az önce sayın yazar @peace'le konuşurken farkettiğim birbirinden farklı ama birbiriyle ciddi anlamda aynı olan iki ekol.

ortak yanları;
1-ikisinde de halkların kardeşliği adı altında tüm kötü ve çirkinlikleri tek çatı altında toplama vardır.

2-ikisinde de sevgi aşk vs ayağına oğlancılık veya eşcinsellik türünde ilişkiler pek övülür.

3-ikisinde de sekülerizmden eser miktarda aşırma bilgi vardır. mevlana'ya göre tanrı, insanlık, evren falan filan tektir; sjw tayfaya göre ise daha küçük ölçekte, ilahi güçten yoksun kendi yağında kavrulan belirli kitlenin yek vücut oluşu.

4-iki tayfa için de peygamber konumunda ve hatta daha yukarı konumda biri/birileri vardır. bu tayfa şemsle öbüşüp yiyişmeyi normal görür veya selo, apo terörizmle beslense de masumdur.

5-iki taraf da inanmıyorsan da saygı duyculardandır ama sana, bana saygı duymazlar. tek dertleri kendi doğrularını sana dikta etmektir.

6-iki taraf da içinde bulunduğu devletin içinde parazit gibi beslenip, o devleti tüm organlarına kadar ele geçirmeye ve herkesi kendine hizmet etmeye, olmadı o devleti yok etmeye çalışırlar.

basitçe aklıma gelenleri yazdım.
devamını gör...
tasavvuf ekolünü moğollar, sjw illetini ise amerika başımıza bela etmiştir. dünyaya barışı ve hümanizmi pazarlayıp çıkan savaşlarda en kârlı çıkan devletlerde gene dönemlerine göre bunlardır.
devamını gör...
tasavvuf ekolü daha masum gibi duruyor.
devamını gör...
al birini vur ötekine, ikisiyle de gram ilgilenmiyorum…
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"tasavvuf ekolü vs sjw ekolü" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim