miko yazar profili

miko kapak fotoğrafı
miko profil fotoğrafı
rozet
miko (ahver)
karma: 26172 tanım: 1669 başlık: 455 takipçi: 155
hey there i am using whatsapp

son tanımları | başucu eserleri


bekirçavuş

sözlüğün herhangi bir halinin sorumlusu olamadığından yanmakta, tutuşmakta olan biri. yazık ona, ne zamandır yazar çizer, ne zamandır ilgi arsızlığı yapar, iyi kötü bir şekilde çalışır, beceriksizliğinden tepki entrysi bile alamamış, bu ne lan, rüsva persona mı olur nickaltı boş olan.

sen ve tayfan ne boş insanlardınız ya. bak hatırladım şimdi yine. nerde insanların birbirini yükseltmeye, mutlu etmeye çalıştığı iş var hemen damlar çok samimiyetsizsiniz diye ağlardınız. kankacılık falan lafı çıkarmış, arkadaşlığı, pandemi sürecinde birer ekran arkasından insanların birbirleriyle gerçekten ilişkilenebilmelerini o sevgisiz zihinleriniz alamadığı için kendinizce aşağılamaya falan çalışmıştınız. en pik zamanlarınız o zamandı ama, bir şekilde cevap almış, yaygara kopmasına sebep olmayı başararak minnak zaferler kazandığınızı zannetmiş, mutlu rüyalara dalmıştınız tek kişilik anne evi odalarınızda değil mi? pek kısa sürdü o günler... ne mal olduğunuz da neye mal olmaya çalıştığınız da çok kısa zaman içinde anlaşıldığından. daha doğrusu siz anlaşılmamasını sağlayacak kadar akıllı olamadığınızdan.

özetle bekirciiiğim, kalemimiz değilsin. bak belki 2-3 entry koparırsın şimdi. ama esas mesele ne biliyor musun, kıçını da yırtsan maksimumu bu. sen trol bile değilsin çünkü, hiç de olamadın. o kadar range'i değilsin ki bu sözlüğün, bak benim demedim, sözlüğün tümünün, o kadar altında bi yerde ki ki kavrayış, algılayış ve ifade ediş seviyen insanlar seni dikkate bile almadılar, almıyorlar ve almayacaklar.

kendini geliştirmek mi istiyorsun? artık bu makus kaderimden kurtulayım mı diyorsun, benden sana ödev; hayali kurgular üret, hayali mizansenlerle bol bol pratik yap ayna karşısında evladım. önce sözlü çalış sonra da yazılı. birden zorlama kendini ama, yavaş yavaş. kendine gözlemciler de bulman lazım. insan içinde dışavurum işi kolay değil neticede. yağmurlularda sümüklü böcekleri, kuru gecelerde de kirpileri öneririm. belki bi noktada karıncaları da dahil edebilirsin ama onlar kalabalık gezer, heyecanlanma şimdi büyük topluluklar önünde başlar başlamaz. gecede 2 tekrar, 3 ay sonra gel başka ödev vereceğim.

hadi öptüm.
devamını gör...

bengaripsengüzeldünyaumutlu

isyanım var ulann!
nasıl tak diye burdayım!
saniyede!
bilgi!
deneyim!
disiplin!

herkes güzelcim, herkess…**
devamını gör...

josef stalin

şuraya şöyle bir kitap önerisi bırakayım. yanlış anlaşılmasın, eğrisine, doğrusuna meraklısına

buyrun bir de küçük anlatı, madem metin abiden açtık, o da çok severdi anekdot paylaşmayı;

ben küçükken yaşadığımız sitede bir olay olmuştu. günlerce, haftalarca, dalga dalga etkisi sürmüştü, herkes bir süre sadece bu olayı konuşmuştu.

özetle şöyle; evli bir adam başka bir kadınla daha ilişki yaşıyor, diğer kadın bir süre sonra hamile kalıyor, çocukları oluyor. bir süre geçiyor, bir gün kadın sitedeki dükkanlardan birinde birlikte olduğu, çocuğunun babası olan adamın fotoğrafını görüyor. bu adam kim diye dükkan sahibine soruyor ve bingo, dükkan sahibi, mezkur adamın karısı çıkıyor.

adam iki kadını, aynı sitede birkaç blok mesafede yaşarlarken yıllarca idare etmiş, karda yürümüş izini belli etmemiş. pilottu adam, sürekli uçuşum var yalanı söylüyor ve kadınlar da durumu fark etmiyorlar. aptallar azcık galiba da neys, konumuz bu değil şimdi. hayır bu da yetmezmiş gibi iki kadından da doğan çocuğuna aynı ismi vermiş herif, riski minimize etmek için iyi mi? karıştırırım falan diye mi düşündü artık, bilemedim, iş işte!

madem sahtekarsın bari tembel olma değil mi?

aklıma geldi nedense.
devamını gör...

josef stalin

#2893498 noktasına virgülüne dokunmadan entry aşıran, hatta kopyalayan ahlaklıların hakkında fikir beyan ettiği sovyet lider. önce hizaya girmeleri gerektiğinden bihaber...

siz antikomünist propagandanın oyuncağı olamaya devam. biz kendimize ait üretim araçlarını geri aldığımızda o girmediğiniz hizaya sokacağız sizi nasıl olsa.
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
eksisozluk.com/entry/162162425
devamını gör...

bengaripsengüzeldünyaumutlu

biz geliriz adımız döner düşmanlar ayağını denk alsın*
devamını gör...

normal sözlük yazarlarının karalama defteri

ben hep daha fazlasını isteyen insanlardan değilim. hiç olmadım demiyorum, olmamam gerektiğini öğrendim zaman içinde diyorum. beşer şaşar, illa ki nazarı dikkatimi celbediyordur o tüketim çılgınlığı tanrıları hala zaman zaman. algıma, davranışlarıma yansıyordur, yetinemediğim oluyordur muhakkak da elimden gelenden razıyım yine de. sanırım yani. galiba. yettiriyorum bir şekil.

bir takım garip şeyler oldu. oluyor. olurken garip olması bir yana olduktan sonra daha da garipleşti ya işbu entry bu yüzden yazılıyor. bir sakinlik çöktü üzerime. saldırasım gelmeliydi halbuki. sinirlenmeliydim, birine, bir şeye, hiçbiri mi olmadı, sebep mi bulamadım güdüleyecek, o zaman kendime. kararını verirken, tespitini yapmaktayken böyle de projekte etmiştik halbuki değil mi? daha kötü olur/olacak, bağımlılıkları beslememeli, biz yetinmeyi bilemeyiz tek günlük cennete gidişle. bak ne boş ne yersiz korkularmış.

ya da acaba keramet bizde değil mi? acaba biz hala yetinmeyi bilemeyen sıradan insanlarız da, bizden yarattığımız "şey" düzlemsiz, seviyesi ölçülemez bir hâl mi? görmüşsün, görmemişsin, aradan yıl geçmiş, bir saniye geçmiş hepsi bir mi? birliktesin, ayrısın, kızmışsın, sevmişsin, sevişmiş aynı anda özlemişsin, hepsi birlikte ve bunun yanında da apayrı mı? yetinilecek bir şey yok belki de nimo, yetinilemez zaten belki. haliyle eksikliği de hissedilemez. ömrümüz boyunca hissettiğimiz yoksunluktan, asla tam olamamışlıktan farksız belki birbirimizsizlik. belki de bu yüzden ayırt edemedik. edemiyoruz. edemeyeceğiz.

iyiyim. çok iyiyim. garipse bu, garip olan ben değilim ya, bu yüzden daha da iyiyim.
devamını gör...

söz verip tutmayan insan

insanları kategorize etmeye bayılıyorsunuz değil mi?

cuma akşamı görüşelim, illa görüşelim, ben seni çok özledim ile başlayan cümleleri peş peşe kurup perşembe geldiğindeki hatırlatmanıza "aa unuttum ben onu, çünkü sözüne de duygusuna da güvenilmez yavşağın tekiyim" diye cevap veremeyeceği için türlü bahaneyle karşılık verenlerle, söz veriyorum yapacağım, zor olacak ama yapacağım dediği bir şeyi, o şeyi de yaparsa geriye yapacak başka bir şey kalmayacağı, nokta konmuş olacağı için erteledikçe erteleyen insanları bir tutuyorsunuz mesela.

eylemleri sebeplerinden ve değişkenlerinden bağımsız değerlendiremezsiniz söz konusu insansa. sonuçlar, anlamlar çıkarmak, tüme varmak bu kadar kolay olacak olsaydı ohoo...
devamını gör...

koku duyusu

(bkz: ya ben lan neyse bir şey demiyorum)
devamını gör...

clarkent

deli deliyi görünce sopasını saklarmış. heh işte ben o sopayım. denklemi yanlış kuruyor aslında da farkında değil. erkek işte.

özetle ensende, sırtında, bilumum uzvundayım kardeşim. belki de elinde. duruma göre. bu denklemi doğru kur diye açık açık yazdım bak. öptüm.*
devamını gör...

normal sözlük yazarlarının karalama defteri

hala hıçkırık tuttuğunda yeni yıkanmış bir yeşil elmanın üzerindeki o tek damlacığı gözümün önüne getirip odaklanma metotuna başvuruyorum. ya da ne zaman omlet yapmak için yumurta çırpsam kavanoza kırıp çalkalamanın daha iyi bir fikir olacağını düşünüp iç çekiyorum. daha kötüsü hayatım boyunca hiçbir zaman “somut data” kovalamaktan vazgeçemeyeceğimin farkındayım. hafızam kötüdür benim halbuki değil mi? aynen.
devamını gör...

normal sözlük yazarlarının karalama defteri

etrafımdaki hemen hemen herkes iphone kullanıyor. hatta galiba hepimizin etrafındaki hemen hemen herkes iphone kullanıcısı. bu telefonun popüler birkaç zil sesi var. ya öyle çalıyor senin ya da arkadaşının, sevgilinin telefonu ya öbür türlü. 4-5 seçenekten fazlası değil. kalabalık bir ortamda bir iphone çaldı mı herkes önce bi kendi telefonunu boşuna yoklamıyor.

ee senem? di mi, evet, eee. şimdi anlatamayacağım, ben anlatmadığımda da tahminle ulaşamayacağınız bir yaşanmışlıktan, o yaşanmışlığın sebebiyet verdiği bir travmadan ötürü iphone olmayan bir telefonun yine sıklıkla kullanılan, popüler bir melodisinden aşırı bir şekilde tetikleniyorum. tamam biliyorum her şeye travma dememek gerek. travma öyle basit bir şey mi? değil. ama benim tetiklenişim de hiç öyle basit bir şekilde vuku bulmuyor. aradan bunca zaman geçti hala travmanın sebebiyle kurduğum tek somut bağ olan bu sesten nabzım yükseliyor, modum o an ne yapmakta olursam olayım major bir şekilde değişiyor.

neyse, az önce yine pek az işittiğim bu melodinin etki/çekim alanına girmiş bulundum. her denk gelişimde hissettiğim şeyi de (şeyi tarif etmiş olmasam da bu anlatıda, hissediyor olduğumu ifade ettim en azından) not düşmek istedim buraya. neden? çünkü alıcısı buralarda bir yerlerde hala sanırım. ne yapacak bu bilgiyle? hiçbir şey. ama iyi ki telefonunu değiştirmişsin diye mesaj atamayacağıma göre yapabileceğim en iyi şey buydu. umarım melodin iphone'un sık kullanılan melodilerinden biridir diyerek de bitireyim madem.

ben iyi biriyim. başkaları için iyi şeyler dileyecek biri.
devamını gör...

sözlük yazarlarının fotoğrafları

yaz da bitti schengenim de. abv korona.
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...

normal sözlük yazarlarının karalama defteri

çok yazmak istiyorum şu an. inanılmaz da iyi gelir farkındayım ama enerjim yok. kendimi anlatmak, dışavurmak, üstelik de bu yüksek kafayla şu an, çok anlamlı, işlevsel, dönüp dönüp tekrar okumacalı olur çok iyi biliyorum ama yok, kalkıp oturamam o ekranın başına asla.

görülmeye, anlanmaya dair motivasyonumu, kazanımımı yeğ gördüğüm kabulümü yitirmişim; bu güzel, bu, böylesi benim için güvenli. nays şerh.
devamını gör...

bir düşüşün anatomisi

justine triet imzalı 2023 yapımı sinema filmi. palme d'or kazananı.

cannes'da bir anlayış değişikliği mi var acaba demek için henüz erken ama bahsetmeden geçmek imkansız; son 3 senedir yönetmen baskın filmlere nedense altın palmiye vermiyor jüri. geçen sene close gibi, holy spider gibi dahası bir türlü boş vakit ve motivasyon bulup hakkında şöyle istediğim gibi hakkıyla yazamadığım boy from heaven gibi yönetmenlerin şov yaptıkları filmler yerine triangle of sadness'a, bir önceki sene yine annette ya da benedetta (film) gibi filmler varken benim şahsen hiç sevmediğim titane'a ödül vermeyi tercih ettiler. şimdi konuya böyle girdim çünkü sinema entrylerimi okuyanların gayet iyi bildiği gibi ben filmlerin hikayelerinden bahsetmeyi sevmem. bu genç ve parlak kadın yönetmenin filminin de hikayesinden bahsetmeyeceğim haliyle. filmi geçtiğimiz çarşamba ilk gösteriminde izleme fırsatım oldu. çok da yüksek bir şekilde oturdum koltuğa çünkü yeni dalga fransız sineması benim çok yakından takip ettiğim ve oldukça da tatmin olduğum bir anlatım diline sahiptir genel olarak. başrol de sandra hüller olunca zemin müsait şartlar uygundu orgazm olmuş şekilde salondan çıkmam için. ancak gelgelelim kaz ve ayağı arasında bir uyumsuzluk vaki imiş...

bu 150 küsür dakikalık filmde totalde 5 dakika haricinde yönetmenin sizi düşündürdüğü, nasıl ya dedirttiği tek bir sekans bile yok. şimdi her film bunu yapmak zorunda mı canım diyebilirsiniz. haklısınız da. hayır değil, ama ne fransız sineması böyledir, ne cannes ödüllendirme alışkanlığı. dümdüz bir zaman çizgisinde akan, evet ikircikli ama bir o kadar da anlaşılabilir, tahmin edilebilir bir hikayesi olan, oyunculuğun üst düzey olduğu ve konuyu da detaylıca seyirciye inceletecek dikkatte çekildiği için iyi olmayı becermiş bir sinema filmi bu altı üstü. ne çıkınca üzerinde uzun uzun konuşmanız gerekiyor, ne cevaplamanız gereken bir soru kalıyor cebinize koydunuz, ne bir düşünsel edinim ile vedalıyorsunuz filmi. öyle dümdüz izliyor, yer yer gülümsüyor, kafanızı sallıyor, yer yer kendinizi karakterin yerine koyup üzülüyor, sıkışıyorsunuz ama hepsi bu. herhangi bir film gibi yani. yerli ya da yabancı herhangi bir orta düzey üstü beyaz perde işi.

yani anlayamıyorum gerçekten. ya benim sinema bilgim, tecrübem, malumatım kavramaya yetmiyor ya da bu festival jürilerine bir haller oldu. neyse. adettendir; 6/10.
devamını gör...

poor things

yorgos lanthimos imzalı 2023 yapımı sinema filmi. altın aslan ile döndü ilk festivali venedik'ten. cannes 2023'ü kaçırmış olması festivalin diğer filmlerinin şansı mı, göreceğiz. gerçi bu sene cannes seçkisi de parmak ısırttı...

türkiye'de de oldukça popüler olan yönetmenin poor things orijinal isimli filminin ilk gösterimi, filmekimi kapsamında kapanış filmi olarak tek gün aynı saatteki 2 seans ile yapılacak bu pazar. bakalım yine ne sürprizler hazırladı bu çılgın beyefendi bize.
devamını gör...

poor things

filmekimi kapsamında vizyondan önce türkiye'de de gösterilecek olan lanthimos filmi.
festivalin kapanış filmi.

buradan
devamını gör...

kuru otlar üstüne

cineverse dışındaki salonlar için erken bilet satışı başladı. vizyon tarihi 29 eylül cuma.
devamını gör...

mektup

bir teoman şarkısı.
maalesef.
devamını gör...

sözlük gündemi

siz hayatınızda hiç persona diye bir şey duymadınız mı abi? alter ego? sosyal medyanın yaygın kullanımını tetikleyen insani bugların paradoksal şekilde sömürüsü? neyse, neyse vazgeçtim.

ciddi ciddi kadın taklidi yapıyor, uçurun bunu diyor ya. küçük tayyipler sizi. iyi alıştınız sevmediğiniz, hoşlanmadığınız herkesin kellesini almaya siz. bu ne bilimsizliktir kardeşim. hof aman bana ne ya. gittim.
devamını gör...

anın fotoğrafı

bağğyan sensin altın günü de sana girsin.
shot söyle bize, işe yara!
devamını gör...
devamı...

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim