1.
daha önce kemik ve penguen'in de dahil olduğu birçok dergide çalışmış, şimdi ise uykusuz dergide'de yer alan yazar-çizer. genellikle karikatür çizer, her hafta yazı yazmaz ancak yazdığında tam yazar. yaptığı espriler umut sarıkaya'nın kendisini tanımayanların bile dillerine pelesenk olur, yani toplumun mizah anlayışına bir şekilde yön veren adamlardandır.
devamını gör...
2.
benim de söyleyeceklerim var 2 kitabı insanın elinden düşmeyen yazar.

öyle tek seferde okunan değil ama insanın canı sıkıldığında döne döne okuduğu bir kitap aslında.. çok güzel kısa hikayeler, yazarın kendisine has tespit ve gözlem yeteneği ile yansıyor kağıda. kelimeler sanki su gibi akıyor sayfalarda, okuyorsunuz, okuyorsunuz, bırakamıyorsunuz..
devamını gör...
3.
ayrıntıların adamı (bkz: penguen)
(bkz: uykusuz)
devamını gör...
4.
founding father of semih cumhuriyeti
devamını gör...
5.
hastası olduğum karikatürist. neredeyse tüm arşivine sahibim. eğer beni dövmezseniz bir kısmını sözlüğe aktarabilirim. en azından en süperlerini
devamını gör...
6.
detaylı karikatürleri, mükemmel tespitleri, harikulade tanımları olan sivaslı bir karikatüristtir. ayrıca benim de söyleyeceklerim var adlı 3 adet öykü kitabı yazmıştır. sakızım düştü öyküsü en sevdiğim öyküler arasındadır.
devamını gör...
7.
türkiye'nin sahip olduğu en güçlü karikatüristlerden biridir. detaylı gözlem yeteneği ve mizahı ile keşfedilmesi gereken bir değerdir.
kendisi naber dergisini tek başına yazar çizer ve yayınlar. ancak bu derginin 3 ayda bir mi, yoksa yılda bir mi çıkacağı hiç kimse tarafından bilinmez. öngörülemez.
naber dergisinin tüm sayıları koleksiyonumda mevcuttur efenim. ayrıca dijital arşivim de bulunmaktadır.
devamını gör...
8.
mesektaşım sayılan çizerdir.
devamını gör...
9.
komik adamdır vesselam
devamını gör...
10.
bazı çizdiği ayrıntılar insanı kadından soğutur.
devamını gör...
11.
"benim de söyleyeceklerim var" serisine ait olan yazıları çevirip çevirip okunası yazar/karikatüristtir. yazdıklarının büyük çoğunluğundan yaptığım çıkarımlar doğrultusunda yazılarının "sıradan olmak da güzeldir" ya da "kaybetmenin ihtişamlı tarihi" şeklinde gizli bir başlığa sahip olduğuna kendimce inanmışımdır hep. aslında sıradan olmanın, basit, niteliksiz olmanın hiç de o kadar sıkıcı olmadığını ve o sıradanlığın içinde gizlenmiş ayrıntıların insanı çok farklı boyutlara sürükleyebileceğini bazen de absürtlük öğesiyle harmanlayıp okuyucuya sunar. baş karakterler genelde silik, başarısız, özgüvensiz, hayatta hiçbir şekilde istediği yere gelememiş ve gelemeyeceğinden de emin ama yine de hep içinde bir umut barındıran kişilerken yan karakterler de bir o kadar pervasız, hoyrat, normal olduğunu zanneden anormal sivri insanlardır. ara sıra baş kararkterler içten içe o sivrilere özenmez de değildir. neyse ben böyle anlatınca tam anlaşılmıyor da okuyunca daha güzel oluyor (anlatamamak). tanınmış kişileri kullanarak yazdığı hikayeleri ayrı bir zevkle okurum (nuri bilge ceylan ve rahmi koç'lu olanlar favorilerim). yazılar genellikle komik unsurlar içerse de gizliden gizliye bir dram o komedinin sağlam temelini oluşturur. hatta kendi acılarınızdan da bir şeyler bulduysanız eğer okurken gözleriniz nemlenebilir bile. (yyohamınaayım)
devamını gör...
12.
şu aralar ygs'ye hazırlandığını, bu sebeple ortalarda olmadığını düşündüğüm mizahçı.
devamını gör...
13.
severiz kendisini.

buradan
devamını gör...
14.
(bkz: meriç'e mektup)
(bkz: hayat beceriksizi)
(bkz: bilinç)
devamını gör...
15.
naber dergisinin içinden geçmiş olan mis insan.
devamını gör...
16.
güldürürken düşündüren toplum analizini çok iyi yapan karikatürist. en sevdiğim karikatürü melis ağlama


karikatür
devamını gör...
17.
bir saç uçuşma efekti olan "yaldır yaldır" söz öbeğini konuşma dilimize kazandırmış karikatüristtir.
devamını gör...
18.
kendilerini severek takip ediyoruz
devamını gör...
yaptığı, çizdiği her karikatürde daha önce düşündüğüm veya başıma gelen bir şeyi görürüm hep. ayrıntıların adamıdır. çizimiyle, ayrıntılarıyla en çok sevdiğim karikatüristtir.
devamını gör...
gidişi türk mizah sektörünün yıkımını başlatan son mizah neferi. meslektaşlarına bakıldığında neden mesleğini bıraktığı az çok anlaşılıyor sanki.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"umut sarıkaya" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim