her hafta gündemdeki ve geçmişteki bazı üçüncü sayfa haberlerinin konuşulacağı bu programda, haberler çeşitli açılardan ele alınacak, gerçek suç öyküleri kanınızı donduracak. ayrıca her hafta "üçüncü sayfa özel" bölümünde bir yazar konuk alınarak, haberlerle bağlantılı bir konuda dinleyicilerimizi bilgi sahibi etmeye ve konuyu farklı açılardan irdelemeye çalışacağız.

ilk bölümümüzde gündemdeki haberlerden biraz bahsettikten sonra konuğum sevgili supportgirl ile "çocuk istismarı" konusuna eğileceğiz. çocuk istismarının ne olduğundan ve türlerinden konuştuktan sonra, istismara uğramış bireylerin yaşadıkları korkunç deneyimleri ve bu acı dolu süreçten nasıl çıkarılabileceklerini ele alacağız. unutmayın; çocuk susar, ama siz susmayın!

yayın 17.30’da başlayacak, haberleri dinlemek istemeyip sadece sevgili supportgirl ile konuştuğum kısmı dinlemek isteyenler radyoyu 18.45’te açabilir. iyi dinlemeler!
devamını gör...
kan istiyorum, vahşet istiyorum, intihar istiyorum, ölüm istiyorum ölüm. dinleyeceğim kesinlikle.
devamını gör...
çok önemli bir konu ile başlayacak olan radyo programı.
günümüzde devlet büyüklerimiz bile bu konuda ağızlarını açamazken sözlük radyomuzda bu sorunun tartışılacak olması umut vericidir.
devamını gör...
support'un üstümüze bilgi birikimini atacağı program, şaşırtacaktır benden söylemesi.(bkz: swh) konunun ehemmiyetinden bahsetmiyorum bile.
devamını gör...
başarılar dileriz.
devamını gör...
can sıkıcı konular ele alınacak olsa da, malesef türkiye ve dünya gerçeklerine kulağımızı kapatmayacağız, kapatmamalıyız. bu noktada ehemmiyeti olan bir program olacak belli ki ve ben orada olacağım*
şimdiden başarılar.
devamını gör...
toplumun, istismar kültürünü diline ve yaşantısına nasıl yerleştirdiğini uzun uzun inceledik ve çocukların, çevreden gelecek olası kötü yaklaşımlara karşı savunmasız kalmasına sebep olacak yanlış aile tutumları ile ilgili detaylı bilgiler paylaştık. biz bu programda mabada mabad dedik arkadaşlar.

dilerim sevgili dinleyicilerimizde programın ardından yeni bilgiler edinmiş yeni yaklaşımlar geliştirmiş olur.*
devamını gör...
pedofili hastalığı olan bir bireyin çocukluk öyküsüne baktığımızda büyük oranda istismara maruz kaldığını görmekteyiz. bu konuya da değinileceğini umuyorum.
devamını gör...
beni heyecanlandıran bir yayın duyurusudur. istismar ve çocuğun yan yana geldiği haberleri okuduğum veya izlediğim günlerde nefret dolu oluyorum. aklım asla almıyor, gereğinden fazla empati mi demeliyiz buna veya gereğin fazla vicdan mı bilemiyorum. biz büyüdük kirlendi mi dünya yoksa her zaman mı böyleydi bilmiyorum. özellikle son beş yıl içinde haberlerde çokça karşılaşıyoruz çocuk istismarı ve cinayeti haberleriyle.
şimdiden soru alır mısınız bilmiyorum fakat aslında gözlemlediğim bir gelişme var son zamanlarda. çocuk cinayetleri haberlerinde ''istismar'' kelimesi dile getirilmemeye başlandı. bu gelişme toplumda infial oluşturmamak için mi bilmiyorum ve sebebini çok merak ediyorum. bununla alakalı olarak şunu da dile getirmek istiyorum. toplumda büyük bir kesim var ki ''ay benim psikolojim bozuluyor, böyle haberler görmek istemiyorum''cular sebebiyle mi haberlere filtre uygulanıyor.
çocuk istismarı haberleri ile ilgili müge anlı bir gün ''bunlar eskiden de vardı, sadece haberlere çıkmıyordu'' demişti. ben nedense bu çirkin gelişmelerin zamanla ve ülke gidişatıyla yükseldiğini düşünüyorum. siyasal islam tü kaka demek bir yana, bizler skandal haberlere maruz kalıyoruz. misal ''9 yaşındaki kız çocuğuna nikah kıyılabilir'' haberi vardı.
çocukluğunda istismara uğramış bireylerin ilerleyen yaşlarında bu kötü tecrübenin yarattığı travmaları atlatamadığını görüyor ve okuyoruz.
kafamda deli sorular, yazmak istediğim onlarca şey var. bu konuların alanı olan tıp, psikoloji, veya sosyaloji hakkında bilimsel hiç bir bilgim yok. ben bu konulara sadece bir izleyici ve duygusal bir vatandaş olarak yaklaşıyorum. bir bilenden dinleyecek olmak bana gerçekten iyi gelecek, şimdiden teşekkür ediyorum.
devamını gör...
3. sayfa sizlerle sevgili kafa sözlük ailesi! gündem başlıkları ele alınmış ve içerik olarak baya güzel bir sohbet anlatım var. keyifli dinlemeleriniz olsun!! supportgirl’in konuk olmasıyla epey tatlı ve verimli olmuş. *
devamını gör...
peki neden saadettin teksoy fon müziği?(bkz: lol)

güzel program ama içimdeki katran kaynadı be abi.
devamını gör...
cem karaca şarkısını dinleyince radyoda keşke ''ekonomi saati'' olsa diye düşündüm.
devamını gör...
canlı yayın olup olmayacağını merak ettiğim program.
devamını gör...
supportgirl'e katılıyorum, ilk insandan beri aslında hiç yol katedememişiz. ne acı.
devamını gör...
"söz ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir" mesela bu konuda söylenmiş über saçma sözlerden biridir.
sevgili support, selamlar ve iyi yayınlar.*
devamını gör...
supportgirl ne kadar nahif, bunları yaşayan varsa incinmesin diye kelimeleri seçe seçe konuşuyor. fakat buna rağmen gözlerim dolu dinliyorum. çünkü kelimeden ziyade, konu geçmesi bile psikolojik ve fiziksel şiddetle büyümüş bir çocuk olunca etkisi devam eder/ediyor. yine de bunu düşünmesi bile güzel tabii.
devamını gör...
ve evet sonucunda can alıcı o tespit: bizi sevdikleri için bunu yaptıklarını düşünen ebeveynlerin varlığı. gün gelip onlar bizden sevgi bekleyip, sanki zaman farklı geçmiş gibi bizi büyüdükten sonra sevmeye başlayınca, içimizde kalmayan/olmayan sevgiyle yaşamaya çalışıyoruz. çoğunu da içimize atarak. dışarıdan baksan mükemmeliz. o yüzden kimsenin çocukluğunu nasıl yaşadığını tam olarak bilemiyoruz.
devamını gör...
keyifli ilerleyen yayın.
bir yandan sözlüğün sağı solu ile uğraşırken, bir yandan da kulak veriyorum.
tebriklerimi de iletmekteyim.

(bkz: kocaman alkış)
devamını gör...
an itibarıyla sevgili coldboy ve sevgili supportgirl'ün çocuk istismarı hakkında konuştuğu ders niteliğinde yayındır. ağzınıza sağlık.
devamını gör...
ıkinizi de tebrik ederim sayın yayıncılar. güzel çalışma.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"üçüncü sayfa radyo yayını" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim