1.
de, da ve ki ekini ayrılmış görmeye de razıyım. biliyorum zamanla noktalama aşkı da gelecek. bizzat kendim tarafından gördüğüm yerde başlayacağım yadırgama girişimi olacaktır. konusu açılmamışken, eksi butonu gelince en çok beni seveceksiniz!
devamını gör...
2.
artık genelinin lise mezunu olduğu ülkemizde yapılan basit hataları görünce hakedildiğini düşündüğüm linç. noktalamanın kullanımına bari dikkat edin be kardeşim!
devamını gör...
telefon elimizde, doğru yazımına ulaşmak çok kolay. niye yazım yanlışlarında ısrarcı olunur ki?
devamını gör...
bir dönemin efsane t9 klavyesini bilmeyen ve haberi dahi olmayan insanların son şakasıdır.
devamını gör...
kendi dilini bilmeden başka dilleri öğrenmeye çalışanlar var tam çıldırmalık
devamını gör...
umrumda olmayandır ama burda mecburmuşuz gibi yapmaya calıştığımdır. anonimiz herhangi bir sıfatımız yok ama düzgün yazalım :) buna dikkat edenler muhtemelen hala sınavda olduklarını düşünüyor olabilirler. sistemin travmasıdır.
devamını gör...
yazım hatalarını eleştirirken bari yazım hatası yapmayın.
devamını gör...
gayet normal olan beklentinin karşılanmaması halinde oluşacak taleplerin yanlış algılanmasıdır.

linç eylemi veyahut linç kültürü öyle çok basitçe sevmediğimiz, uyarıldığımız her konuda ''linç ediliyorum!'' türünden kullanılabilecek, basmakalıp sözcük ve eylemler bütünü değildir.

linç edilmek ağırdır öncelikle bunu bilelim, allah yine de kimseye yaşatmasın.

öte yandan ise konuştuğumuz dilin doğru kullanılmasının beklenmesi son derece olağandır. ben demiyorum ki hata olmaz. insanız olabilir. mesela bu uzun yazdığım entry'de hata olmama ihtimali var mı? elbette yok, varsa bile düşük ihtimal.

ben az konuşayım, siz çok anlayın. lütfen. hep sevgimle.

ağzımıza bilmediğimiz, yaşamadığımız kelimeleri dolamayalım dostlar, romalılar! nacizane.
devamını gör...
peşin peşin linçimi alıp gitmek isterim, çünkü benden az dil bilgisine sahip bir kul yoktur.
devamını gör...
ansiklopedi yazmadığımıza göre anlam bozukluklarına yol açmayan hiçbir yazım yanlışı umrumda değildir. umrunda olan da umrumda değildir.
devamını gör...
ad hominemdir. bazen verecek cevabi olmayan insanlar konuyu farkli alanlara cekerek ana fikirden uzaklasirlar. bu dil bilgisi de olabilir, kisisel ozellikler de olabilir.
sahsen takilmadigim mevzu, onemli olan karsimdaki kisinin fikrini anlayip anlayamamis olmam.
devamını gör...
asla yapmayacağım, aşırı rahatsız olursam naifçe uyarırım.
devamını gör...
linçlerin en kutsalıdır.
devamını gör...
linç etme kültürünü bir yana bırakıp uyaralım. doğrusunu öğretelim. kimse dayak yiyerek öğrenmek istemez değil mi?
devamını gör...
tamam imla kurallarına dikkat edilmelidir. kelimeler doğru yazılmalıdır. lakin bunu doğru yapanlar üstün/elit değillerdir. türkçeyi kullanmaları gerektiği gibi yani doğru kullanıyorlardır. yapmayanlarda alçak, hain, kötü, pis kaka değildir. bilmiyorlardır yahut dikkat etmiyorlardır. uyarırken üsluba dikkat edip, rencide etmeden ve genel olarak(direk şahsa değil) uyarmakta yarar vardır. çok da abartmamak gerek. kendimizi yücelteceğiz diye karşımızdakini hakir göremeyiz. uyarıda bulunan herkes için demiyorum lakin garip bir güruh var böyle hakaret vari uyarılarda bulunuyorlar, üsten bakışları çok belli oluyor.
devamını gör...
linç etmek aşırı tepki göstermek olur. zira bilmemek değil öğrenmemek ayıptır. fakat bazen bir konu hakkında muhatabınız size karşı bir argüman sunarken, yaptığı imla hataları ve yazım yanlışları öyle çok gözünüze batıyor ki ciddiye alasınız gelmiyor. kitap okurken bile çeviri ve imlanın düzgün olması içeriğin kalitesine doğrudan etki ediyorsa en azından bu hataları düzeltmeye çalışmakta fayda var.
devamını gör...
herhangi bir şeyin kuralının bozuluşuna dair gelen tepkilerdir. normaldir.
bazen tonu aşırıya kaçabilir. bu yüzden eleştiri yahut uyarıdan önce dikkat etmek gerekir. çünkü yazı yazmanın birçok alanı ve türü mevcuttur.
bu durum nerede ve hangi kimlikle, neyin yazıldığına göre değişir.
devamını gör...
mantıklı bir eylemdir. bazı yazım hataları gerçekten anlam karmaşasına neden oluyor ki zaten öyle olmasa bile anadilini düzgün kullanmak zorundasın. birkaç saniye geç yaz ama düzgün yaz. böylece linç de yemezsin, anlam karmaşasına da yol açmazsın. bu kadar da tembel olmayın ya. anadilini de düzgün kullanamıyorsan... ne diyeyim?
devamını gör...
genel olarak linç kültürüne karşı olduğum için desteklemediğim davranış şekli. ısrarla yapılan yazım hataları beni de rahatsız ediyor ancak linçlemek bana düşmez diye düşünüyorum. uyarı, ısrarlı uyarı, aşırı ısrarlı uyarı çare olmuyorsa engelle butonu kullanılabilir.*
devamını gör...
okul değil burası rahat bırakın insanları amaç burada insanları tutabilmek ota b. ka insan linç edilmez burada adam kalmaz. beğenmiyorsan okuma olsun bitsin.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"yazım hatalarını linçlemek" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim