tıpta uzmanlık sınavıdır. bazılarınca dünyanın en zor sınavlarından biridir.
devamını gör...
benimlen tus body olmak isteyenler mesaj kutuma çökebilir
devamını gör...
sinir, stres, yorgunluk, daha çalışmalarına yeni başlamaya rağmen hayat enerjisini sömürme gibi yan etkileri olan sınav. hayat törpüsü resmen
devamını gör...
tus, teknik uygulama sorumlusu'nun kısaltmasıdır. bir yapının fenni mesuliyetini ayrı ayrı üstlenen serbest çalışan mimar, inşaat mühendisi, makine mühendisi ve elektrik mühendisinin her biri tus'tur.
devamını gör...
dünyanın en zor sınavı.
devamını gör...
az kaldıkça insanda hem yılgınlık hem tırslınlık hem bitkinlik hislerini uyandıran sınav.
devamını gör...
her geçen yıl zorlaşan, bir an önce kazanılması gereken haşin imtihan. çok yuvaya ateş düşürür, çok ilişkiyi bitirir, çok insanı derbeder eder.
devamını gör...
şu anda 2.sınıfım, tus'a girmek gibi bir planım da yok. tusa hazırlanacağanıza usmle çalışın. hem amerika'da hem ingiltere'de geçerliliği var. üstelik tustan çok daha kolay. (tus abartılı derecede zor bir sınav hatta dünyanın en zor 2.sınavı seçilmişti). artık 35-40 yaşındaki uzman doktorlar bile ülkeden gitmek için bu yaşta almanca, ingilizce kurslarına gidiyor. özellikle almanca kursu revaçta. türkiye'de uzman doktor olmanın bir önemi de kalmadı artık. emeğinize değmeyeceğinize bile bile kendinizi bu kadar yıpratmanın anlamı yok. tus yerine usmle çalışın bin kat daha fazla faydası olur.

eğer uzman doktor ya da olmayı düşünen varsa sözlükte dinlemek isterim.
devamını gör...
9. (tematik)
tıpta uzmanlık sınavı

6 yıllık tıp fakültesini bitiren hekimin, ihtisas yapmak istediği bölüme girebilmek için geçmesi gereken sınavdır.
ösym bu sınavı organize eder. türkiye'de yalnız 3 şehirde yapılmaktadır. ankara, istanbul ve izmir.
devamını gör...
çalıştığım sınav. sevgilim uyudu ben de romantik bir şeyler yazıp yatacaktım. çocukluk çağı lösemilerine dair spotlar çıkarmışım. iyi geceler yazacağıma 40 dakika boyunca yok prognostik faktörler bunlar tedavi protokolleri şöyle… öyle bir sınav ki en ufak konuda bile boğulabiliyor insan.. bir yandan bu kadar fazla bedel istediği için kızıyorum; öte yandan beni dönüştürdüğü adamı seviyorum.

sonuç olarak romantik bir mesaj yazmayı beceremedim ama günün tekrarını yapmış oldum.
devamını gör...
tusa giren de ne bilim.
devamını gör...
dünyanın en zor sınavlarından biridir.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"tus" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim