drama / biyografi / suç
puan ver

öne çıkanlar | diğer yorumlar

oyuncu listesinde johnny depp, forest whitaker, the notorious b.ı.g., tupac shakur, voletta wallace, josh hardwick, shamier anderson, dayton callie, louis herthum, shea whigham, neil brown jr., toby huss, mario cortez, xander berkeley, christian george, michael paré, melanie benz ve laurence mason gibi oyuncuların olduğu 2018 yapımı suç/gerilim türündeki bu filmin yönetmenliğini ise brad furman yapmıştır.

bir polisin tüm hayatını bir davaya adamasını konu edinen film. filmimiz genel olarak bir gazeteci ile bir polis arasında geçiyor ve sorular eşliğinde geçmişe gidilip tekrar normal zamana dönülüyor. konu olarak belirgin olarak kötü polislerin var olduğunu ve bu polislerin işine gelmeyen davaları soruşturmadığını hatta bazı davalarda baş suçlu olduklarını söylüyor. bazı ünlü rapçilerin öldürülmesinde de yer aldıkları söylenmesine rağmen tutuklanan kimse olmamış. filmin başında siyahi bir adam ile beyaz bir adamı görüyoruz ve bu iki kişi birbirini kovalarken siyahi adam vurulup ölüyor. dışardan bakınca basit gibi görünüyor ama ikisi de polis çıkınca olay tuhaflaşıyor hatta polis ceza falanda almıyor çünkü ikisi de birbirine silah çekmiş ve biri diğerini vurmuş o kadar. bu davaya bakınca normal gibi görünüyor ama bu işi soruşturan polis bu olaylar ile rapçi olayları arasında bağlantı olduğunu düşünüyor. polislerin suçlu olduğu yerde bir polis ne kadar ilerleme sağlayabilirse polisimizde o kadar ilerleme sağlamıştır. gazeteciye söylediği de budur ama sonunda o da ona inanmayınca elinde dosya ile gittiği kurumda kalp krizi geçirip ölen polisin ardından bir yazı yazan gazetecimiz onun ölümünde ve bir davanın ardında bütün ömrünü harcamasını konu alan yazı yazar ama maalesef her şey bu kadar. filmde de görürüz ki kötüler her zaman kazanır. iyiler her zaman kazanır sözü bir hayal satmadır. bir yerde bir kazanan varsa o kötüdür.

filmi beğendim gerçek hayattan alınma bir konu ve işlenişi güzel. iyi seyirler.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"yalanlar şehri" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim