victoria döneminde, insanlar anonim olarak nefret ettikleri kişilere ''nefret kartları'' yolluyormuş. bence hemen hayata geçirilmesi gereken bir uygulama.
devamını gör...
kristof kolomb'un amerika'ya ulaşması ama orayı hindistan zannedip ciddiye almamasıdır. daha sonra ameriko vespucci diye bir kaşif buranın farklı bir yer olduğunu anlamış ve oraya kendi adını vermiştir.
devamını gör...
emu savaşı , 1930 sonrası
avustralya hükümetinin emulara karşı savaş açıp kaybetmesi.
devamını gör...
ı. ahmed'in 14 yaşında tahta çıkması, 14. osmanlı padişahı olması ve 14 yıl saltanat sürmesi.
devamını gör...
büyük konstantin ismiyle anılan pagan bir doğu roma hükümdarının, milvian köprüsü savaşı öncesinde gördüğü bir rüyadan etkilenerek askerlerinin kalkanlarına haç işareti çizdirmesi ve kendisinden kat be kat üstün olan düşmanlarına karşı savaşı kazanmasıdır. bir diğer ilginç nokta ise bu savaştan hemen 1 yıl sonra hristiyanlık, bizans imparatorluğunda resmi olarak tanınmıştır. kısacası bir rüya, hristiyanlığın bu kadar yayılmasına ve genişlemesine sebep olmuş.
devamını gör...
atatürk'ün bu kadar cahil ve donanımsız bir topluluk ile dünyaya kafa tutmasıdır.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"tarihte geçen şaşırtıcı olaylar" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu online yazarlar kütüphaneden kitap talep et kulüpler normal sözlük rehberi puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim