insanı tımarhanelik edecek sorun.

her yerdeler, yemin ederim her yerdeler. kimler? gürültüyü namus bilenler... inşaat sesleri, korna sesleri, sirenler, işportacılar, pazarcılar, bağıra bağıra konuşanlar, toplu taşımada susmayalar, allah'ını kaybetmişçesine zırlayan veletler...

delirmemek elde değil. sanki toplu tecavüz ediyorlar beynime. hiç mi sessizliğin, sakinliğin tadını çıkaramayacağız biz?
devamını gör...
biz ses olsun diye tv açan bir milletin evlatlarıyız.
devamını gör...
abartı egzoz ile taçlanan durum.
işin kötü yanı o abartı egzolar filan hepsi kız etkilemek içinmiş. düşünebiliyormusunuz bundan etkilenen kızlar var .
devamını gör...
buraların bu kadar gürültülü olma sebebi görünür olma çabasıdır.

kimi korna sesiyle yapar bunu, kimi bağırarak. kimi havaya ateş eder, kimi motorunu bağırtarak.

buraların yeni doğmuş bebeği bile başka türlü ağlar. çocukları başka sesler çıkarır. sanki gelecekteki görünmezliklerine bir çare arar gibi.

kendini ispat edemeyen kişi görünür olmak ister. ve sanar ki, görünürlüğün tek yolu gürültüdür. ses vardır ama mana yoktur.
devamını gör...
çok sesli konuşuyoruz, çok bağırıyoruz. gerek yok, fısıldamak en tatlısı.
devamını gör...
hava kirliliğinin yanında bir hiçtir. nefes alamıyoruz resmen.
devamını gör...
eskiden gürültülü ortamları şehirleri ben de sevmezdim ancak pandemiden beri o gürültüyü bile özledim. sürekli sessizlik de kötüymüş.
devamını gör...
ülkenin geri kalmışlığının en bariz göstergelerinden biri.
devamını gör...
sırf araba ya da motosiklet daha çok bağırsın diye egzoza buna özel olarak aparat taktıranların yaşadığı bir ülke için normaldir. bizim için dikkat çekmek bir var olma tarzı, sessiz insana mıymıntı gözüyle bakılıyor çünkü.
devamını gör...
herkesin birbirini dinlemeden aynı anda konuştuğu bir topluluğuz, bize normal geliyor ancak çok çirkin. en başta saygısızlık belirtisi. bu ülkenin en sevmediğim yanı bu. bu aslında bütün sorunların altında yatan bir hasta bir zihniyetin belirtisi.
devamını gör...
türklerin karakteristik özelliklerinden kaynaklanmaktadır.
devamını gör...
şöyle yolda yürürken mal mal yanındaki arkadaşı yada herhangi bir şahıs ile ağır jargon kullanarak konuşanlar. sinir olmamak imkansız.
devamını gör...
havaların ısınması ve yazın yavaştan gelmesiyle beraber yine sahalara dönmüş sorun. keşke fırtına kopsa anasını satayım.
devamını gör...
inanılmaz bir şekilde hiçbir yaptırımı olmayandır. sokağa çıkma yasağını çatır çatır ihlal eden mahalle bebelerinin birinin sonu şöyle olsun diye bekliyor galiba yetkililer. buradan

kaç kere bildirdik polis geliyor ve korna çalıp geçiyor lan.
devamını gör...
çoğunuzun bayıldığı, anlata anlata bitiremediği istanbul'un zirvede olduğu kirliliktir.
devamını gör...
ciddi bir problem gerçekten.
çok fazla şeyi yansıtıyor, üzücü.
devamını gör...
geri kalmışlığın bir kaç göstergesinden sadece birisidir. medeniyet: iyi yollara, binalara veya teknolojiye tek başına sahip olmak değil; aynı zamanda insan ilişkilerine ve ahlaki değerlere de önem vermektir.
devamını gör...
gerçekten de akılalmaz boyuttadır.

şehirden uzaklaştığınız zaman çok daha iyi anlıyorsunuz bunu. şehirler yüksek sesli bir tımarhane olmuş.

herkes bağıra çağıra iş yapıyor, gereksiz bir korna trafiği, garip sesler çıkaran egzozlar, bangır bangır dinlenen müzikler... ve sürekli bir yerlerde birtakım sesli işler yapılıyor, pat küt çat çut! n'oluyor arkadaş n'oluyor ya?

sakin yaşayan bir allah'ın kulu yok memlekette.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"türkiye'deki akılalmaz gürültü kirliliği" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim