#araştırma-inceleme

öne çıkanlar | diğer yorumlar

beth coates ve elizabeth foley'in yazdığı bir kitap. ben helikopter yayınlarından zeynep avcı çevirisiyle okumuştum.
william shakespeare'in eserlerini okumasa dahi birçok kişi üstünkörü de olsa bilir. fakat eserlerini tam olarak bilen veya sonelerinde geçen kişilerin aslında kim olduğunu ya da oyunlarının kendi zamanında nasıl oynandığı pek bilen yoktur. bunları öğrenmek açısından değerli bir kitap.
william shakespeare'in yazarlığını, diğer yazarlarla etkileşimini, üslubunu ve o ünlü eserlerindeki ünlü alıntıları rahatlıkla bulabilirsiniz bu kitapta ve eğer anne babaysanız çocuklarınıza da ya da bir yetişkin olarak yaşıtlarınıza ve sizden küçüklere ayrıntılı bir şekilde anlatma kabiliyetine erişebilirsiniz. rehber bir kitap anlayacağınız. tarihi çerçeveden inceleme imkanı vermesi en sevdiğim yönü olmuştu. sonuçta yazarın zihniyetini dönemin zihniyeti ile bağdaştırma imkanı buluyoruz. hala da ara ara açar aldığım notlara, altını çizdiğim cümlelere bakarım.

kitap shakespeare'in eserlerini tek tek ele alıyor. kitap bitmeye yakın içerisinde de bir test bulunuyor, neler öğrendiğinizi bu testi çözerek anlayabilirsiniz. işte ne yaparsın hayat, hep sınav hep sınav.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"yetişkinlere shakespeare" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim