2023 cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi dersimli kemal'in y-chp'sinin ahmet davutoğlu ile ali babacan'a parti başı 15'er milletvekili olmak üzere toplamda 30 milletvekili vermesi rezaletidir. mantığa(!) bakar mısınız, davutoğlu ahmet ve babacan ali gibi oy oranları son derece düşük ex-akp'li sarı muhalefete toplamda 30 milletvekili vermek nasıl bir akıl tutulmasıdır? üstüne üstlük kılıçdaroğlu kemal, davutoğlu ahmet gibi geçmişi karanlık birisini chp'den 1. sıra olarak aday gösterdi. chp'nin eski genel başkan yardımcısı veli ağbaba dahil bu absürt duruma itiraz ettiler. hiç değilse chp'liler, seçimlerde ysk'dan hazine yardımı alamayıp kendi imkanlarıyla kıt kanaat geçinen muharrem ince'ye ve ümit özdağ'a 15'er milletvekili verselerdi ve kılıçdaroğlu'nu aday göstermeselerdi 2023 cumhurbaşkanlığı seçimleri'ni millet ittifakı kazanabilirdi. hatta bununla alakalı olarak veli ağbaba, 2023 cumhurbaşkanlığı seçimi sonrasında dersimli kemal'in gerçek yüzünü görünce chp'den istifa etti.
ilgili linkler:
1) gazeteoksijen.com/secim-202...
2) odatv.com/guncel/chp-tartis...
3) sendika.org/2023/10/babacan...
4) cumhuriyet.com.tr/turkiye/c...
devamını gör...
allah belanı versin kılıçdaroğlu
devamını gör...
gecen secimde de birileri ahmet reyiz yilmaz diye rizeli bir topcuya parti kurdurmuştu. milletvekilliği vermediler ama izmir belediyesi kac para harcamistır kimbilir.
önümüzdeki seçim akepeden oy çalar diye bu sefer bekir bozdağ ve suleyman soyluya parti kurdurup 15er milketvekilligi hediye ederlerse şaşırmıycam.
devamını gör...
#2949909
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
yatacak yeri yok.
devamını gör...
#2569926
ben yazmıştım*
devamını gör...
işin beteri madımak katliamının baş aktörü saadet partisine verilen milletvekili sayısıdır , toplan gerici, yobaz ve köktendinci görüşe sahip partilere deva-saadet ve gelecek partilerine 40'a yakın milletvekili verildi.
beterin beteri başbakanlığı döneminde yüzlerce ilerici-demokrat-devrimci ve sosyalistin katledilmesine göz yuman ,tedbir almayan,ahmet davutoğlu'nun milletvekili olmasıdır ..

kılıçdaroğlu denilen şahıs hala chp'nişn başına gelmeyi düşünmekte kumpaslar kurmaktadır .
yazsak ne fayda ,gerici-yobaz ve cumhuriyetin ve devrimlerin düşmanı ekmelettin'e oy veren milyonlarca chp'li esas sorumludur.

kimse akp'ye suç bulmasın ,davutoğlu başta olsa şeriat ial edilirdi.

örnek mi ,ispanya iç savaşı ve sonrasıdır chp bu senaryoda ispanya'da ki anarşistlerin yerini almıştır.. .
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"y-chp'nin davutoğlu ile babacan'a 15'er milletvekili vermesi" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim