben de becerebilsem. esas itibariyle onlar da bir ahlak hakikatinin peşinde. buluyorlar bulamıyorlar orası ayrı konu. lakin bu arayışı fevkalade sembollerle yapıyorlar.

evet şiir yazmak sembollerle bir hakikat arayışıdır. bu kadar çok gizin içinde olduğu bir dünyayı bir miktar gerçeklikten kopmadan anlayamayız. burada kendi dünyamızın da gizlerini aramak var. ve hatta belki de en önemlisi bu noktadadır.
devamını gör...
instagram postlarının daha ormantik hale gelmesi.
devamını gör...
sessiz çığlıklarımız olması.

"ağlasam sesimi duyar mısınız mısralarımda " derken şair, ne güzel anlatmıştır şiirin iç dökme yeri olduğunu.

içimizde ne varsa hayata dair, dilimizden dökülemeyen ne varsa kalbimizden dökülür beyaz kağıda tek tek kelime kelime.haliyle bundan değil midir şairlerin şiirlerinde kendimizi buluşumuz?

sonuç olarak; insanın insanı anlamak istemediği bu çağda anlamak isteyene bir aracıdır şiir. iyi ki vardır.
devamını gör...
duyguların kağıda dökülmüş en saf hali.
devamını gör...
bunu mitosfer'in anlatmasını isterdim.
devamını gör...
hikaye roman vs. göre daha az yorularak dert anlatmamın keyifli şekli.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"şiirlerin var olma nedeni" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
radyo & dergi sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim