cenk'in arka bahçesi yazar profili

cenk'in arka bahçesi kapak fotoğrafı
cenk'in arka bahçesi profil fotoğrafı
rozet
kafa izninde
karma: 5374 tanım: 558 başlık: 288 takipçi: 82

son tanımları


bengaripsengüzeldünyaumutlu ile dünyadan uzak

mmm şey. ıı. şimdi şöyle ki...
yani... nasıl söylesem...

...
..
....

alandayız!
devamını gör...

normal sözlük yazarlarının karalama defteri

zaman, sadece birazcık zaman ve yaşanan kısacık anlardan oluşan kısa uyak a’sının ve zenon’un ortak ebesinin an’ı olan. şey. ney? yazamadık durumumuz yoktu. okuyamadık da, okuma yazmamız vardı ve durumumuz da müsaitti üstelik yazı tabanlı bir platformda idik ve unvanımızın gereği içerikleri okumamız beklenirdi ama yine de, okumadık.

istediğimiz yerde yazar ve yine dilediğimiz herhangi bir yerde okunurduk da buna rağmen bir akşam baktık internetin karanlık dehlizlerine. bir noktaya kulak kesildik, ya da göz. ya da başka bir şey işte, muhtemelen göz kesildik emin değilim. birileri vardı yazan ve de okuyan. göz kesildik, ses verdik; ses aldık ve yankılar fena değildi. otağımızı kuralım. kurduk.

biri şarabımızı döktü, soğanımızı çaldı, biri hiç yoktan vurdu kafeste kuşumuzu. biz, biz olmaktan çıkıp işbunda olduğu gibi vıcık romantizme bulanmış yazılar karaladık; onlar onlar olmaktan bıkıp herhangi bir yere dönüşme kararı aldı. otağımızı toplayalım.
devamını gör...

ya sen ya hiç

'93 çıkışlı bendeniz albümünden bir bendeniz hit'i.

devamını gör...

yoncimik

yonca evcimik'in tozlu raflarda kalmış lakabı.
devamını gör...

vurula vurula

yoncimik'in en ve belki de tek eli yüzü düzgün, hoppi şoppi olmayan şarkısı. söz müzik sezen aksu ekolünden tabii.

devamını gör...

sözlük radyo kaçak yayınları

20:30 gibi buraya düşüp, bir - birbuçuk saat kadar takılmayı planlıyorum. eşlikçi olmak isteyen olursa yazması yeterli, eşlikçisiz olursa müzik çalar dinleriz. bekliyore.
devamını gör...

cözülemeyen sudoku

iyi ki doğmuş ufaklık. gerçi o ufaklık değil de biz yaşlıyız sanırım ama, neyssss.

hepimizin birbirimize mesafe olarak yakın olsak dahi iletişim için uzak olduğumuz garip dönemler vardı geçen sene bilirsiniz, mesafelerin gerildiği büyüdüğü ve uzadığı. o dönemde tanıdım kendisini, mesafesi zaten kendiliğinden uzakmış.

ilginç hayatlar, orijinal yaşamlar hep ilgimi çeker. “normal sıkıcıdır” derim hep, mottolarımdan biridir ki meclisten sözlükten dışarıdır, orijinal olan farklı olan güzeldir. sudoku güzeldir. “anlatacak pek bir şeyim yok benim” dese de, yüklendiklerinin, taşıdıklarının anca yüzde onunu aktarmıştır buraya, belki biraz daha fazlasını bana ve diğer arkadaşlarına. saklayamazsın sudok, biz bu saçları henüz ağartmamış olsak da değirmen çok da uzağımızda değil. anlat, dinleyelim bilelim derim ona hep. bi de.

bi de sakin ol derim sık sık. yapı meselesi, çabuk alevlenen insanlardan gibi görünebilir ancak gergin ya da aksi oluşundan değil, bulunduğu ortamı da muhatabı insanı da çokça sahiplendiğinden, bilirim.

görsel

sakin ol sudokum, yeni yaşında planlarını uygula düzgün ve emin adımlarla. her karın bir deleni vardır. “her şey dilediğin gibi olsun” benden sana bir dilek değil, olsa olsa bir talep. çünkü bilirim, istersin ve yaparsın. seneye geldiğinde benden sana bira, ufaklıklara çikolata.

yeni yaşında yeni ufuklara.
devamını gör...

güneş

sabah uyandım, tek gözüm açık, elimde telefon. önce interneti açtığım anda yağan bildirimlere şöyle bi göz attım, sonra kafa’ya girip takip butonuna bastım, var mı bişiler? okuyam da okurken ayılam, yok. beni aniden ayıltacak bir şey yok, okurken hafif hafif dikkatimi uyarıp da zihnimi uyandıracak bir şey de yok. çıktım, instagram’da kedi köpek fotoğrafı baktım. tamam tamam, keşfetime güzel güzel kızlar da düşüyor, onlara da baktım. neyse. twitter? meh. sabah sabah algılayamayacağım kadar çok meme var. organ olan değil fesatî, anadolu ellerinde caps diye bilinen şey işte. yok, kalkayım en iyisi.

tuvalete gittim. yüzümü yıkarken güneş aklıma geldi. allah allah ne kadar da beklenmedik bir enişte öpüşü bu, güneş ne alaka? tamam sık sık okuyorum hatta vaktim olduğunda gerilere gerilere gidip önceleri yazdıklarını da ama, ben daha yeni uyanıyorum. ayılmaya çalışan zihnimde güneş ne arıyor? geri sar, şu filmi makinist geri sar…

yeşilevham… nickaltı girmiş güneş’e, okumuşum gözucuyla. herkes gibi onun da, herkes gibi benim de ilk zamanlarda düştüğümüz hatayı birilerinin tekrarlamasından dem vurmuş. zihnim oradan çekmiş güneş'i meğerse. uyanmaya çalışırken oyun hamuru gibi oluyor beyin, yakalayamıyosun bi türlü.

neyse. güneş, naber? ben pek nickaltı girmem, bu da böyle bir yanımdır ama bi yandan da bu da böyle bir anımdır. sabah sabah zihnimde ne işin var? neyse, uyandım. şaka elbet, zihnimde sana ve yazdıklarına yer açmaktan keyif duyuyorum, bundandır ki zaten okuyorum.

- hitabı özneden al, kitleye geri ver.

“ben cesur değilim onun kadar” demişti nickaltımda kendileri bir gün, yazdıklarıma gönderme yaparak. düşüncelerimizin hızına yetişememe konusunda ne kadar haklıysa, bu çıkarımında da bi o kadar yanılıyordu. kendisinin yalın, olduğu gibi, doğal ve içten, samimi üslubunun yanında benim üstü bol bol kapalı, çokça göndermeli ve çokça katmanlı yazım tarzıma dair nasıl böyle bir yorumda bulundu o zaman da anlam verememiştim, şimdi de veremiyorum. aslında ben bu ortama, onun kadar net ve açık şekilde yazmaya gelmiştim ama başaramadım. sonuç, yazdıklarımın yüzde yüzünü benim, yüzde doksan beşini tek bir kişinin anlayabildiği, kalanınınsa yüzde ellilerde dans ettiği bir konuma getirdi beni. olsun varsın. yani güneş, senin yazma konusundaki açıklığın beni döver, böyle de devam et lütfen.

2000 karakter nickaltı mı olur? oldu valla ve yine valla, kısa kestim. sörry.
devamını gör...

sözlük radyo kaçak yayınları

21.00'da sevgili robnaja ile yayındayız.

neden? öyle. nasıl? öyle. ne konuşacağız? öyle. gelsenize şöyle. nasıl kafiye ama? beyle.
blog.kafasozluk.com/
devamını gör...

için yanarken

2010 çıkışlı gelmedin diye albümünden bir ilkay akkaya şarkısı.

albümün en iyi şarkısı mı? değil. çok mu güzel bi şarkı? yoo. sözleri mi acayip iyi? hayır. ilkay akkaya mı süper duygulu söylüyor? her zamanki gibi, çok daha iyi söyledikleri var. anısı mı var? yok. dinlerken bi yerlere mi götürüyor? herhangi bi şarkıdan daha fazla değil. ee o zaman niye şarkının başlığını açıyosun sözlükte? shuffle tanrıları denk getirdi yazasım geldi. hesap mı vericez ...dan sonra? e hani paragraf içi diyalog yazınca okuması zor oluyodu? oluyo, olsun napak.

çok konuştun, link?
devamını gör...

cenk'in arka bahçesi

nick'ini arkalı bahçeli versiyona değiştirdikten kısa bir süre sonra bazı insanlarda argo yahut homoseksüel çağrışımlara yol açabileceğini fark etmiş ve bunu pek de iplememiştir.

ben, yani cenk. kendinden üçüncü tekil şahıs olarak bahsetmekten keyfalır. benzerleri ünlü düşmesi yaşarken inatla düşmeyen ünlülere de gıcık olur. düşüyor mu böyle? düşmüyor. azıcık ötede oynayalım mı? oynayalım. hadi bb.
devamını gör...

misc radyo yayını

her mesnetin bir bitimi var ama, kötü kelime esprileri çekilmiyor mihriban. güldük, eğlendik bir yayın konseptinin daha sonuna geldik. kişisel olarak bulunduğum noktada enerjim de isteğim de pek azaldı yayın yapmaya karşı. uzuuuğn uzuuğn açıklamaya gerek yok. sorun sizde değil bende.

en azından bir süre için, düzenli bir yayın yapmayı düşünmüyorum. gaybı yalnızca laplace'ın şeytanı bilir ancak, önümüzdeki dönem için öngörüm, olursa çeşitli kaçak yayınlar olur, olmazsa kısfmet.

bugüne kadar yayına katılan, gerek konuk gerek otostopçu olarak sesini duyuran herkese, yazan eden çizen, soran dostlara teşekkür; severek dinleyenlere de sevmeyenlere de selam eder, okuyan herkese az virgüllü cümleler dilerim.

özet:
misc bitti, dükkanı kapadık.
devamını gör...

annem eteğimi vermedi

bir cenk'in arka bahçesi uktesi. bir self/recursive ukte dolması.

bir padme şarkısı, punkgillerden. 2016 ağustosunda bir nefret cinayeti kurbanı olan transseksüel kadın, aktivist hande kader'in anısına yazılmış.

devamını gör...

misc radyo yayını

çok uzun ben okuyamam:
akşam yayında ben yokum, sadece hazırladığım playlist 1 saat kadar sizlerle olacak.


~

uzun olsun ben okurum:

selamlar.

bu hafta yayın var diye duyuru geçtim erkenden ama “man plans, and god laughs” sözünü bir kez daha doğrulamış bulunduk. canlı yapabilir miyim diye test ettim gece ama malesef bulunduğum konumdaki internet bağlantım buna izin vermedi. haftaiçi, yayını kayıttan yapacağımı duyurmuştum ama onu da bir türlü olduramadım, odaklanamadım. o yüzden, bu hafta da müsadenizi isteyeceğim sizden.

konularım, şarkılarım hazırdı ama ben hazır değilmişim demek ki, istediğim gibi olmayacak bir yayındansa hiç yayın yapmamak üzülerek söylüyorum ki daha çok içime sinecek. yine de sizi en azından şarkısız bırakmamak için, hazırladığım playlist’i kaptanımız gomercan’ın ellerine teslim ettim. seçtiğim şarkılar yayın saatinde -tr saatiyle 21:00- 1 saat kadar sizlerle olacak.

playlistimizde sağda solda sokakta barda cafede yahut spotify’da youtube’da çok sık karşınıza çıkmayan hatta belki de hiç çıkmayan şarkılar var. tamamı türkçe olan parçalar geniş ancak alternatif bir skalada. punk, reggae, ska-punk, rock ve rap içeriyor. şüphesiz ki alternatif kültürlerin köpeği olmaya devam edeceğiz, şimdiden keyifli dinlemeler.
devamını gör...

misc radyo yayını

hazır kimse bugün için radyo duyurusu girmiyorken ve "radyo ne yea spotify açar dinlerim"ciler ortalıklardan uzaklaşmışken ufak bi duyuru geçeyim. misc dinleyenlerinin yarı kadarı takipçim zaten, duyan duymayana söyler.*

pazartesi yayın var.

evet. ancak bu hafta da konuk almayı düşünmüyorum, hatta büyük bir ihtimalle podcast tarzı önce kaydet sonra yayınla yapacağım bu hafta için. neden? çünkü öyle istedim. ben, cenk, arka bahçem ve kafamdaki ziv ziv konuşan sesler olacak yine sizlerle. spotify'dan dinlemek isteyen olursa oraya da koyarız diyeceğim ama hesap aç, onaylat falan. bilirsin, üşenirim.

adiós chicas/chicos.
devamını gör...

brothers düğüm salonu radyo yayını

irlandalı hanf'a izimi kaybettirdiğim hafta yayınsız geçmemişler, yey \o/

kedilerle başlayın, beşir bey'e selam çakın, üçüncü partta kaplana gelince beni dürtün. (hatta komple kedigillerden gidin yahu başka hayvan da neymiş, meh.)
görsel
devamını gör...

risk bağımlısı

2007 model da poet albümü. 5 ytl'ye satılıyodu el altından da gönderim ayallamamıştı bizim şehre ozan efendi. canı sağolsun, güzel albüm, dolu.

tracklist:
01. intro
02. risk bağımlısı
03. eksik olan eksi feat. sahtiyan
04. dur dünya
05. yarın yok bugünümde feat. raziel
06. bu işler
07. ölüm (interlude)
08. than i kill myself feat. jesus disciple
09. fırtınalar koparken
10. son nokta feat. şehinşah, patron, karaçalı
11. anormal
12. barış için savaş pt 2 feat. saian
13. boş pt 1
14. yürekten gayrı feat. sansar
15. kelime sapanı
16. elveda (interlude)
17. patlak feat. mt
18. herkes
19. etrafınız sarıldı feat. rapozof
20. manifesto feat. raziel
21. boş pt 2 (outro)

devamını gör...

misc radyo yayını

görsel
devamını gör...

merdumgiriz_

gördüğüm en güzel doğan insanlardan bi tanesi, baya iyi doğmuş yani böyle güzel bir doğuş daha önce yeryüzünde görülmemişt... tamam tamam.

yeni yaşı kutlu olsun, mutluluklar getirsin demiyorum. bundan sonraki her yaşında mutlulukları kendine çekecektir zaten, biliyorum.
it is known khaleesi.
devamını gör...

misc radyo yayını

hey hey hey.

naparsınız? kıprıs aksanı sever misiniz? hmm. gerçi fark etmez, akşamki yayında hiç duymayacaksınız. peki ne duyacaksınız? beni? beni beni, cenk'ini...

geçen hafta, ilk bir saat krizi fırsata çevirip solo yayın yapayım dedim, yapamadım. 3 saatlik 4 saatlik kalabalık yayınlardan da yoruldum biraz. dolayısıyla normal şartlarda bu hafta için planladığım, sizin hiç tanımadığınız ancak beni gereğinden fazla tanıyan konuğumu iptal edip solo yayın yapmaya karar verdim, biraz daha sakin biraz daha fazla cenk.

karışık kasedime kimi çok bilindik, kimi çok az bilindik; kimi çok sevildik, kimi çoğunlukça pek beğenilmedik ama tamamı yıllardır çantamda olan bazı şarkılar kaydettim, akşam birlikte çalarız.

o vakte kadar, yukarıda bahsettiğim şarkılarla hiç alakası olmayan şu şarkıyı dinleyerek bekleyin beni.

yer: arka bahçe.
otostop noktası: discord.gg/cqpJWQHy
bölümün playlisti: www.youtube.com/playlist?li...
görsel
hadi aşklar, cenku kaçar.
devamını gör...
devamı...

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim