1.
içinde yaşadığım her tarafı beton yığını yapılan, her yerinden insan fışkıran anadolu yakasının en çok nüfusa sahip olan ilçesi.
devamını gör...
2.
gereksiz ilçe
devamını gör...
3.
1999 depremine kadar kendi halinde bir istanbul ilçesiydi o depremden sonra zeminin sağlamlığı anlaşılınca önce soyak falan gelip koca koca bloklar dikti sonra başka insanlar geldi ve hep parasızlık çekmiş insanlara biraz para vererek başka siteler yaptı derken ümraniye aldı başını gitti.
24 yıl boyunca sokaklarında koştuğum eski mahalleme gidince 1 tane tanıdık yüz gördüğüm zaman sevinir olduğum bir ilçe.
devamını gör...
o kadar tuhaf bir yerdir ki. 10 senedir burada olmama rağmen alışamadım, insanı tuhaf, çok çeşitli, betonlarla kaplı berbat ilçe. şu an öğrenci olduğum için mecbur ailemle birlikte yaşamak zorunda olduğum, ilk fırsatta yeniden kaçacağım ilçedir.

not: insanı çok çeşitli derken aklınıza çeşit çeşit görüşten insan gelmesin; çeşit çeşit yobaz, gerici, şeriatçı, ırkçı, terörist insan vardır. eli yüzü düzgün kişi yoktur.
devamını gör...
bir seneye yakın bu ilçede yaşamak zorunda kalmış ve istanbul anadolu yakası'ndan her daim nefret etmiş biri olarak, anadolu'nun en sikko ilçesi ilan etmekten öte duramadığım ilçe. askerlikte usta birliğim kayseri idi ama kayseri bile buradan güzeldi be. başıma ters bir olay vs de gelmedi ama istanbul'a dair en büyük nefretim buraya ait olabilir.
devamını gör...
imparatorluğun diğer yerlerinde örnekleri olduğu gibi 93 harbi sırasında gelen muhacirlerin boş arazilere yerleştirilmesiyle kurulan köylere “gelişmiş, bayındır, mamur” anlamına gelen “ümraniye” adı verilmiştir.
devamını gör...
istanbul'da "uzak" denilince akla gelen yerlerden birisi.
devamını gör...
olmasa da olurdu denebilecek bir istanbul ilçesi.
devamını gör...
istanbul merkezine yakın bir konumdadır. yapılan ve yapılmakta olan metro istasyonları ile daha da aktiflik kazanmıştır. birkaç semti ve merkezi hariç yaşamak için güzel bir ilçedir.
devamını gör...
çok merkezi olması dolayısıyla tercih sebebi olabiliyor tabi ki. metro olduğu için her yere kolaylıkla gidilebilir.
devamını gör...
otobana köprüye ve geniş bir alanda olmasından dolayı anadolu yakasının merkezlerinden biri olmaya adaydır. 2milyon üzeri nüfusa sahiptir.
devamını gör...
okuduğum liseye gelen birçok öğrencinin ikamet ettiği istanbul ilçesidir.

merkezi bir konumdadır ama çok gelişmemiştir.
devamını gör...
yaşamakta olduğum semtinden semtine insanın değiştiği değişik ilçe
devamını gör...
yaşamakta olduğum semtinden semtine insanının değişmediği değişik ilçe
devamını gör...
trafiği yüzünden istanbul'da gitmekten en çok korktuğum ilçedir. işim düşecek de gitmek zorunda kalacağım diye ödüm kopuyor.
devamını gör...
karmakarışık bir ilçedir. her tür insan bulunur ve bir hayli büyüktür.
devamını gör...
çoğu istanbul ilçesi gibi planlı programlı gelişmediğinden sevimsizdir.
devamını gör...
varoşluğu damarlarınıza kadar hissedebileceğiniz güzide istanbul ilçelerinden birisidir. karmakarışık ve anlamsız bir beton kütlesidir. apaçiler ve rap severleri içinde barındırır.
devamını gör...
bu ilçenin nüfusundan daha az kalabalık ülke var.
devamını gör...
her türlü insanı bulabileceğiniz metropol gibi semt.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"ümraniye" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim