#televizyon dizileri
bilim kurgu / dram / western
puan ver

öne çıkanlar | diğer yorumlar

1.
2016 yılında ilk bölümü yayınlanan, hali hazırda yayınlanmış üç sezonu bulunan ve dördüncü sezonu 2021 yılında gelecek olan dizi. ilk sezon anthony hopkins sayesinde çıtayı o kadar yükseğe koymuştur ki, diğer sezonlar tabii ki sönük kalmıştır. müziklerini ramin djawadi yapmıştır ve harikadır. senaryosunu christopher nolan'ın kardeşi jonathan nolan ve lisa joy yazmıştır.

ilk sezon 10/10. diğerlerine puan vermek istemiyorum.
devamını gör...
altmetni dehşet verici bir şekilde gerçekçi, çekici ve bir o kadar da korkutucu dizi. hakikati bağırıyor! hele de 21. yüzyıl distopyasına... izlenmelidir. birkaç yüzyıl sonra anılacak dizilerden birisidir. şaheser! * oyunculuklar zaten mükemmel. anthony hopkins ve ed harris var daha ne olsun yahu!

devamını gör...
ramin djawadi coverları ile film dizi müziği klasmanında çıtayı bambaşka yerlere taşımış, ayrıca derin felsefesi ile seçimler, özgürlük, birey ve bir çok kavramı yorumlayan. çok sevdiğim, seveni de sevdiğim güzel hbo dizisi.
devamını gör...
henüz blu tv ler yokken internet sitelerinde bulup izlediğim dizi. sadece zenginlere hitap eden bir platformda, gerçekten insan gibi görünen robotlara oyun adı altında tüm insani suçların işlendiği, işlenebildiği dizi. insanların toplum kuralları çerçevesinde yaşadıkları ve saygın kişilikleri olduğu için yapamadıkları tüm suçları bu platformda yapabilmelerine olanak sağlanıyor. platformun yaratıcıları tanrı rolü oynarken, robotların bilinç kazanmasını anlatan çok güzel dizi.
ayrıca, bu tür bir nevi distopya diziler bana gerçekten de böyle işlerin yapıldığını hissettiriyor.
devamını gör...
ılk iki sezonu bir solukta izlemistim, 3ncuyu baslayip biraktim, onun da sebebi cok dikkat vererek izleme imkanim olmamasindan dolayidir diye dusunuyorum. jeffrey wrightin oyunculugu ve elbette dizideki karakteri de efsane.
devamını gör...
tek kanallı dönemde trt'nin yayınladığı 1973 yılı yapımı westworld filmi yul brynner sayesinde akıllarımıza kazınmıştı zaten. elbette dizide olduğu kadar gerçekçi olamasa da oldukça güzel filmdi. o dönem için oldukça ses getirmiş, psikopat robot kovboy kavramını daha o zamandan hayatımıza sokmuştu. elbette yul brynner karizmasının da bunda oldukça büyük etkisi oldu. 1976 yılında devam filmi futureworld çekilmişse de ilk film kadar etkili olamadı.

bir de filmde rol alan james brolin, christian bale ile olan benzerliği ile ayrıca şaşkınlık yaratır. filmin fragmanını aşağıda izleyebilirsiniz.

devamını gör...
introsunu atlamadan her defasında severek izlediğim ve dinlediğim, özellikle ilk sezonu ağızda muhteşem bir tat bırakmış olan, bilim kurguya meraklı herkesin izlemesi gereken tv dizisidir.
devamını gör...
sağlı sollu darkside geçişi sunan kafa açıcı dizi. sol framede görünce ahvalini merak ettim de girdim ama yeni bir şey yokmuş. izlerken asimov'un üç robot yasası'nı okuyarak protesto ettim kendi çapımda. projeyle uğraşırken arkada ses olsun diye açmıştım. ne proje bitti ne diziden bir bok anladım. ha, bir de aklımda kaldığı kadarıyla dayamışlar soundgarden'i dayamışlar radiohead'i. o karanlık atmosfere de başka bir şey gitmezdi zaten.
devamını gör...
ya işte bir adam var, adamın içi dapdar. kasabanın belediye başkanına gidiyor ben buraya köprü yapacağım diye ama kasabada köprü yapacak akarsu yok. başkan da ak partili tabi, sonra olaylar olaylar.
devamını gör...
4. sezonu nihayet gelmiştir. umarım ilk iki sezon ayarındadır da beklediğime değer. potansiyeli çok yüksek olmakla beraber bazen sapıtıyor zira. bir diğer isteğim de az biraz ucundan eccik antony hopkins görmek. lütfen olsun.
devamını gör...
bu haftaki bölümüyle christina'nın hikayesini öğrenmiş olduk.


christina'nın "peki bunu kim yaptı, kim inşa etti bu düzeni?" sorusuna teddy'nin "sen" cevabına haykırdım ve sonra istemsizce sorguladım.

hale, zaten dolores'ti. dolores kendini çoğaltıp çoğaltıp millete koymuştu. sonra hale'ken, tekrar dolores'in vücuduna bir kopyasını koyması, "len cidden sen yaptın bunları he" dedirtti.

tüm şehrin hikayesini yazan kişinin; hikaye yazarımız, biriciğimiz, saygıdeğer anthony hopkins'in canlandırdığı, dr. robert ford'un gözde hostu dolares olması da güzel bir dokunuş.

bir de şöyle bir durum var ki, sanırım hale sıkışmış durumda. outlier problemine çözüm bulamaması, kendine zarar vermesi, sıkıldım da sıkıldım diye tutturması göze çarpıyor.

bir diğer durum da, william'ın "kodumu kontrol ettim, bir sorun yok" demesi. kardeşim, ben de kodumu kontrol ediyorum bazen, bana da sorun yok gibi geliyor, test ortamına çıkınca patlıyor ama bir şekilde. işte sizin test ortamınız yok. hepiniz hale ne derse onu yapıyonuz, happy pathin olayı budur zaten, hatayı görmezsin.

gene ne varsa insanlarda var.
devamını gör...
5. sezon onayı halen muğlakta olan dizi. sezon başında yapımcılar daha anlatacakları hikayenin bitmediği şeklinde açıklama yaptılar lakin sezon bitince kimseden ses çıkmadı. hbo bile sessiz. yeni sezon onayı alsa bile final sezonu olacağı için benim gönlüm almasından yana. keşke böyle güzel dizileri don lastiği gibi uzatmasalar az biraz beğenilince…
devamını gör...
beşinci sezonu onay almamış ve dizi iptal edilmiş. ikinci sezonu yarım bırakmıştım zaten. şimdi baştan izleyip finalinin olmadığını görünce ben de herkes gibi kızabilirim.

gerçi abrams dizisi. ne bekliyordunuz ki?
devamını gör...
sezonlar arasında seneler olunca kimsenin izleyesi gelmez. normal olan bu zaten. iptal edildiği iyi olmuş. eşek kadar uzun dizi yap, sezonlar arası devasa boşluklar olsun... sonra beşinci sezon...
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim