sözlükte yazan melanetlerin, namussuzların ve onların ekollerinin allah'ı : mal mülk para pul güç
ve cennet hurileri.
devamını gör...
doğrudur.

bu yaştan sonra kimin allah'ı neresinde tartışamayacağım. senin allah'ın topsa olabilir. herkesin allah'ı kendine. bu tabii krem şanti de olabilir. her yerine sürüp ona taparsın ya da sevgilinin sana yapmasını ay pardon tapmasını sağlarsın.
devamını gör...
bu hususta büyük yanılgı var aslında. islamcılar sürekli allah'a taptıklarını ilan edip para için yapmadıkları tapınma kalmıyor. buradan çıkan sonuç şudur ki ; ''bir islamcının allah'ı paradır.''
devamını gör...
muhyiddin ibnü'l-arabî'nin söylediği ve doğrusu "sizin taptıklarınız benim ayaklarımın altındadır" olan söz. bu sözü şam'da, bir grup paragöz kişiye "paraya tapıyorsunuz ama benim için mal mülk bir hiçtir" anlamında söylemiş ancak yanlış anlaşılarak allah'a hakaret ettiği öne sürülmüştür.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"sizin taptığınız allah ayaklarımın altındadır" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim