ses kalitesi bakımından spotify diğer özellikler bakımından youtube'un fark atacağını düşündüğüm versus.
devamını gör...
ıkiside müzik dinleme platformlarıdır kaliteleri yüksektir pek bir fark olduğunu düşünmüyorum aralarında
devamını gör...
spotify müzik arşivi sınırlıdır, ses kalitesi yüksektir
youtube music doğal olarak şarkılarını youtube'dan çekiyor, şarkı arşivi daha geniştir, ses kalitesi de iyidir.

ayrıca;

ikisinin de modlanmış apkları vardır, ücretsiz premium olarak kullanılabiliyor. spotify aile paketim olduğumdan spotify'a ücret ödemiyorum ama bu tür platformlara para vermeyi doğru bulmadığım gibi saçma buluyorum. maddi gücüm fazlasıyla yerinde, 20-50 lira için uğraşmaya demez ama dediğim gibi ücret ödemek saçma geliyor. örneğin, yurt dışında bunların paketleri 2-3 birim arasındayken bizde 15-30 arasında. onların 1* lirası bizde düz hesap 7.5 liraya denk geliyor. burada paraları kıyaslamıyorum, sadece örnek veriyorum.
devamını gör...
her türlü yt premium alacağı durumdur ikisinide denedim oradan biliyorum.
devamını gör...
apple music ulan diyerek katıldığım başlıktır.
youtube premium dünyanın en iyisi olsun yine de kullanmayacağım bu kadar reklam yapıp kendinden soğutan nefret ettiren hiç bir şeyle tanışmamıştım.
devamını gör...
amazon prime diyorum.
devamını gör...
ailece youtube premium kullandığımız ve ikinci bir platforma para vermek istemediğim için youtube music kullandığımız ama müzikalite açısından spotify'ın her türlü alacağı karşılaştırma.
devamını gör...
ikisini de almayayım ben böyle reklamlı ama ücretsiz devam edeyim.
devamını gör...
spotify ses kalitesi ile youtube geniş arşiviyle daha öndedir. hangisine önem veriyorsanız, kullanırken kendinizin bileceği iştir.
spotify kullanıyorum, bulamadığım şarkı elbette var. o parçaları da youtube üzerinden dinlerim.
devamını gör...
youtube premium'a geçiyorum (gelen öneriler üzerilerine, sadece buradaki öneriler değil).
devamını gör...
youtube premium çünkü aranan her şarkıya erişilebiliyor ayrıca youtube videolarını da indirip çevrimdışı izlenebiliyor. spotify premium da her şarkı bulunmuyor o yüzden sınırlıdır. ha belki şöyle sene sonu geldiğinde en çok dinlediğiniz şarkı vb. enleri youtube premium da göremezsiniz o yani.
devamını gör...
birisi cezadan kaçınmak için, diğeri ödüle ulaşmak için tercih edilir.
devamını gör...
ikisini de bizzat denedim kendi deneyimlerimden yola çıkarak şunları söyleyebilirim spotify güzel evet ama youtube karşısında biraz pasif kaldığı kesin bazı eski şarkılar yok bulunmuyor.
ses kalitesi olarak ikiside sanki eşit gibiler radyo olayına gelince youtube çok zengin bir içeriğe sahip olduğu için daha fazla farklı seçenekler sunuyor.

arayüz tasarımı birbirine benzese de yt müzik biraz daha hoş duruyor en azından benim daha çok hoşuma gitti. aslında altyapısal olarak senelerden beri insanların her türlü müzik içeriklerini ilk olarak youtube yüklediklerini düşünürsek şu anda bir adım önde görüyorum ve kullanıyorum.
tabii ki bunlar benim fikrim.
devamını gör...
youtube premium hem video hem müzik uygulamasını kapsadığı için kesinlikle youtube premium.
yt music vs spotify olarak bakarsak,
her ikisi de arşiv olarak zengin.
yt music ses kalitesini 256 kbps aac formatında kodlar.
spotify ise mobil uygulamada 320 kbps ogg vorbis, web çalarda 256 kbps aac formatını kullanır.
her ikisi de kayıplı ses formatıdır fakat aac formatı daha kalitelidir.
araştırmalarım ve dinlemelerim sonucu ses kalitesi ve ses yüksekliğinde pek fark yok.

yani hangisinin daha iyi olduğunu arayüz, şarkı listeleri belirler diye düşünüyorum ama kişiden kişiye değişeceği için hiç kullanmadıysanız şuan 1 ay olan deneme sürelerini kullanarak karar verebilirsiniz.
devamını gör...
spotify’ın tek atacağı versustur.
spotify bu versusa tek atar. açıklama vesaire gereksiz. spotify osurtur, net.
devamını gör...
görsel
devamını gör...
öğrenci indirimi ile ikisini de aynı anda kullandım. spotify üyeliğimi yenilemem gereken zaman gelince yenilemedim çünkü youtube premium kullanmaya başladığım andan itibaren neredeyse spotify'ı hiç kullanmadım. youtube premium'un benim için cazibesi videoları download etmeye izin vermesiydi. artık bununla da uğraşmıyorum ama telefonda olan müzikleri kaldırdım. doğrudan buradan açıyorum.
devamını gör...
youtube privacy kullandığım için her ikisi de değil. niye para vereyim ki?
devamını gör...
spotify her ne kadar şarkı adeti bakımından geride kalsa da, yaptığı öneriler ve çalma listeleri ile dinleyicisine yeni melodiler keşfetme şansı sunar.
devamını gör...
ben youtubedaki influencer furyasından hoşlanmadığım için genel olarak kullanmayı tercih etmiyorum artık. youtube’nin benim için reklamsız izlemeye değecek içereği pek yok. bilgisayardan adblock kullanarak yabancı içeriklere bakıyorum bir şeyi özel olarak merak ettiğimde. spotify’da bazı güzel kanalların videolarının ses hali var youtube’a girmek yerine bir iş yaparken bi podcast açıyorum. youtube music de spotify sıcaklığını veremiyor yıl sonunda en çok neyi dinlediğimizi vs. bile göstermiyor en basitinden.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"youtube premium vs spotify premium" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
radyo & dergi sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim