#ödüllü filmler

öne çıkanlar | diğer yorumlar

away from her ve stories we tell* ile tanıdığımız genç yönetmen sarah polley imzası taşıyan 2022 yapımı sinema filmi. kitap uyarlaması. aynı isimli 2018'de çıkan miriam toews'ın kitabındaki yaşanmış olaylardan esinlenilmiş senaryo kaleme alınırken.

bolivya'nın uzak ve muhafazakar kasabalarından birinde, kim bilir kaç yüz yıldır devam etmekte olan ve ancak 2000'lerin başında ortaya çıkartılmış seri tecavüzleri konu alıyor film. daha doğrusu kadınların inekleri sakinleştirmek için kullanılan kimyasal ilaçlarla uyuşturulup, ensest, pedofil ve her türlü cinsel suça maruz bırakılmalarına karşı sonunda harekete geçmelerini... bu hareketi nasıl örgütleyeceklerini film boyunca konuşmalarını, karar verme aşamalarını. film 24 satten bile kısa bir zaman dilimini anlatıyor. ama üzerinde sayfalarca, günlerce konuşulacak fikri ve eylemsel mülkiyet barındırıyor. oyuncu kadrosunda rooney mara, frances mcdormand ve claire foy gibi isimler var. en iyi uyarlama senaryo dalında oscar ödüllü.

benimse hakkında sadece şunu söyleyebileceğim bir film women talking; neden emek ve özgürlük mücadelesini kalbimde, kadın mücadelesini ise karnımda konumlandırdığımı ben bu filmi izlediğim gün bir kez daha anlamıştım. kendisine feminist demekten imtina eden biri olarak hakkında daha fazla bir şey söylemekten ar ederim. naçizane.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"women talking" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim