yazmakla veya anlatmakla karşıya geçirilemeyen duygulardır. tarifi olmadığı için bu başlık altında tarif etme çabası beyhude bir çaba gibi görünebilir. ama bu sancı çekme olayı sizi şiire, müziğe ve edebiyata vs. yönlendirebilir.
devamını gör...
hani birine çok güvenirsiniz diğer insanlara olan bütün güveniniz bile o insandan gelir ya sonra o insan sizin asla yapmaz diyeceğiniz şeyi yapar o anki hayal kırıklığının tarifi yoktur.
devamını gör...
benim için "ankara"dır.

bu şehir çok farklı bir yerde benim için. hani diyorlar ya "anısı var.." gerçekten öyle. birçok anı beraberinde birçok duyguyu da getiriyor. iyi veya kötü şeyler karışmış durumda ve bu tam olarak tarif edilesi bir şey değil.
devamını gör...
bebeklere karşı olan duygularımdır. ağzını burnunu mıncıklamak, ısırmak isterim. nedenini asla tarif edemediğim garip bir duygu.
devamını gör...
aşk. tarifi yok. seviyorsun. kocaman insanlarsınız ama sanki karşında bir bebek varmışçasına hareket ediyorsun. aşk insanı çok değiştiriyor. yanlışlarımın bazılarını törpülediğine şahit bile oldum. eşimle evlenmeseydim hayatım siyah beyaz geçermiş. her geçen zamanda bunu biraz daha anlıyorum. iyi veya kötü her konuda insanın arkasında bir dağ olması insanı tam anlamıyla hayata hazırlıyor.
devamını gör...
bunu anlatabileceğimi sanmıyorum.
devamını gör...
dünyaya yeni gelmiş bebeği izlemek.
devamını gör...
karnında kelebek uçuran kişinin boğazında kördüğüm bırakması. iki farklı duyguyu iki farklı şekilde anlattım ama ikisini bir arada hayalim almıyor.
devamını gör...
evlat sevgisi der, konuyu kapatırım.

hele eskilerde, birazcık solculuk yapan herkes kendine şu soruyu mutlaka sormuştur: bana işkence yapılsa dayanabilir miyim? kesin yanıt vermek zor. zamanı gelince bilinir.

sonra bir gün aklıma geldi, işin ucunda kızım olsa, onun iyiliği, güvenliği olsa, beni yenebilecek bir işkence olabilir miydi? o kadar kesin bir "hayır"dı ki bu sorunun yanıtı, işte bunu tarif etmek, mümkünse bile çok güç.
devamını gör...
evcil hayvan beslemektir.

hiç evcil hayvan* beslememiş olanlara, bunun bize ne hissettirdiğini, onların da ailenin bireyi olduğunu anlatmaya çalışmak gerçekten zor. ve çok yorucu aynı zamanda.
devamını gör...
lise de platonik aşık olduğum hanımefendi ile bir şekilde tanışmıştım. o dönemlerde facebook vardı. ilk mesajı o attığı zaman deliler gibi mutlu olurdum.
devamını gör...
devamını gör...
öncelikle bu başlık benim için çok önemli belirtmek isterim.
adı üstünde "tarifi olmayan" ama ben tarif etmek için çırpınacağım.
bazı günler, genellikle akşam 6-8 arası içimi bir duygu kaplıyor ve her tarafımı bir huzur kaplıyor. bu duygu geldiğinde hava serin oluyor ama üşütmeyecek şekilde.
duygunun geçmiş ile bir bağlantısı olduğuna eminim ama düşününce hangisi olduğunu bulamıyorum ve yüzlerce anı canlandığı oluyor.
o duygu o kadar kuvvetli ve beni içine çekiyor ki o günüm ne kadar kötü geçerse geçsin, o an sadece o duygu kalıyor. hiç geçmesin istiyorum ve her seferinde belki rüyamda devam eder diye uyuyorum.
bu duygunun adını bilen yazar varsa bilgilendirsin lütfen.
devamını gör...
baba olmak. tarif edemiyorum çünkü çocuğum yok.
devamını gör...
yaşamadığım her duygu.
devamını gör...
kesinlikle aşk...
devamını gör...
imkansızı sevmek.. bu duygunun tarifi yok, o kadar imkansız ki , anlatmaya kalksan anlatamazsın , bir neden gösteremzsin , niye imkansız açıklayamazsın... hani yemeğe döküken tuz gibi, göremezsin ve tatmazsan asla anlayamazsın
devamını gör...
herhalde kız babası olmak.
erkek çocuk babası olmak nasıl bilmiyorum da, yanına sokulup sarılan şirin bir varlığın verdiği keyif başka yerde yok onu biliyorum.
devamını gör...
kaval kemiginin arkasindaki kasin gece birdenbire kasilmasi. boyle butun lifleri tek tek hissedersin. belki arastirmadigim icin sebebini bilmiyorumdur ama yani o nasi aci oyle.
devamını gör...
hayal kırıkılığı
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"tarifi olmayan duygular" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim