samimi ve kendinden birçok şey bulabileceğimiz girdileri olan yazar arkadaşımızdır kendisi. türk dili ve türk edebiyatı ile de yakından ilgili olduğunu düşünüyorum. bilgi dolu ve keyifli yazılarıyla kesinlikle takip edilesi.
devamını gör...
kibar ve sohbeti akıcı, eğitimci bir kafa sözlük yazarı. henüz çok az giri girmiş olmasına rağmen yazdıkları dolu dolu ve okura çok şeyler katıyor. biraz daha sık yazdığında ise kafa sözlük’ün kültür seviyesini geometrik olarak katlayacaktır.
devamını gör...
massive attack’ın efsane üyesi robert del naja sanatçı, müzisyen, şarkıcı ve söz yazarıdır. 3d olarak da bilinen bu müzik dehasına robnaja der bazı hayranları.
robnaja demek kalite demektir müzik dünyasında.
"sözlüğün kalitesi çok düştü" diyenlerin robnaja gibi kaliteli tanımları olan yazarları takip etmediği belli.
kalite birçok alternatif arasından bilgece olanın seçilmişliğini, takip edilen yazarı da ifade eder.
eğitimci olduğunu yapıcı eleştirilerinden belli eden robnaja, bilgi tohumu ekmeye devam et. iyi sözlükler dileriz değerli yazar.
devamını gör...
kaliteli girdilerin kaliteli yazarıdır kendisi. bir girdisi üzerine kendisini ilkokul yıllarında çapkın olmakla itham ettiğimden "benim çocukluğum senin çocukluğunu döver" şeklinde sataşmalarına maruz kalsam da iyi bir insandır kendileri zannımca.
devamını gör...
rahatsızlığımla ilgili mesaj atıp yardımcı olmaya çalışan yazar,teşekkürler.
devamını gör...
okuru olmaktan mutluluk duyduğum, takip edilesi yazar. müthiş bir kalemi var ve düşüncelerini yazıya oldukça yalın ve etkili bir şekilde dökebiliyor.

canıgönülden yazmaya devam etmesini diliyorum. zira kendisinden öğreneceğimiz daha çok şey var.*
devamını gör...
çok hoş sohbet kaliteli yazar da beni neden engellemiş anlamadım baktım baktım bulamadım da.(bkz: swh)
yanlışlıkla engellemiş günahını aldık, şimdi dağılabiliriz. denize bakmayı benim kadar seven güzel yazardır.
devamını gör...
rockefeller ailesinin en genç üyelerinden biriydi yakın zamana kadar. son zamanlarda aile şirketlerinin içinde yaşanan sorunların artması ve gelirlerin geçen senelere göre düşmesi ile aile içi tartışmalar yaşanmaya başladı. gelirlerin düşmesi ve çalışanların isyanının asıl kaynağının robnaja olduğu kısa zamanda anlaşıldı. rockefeller ailesinin kurduğu ve yönettiği illuminati topluluğunun ortaya çıkardığı bu gerçekle yazarın afaroz edilmesine karar verildi.

her ne kadar bu büyük ve zengin ailenin içinde yetiştiyse de insanların köle gibi kullanılması, savaş çıkartılması ve zor şartta yaşayan insanların sömürülmesi hoşuna gitmiyordu ve şirketleri sabote ediyordu. afaroz edildikten hemen sonra merkezi artvinde yer alan greenpeace merkez binasına giderek üyeliğini başlatmış ve aile kasasından koparabildiği tüm parayı yardım kuruluşlarına bağışlamıştır.

en son çorum'da, çay tarlalarında işçiye ve emekçiye yardım etmek için gönüllü olarak çalışmaktadır. ek gelir olarak akşamları çorum fındıklarını satarak kazandığı paraların büyük kısmını genç youtuber'lara destek için katıl butonuna basarak harcamaktadır.
devamını gör...
tanıştığımız andan beri, sevgili (bkz: robnaja)’ya nickaltı yazmak istiyorum ama yazacaklarım onu anlatmaya kâfi gelmeyeceğinden, özene bezene yazmak istediğimden bekliyordum. sonra anladım ki ne kadar beklersem bekliyim kelimeler onu anlatmaya kifayetsiz kalacak, bende elimde klavye nasıl yazsam acaba diye düşünerek yaşlanacaktım. gün bu gündür dedim ve hemen işe koyuldum.
#196560 nolu “ evde spor yapmak” tanımını inceleyin. o profilde ki karın kasları o incecik bel aman tanrım kıskanıyorum!!! ancak o tanım ile bize de çok güzel bir yol göstermiş, ben olsam kendime saklardım mesela.(swh) o paylaşımcı...
edebi yönünü, dilini, detaylı güzel tanımlarını yazmayacağım zaten onları okuyan herkes farkediyor asıl benim yazacaklarım; duyarlı, sevgi dolu, sıcacık ve samimi bir çiçek. evet çiçek... “çiçekler beni renklendiriyor.” demişti, kabul etmiyorum. çiçekleri renklendiren senin doğallığın, ve güzelliğin robnaja.
devamını gör...
henüz tanışmadığımız ama tanımlarını ilgiyle okumaya başladığım yazar. özellikle evde spor yapmak konusuna fazlasıyla kafa patlatan biri olarak #196560 tanımı için kendisini takdir ettim. tam bir haftadır şeker, işlenmiş her türlü gıda, tatlandırıcı ve basit karbonhidratları kesmiş ve ağır bir diyete başlamışken bu tanımı okumak beni cidden gaza getirdi ve sporu bir ay sonrası için planlamama rağmen takvimi değiştirmek zorunda kaldım.*

uzun, güzel ve öğretici tanımlarına devam etmesini diliyor, en kısa sürede mesaj kutusunu portakallandıracağımı kendisine bildiriyorum.
devamını gör...
hocamla tanışalı 24 saat olmamıştır bile ama edebiyat bilgisine sevgisine kaleminin gücüne nezaketine hayranım.
devamını gör...
canım edebiyatçım, canım öğretmenim. canım ablam kalp kalp
devamını gör...
sözlüğe kayıt olduğum ilk gün. bir tane başlık buldum solda. tanımlarda devam eden bir hikaye var ama nasıl entel bir hikaye, böyle buram buram edebiyat kokuyor.

inci’ci damarım tutuyor, araya girip: sonra uyandı ve malları almak için galerici selim’in yanına uzadı dememek için kendimi zor tutuyorum. baya emek falan var çünkü.

utanmıyorum mesaj da atıyorum. bak diyorum çok anlatıyorsun, göster, biz anlayalım böyle olmaz falan filan ama hiç çaktırmıyor.* siz’ler, zatınıza ithaf’lar falan havada uçuşuyor, risale gibi mesajlar atıyor. nasıl gülüyorum bu ne değişik bir üslup diye.*

sonra dergi muhabbetleri başlayınca öğreniyorum ki edebiyat hocamızmış, edebiyatın harman olduğu topraklardan geliyormuş ve biz ayıbediyormuşuz.*

beyb diyor en son.
böyle tik tok yorumu atar gibi beyb demek size yakışıyor mu hocam diyorum.

ya bey diyecektim falan filan diyor da, yemezler hocam, bir kere dediniz artık.*

ayın karanlık tarafının koyu sessizliği aynamdan odama yansırken hiç yakıştıramadım ben size. kırıldım, alındım gücendim ve epridim.
keyifli sözlükler dilerim robnaja hocam, o hikayeyi de bitirin, bekliyorum. *
devamını gör...
kadın sesi'ne fetiş derecesinde düşkün olan ben için sitedeki en güzel sesli kadın.

buradan bir teklifim olacak kendisine, lütfen kahkahalarını içeren bi single filan çıkarsın, cenk'in arka bahçesi ile yaptıkları yayın kesmiyor çünkü beni.

bir de ben ölüp dirilip geri gelmeden önceki halimde sanırım burada konuştuğum ilk insan.

sözlüğe güzel başlangıç yapmışım yani sayesinde, sağolsun.*
devamını gör...
çok meşhur olacağım burada sebebiyse robnaja'nın kahkahası başlığını açan insan olmam olacak. abla biraz gülse de siz feyz alsanız yetiyor yani, siz düşünün hayatınıza gerçekten değerse katacağı değeri. hıhm.
devamını gör...
kahkahası bol, edebiyatçı, damarlarında troll kanı akan ama henüz farkında olmayan, kafası bizden olan ama görüntüsü entel yazar. senin de bayramın kutlu olsun.
devamını gör...
sevgili yazarlarımızdan "naja" ile hikayemden bahsetmek isterim. aslında bahsetmesem mi bilemedim kıskançlık yapayım biraz.tanışırsanız eğer daha çok kişiyle konuşması gerekecek , haliyle bu durum benim konuşma süremin azalması demek olacak.neyse olsun ya öyle kocaman bir yüreği var ki ucu bucağı görünmeyen bir derya gibi.orada tüm sözlük yazarlarına ayıracağı bir yer ve süre vardır.hatta sizin için gününü 36 saate çıkarır yine zaman ayırır.

tanışma hikayesiyle başlayayım yazıma. yine günlerden bir gün taburemi sözlük kahvesinin önüne atmış dedikodu bekleyen dayılar gibi akıştan gelen geçeni izliyorken bizim mahallenin muhtarı çıkageldi. yine aylaklık mı yapıyorsun yayıncımıza git sor bakalım akşama bir ihtiyacı var mı dedi. muhtarımız hakkında detaylı bilgi için. #921035 neyse yayıncı hakkında bilgiyi aldım insanlık bende kalsın dedim koyuldum yola, çok zaman geçmedi buldum radyoyu, kapıya bir tekme daldım içeri, beni muhtar yolladı diye bağıra bağıra radyonun koridorlarında geziyorum."burda robnaja diye biri varmış" diye bağırmaya başladım

kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel

baktım bağırmakla olmayacak bu iş koridorun sonunda hazırlanma odaları var tamam dedim buradan bulurum. ilk odayı geçtim marikaki, ikinci odayı geçtim vanellope, üçüncü odayı geçtim cenk, son 3 oda kalmışken robnaja yazan kapıyı buldum çalmadan daldım odaya.insanın kafası boş olunca yapıyor böyle yabanilikler, yeller esiyor mutluyuz yani.

beklemeden içeri daldım, o da ne sanki başka bir dünyaya geçmiş gibi oldum. renkler değişti her yer şeker dolmaya başladı. sonradan öğrendim ki şeker krallığının giriş kapısını açmışım. karşımda dört adet muhteşem yayıncı sol baştan sağ başa robnaja,cenk,vanellope,marikaki.
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel

şaka yapmıyorum bildiğiniz böyle bir görüntü ile karşılaştım. hepsi mi bu kadar şeker olur, şaka mısınız dedim ,ya ne içirdiniz bana böyle renkli renkli görmeye başladım diyorum. içimden kesin o çaycı markaların parasını vermedim diye bayat çayı ittirdi diyorum fakat kızamıyorum da çünkü karşılaştığım manzara çok güzeldi.

aman dedim başladım konuşmaya ama bu sefer kibar konuşuyorum, eser kalmadı az önceki kabalığımdan, sanmayın kendim böyle konuşuyorum meğer şeker krallığının etkisiymiş ,giren kimse kötü konuşamıyormuş. sevgi doluymuş burası en kötüsünü bile seviyorlarmış çünkü en kötüsünün bile tek amacı başkaları tarafından daha çok sevilmekmiş. öyle karmaşık bir yer.

sonra başladık konuşmaya ben anlatıyorum o sadece gülüyor ama ne gülüş içimden diyorum ki "demek ki robnaja gülüşü buymuş", nerden mi biliyorum muhtar demişti gülüşünü duyunca zaten kendin her hafta gider sorarsın bir ihtiyacınız var mı diye. neyse beni muhtar yolladı bir ihtiyacınız var mı diye soruyor efendim dedim. kendisi yine güldü anladım ki zaten her şeye sahipmiş ,muhtarın oyununa gelmişim. sonra günler geçtikçe radyoyu dinleye dinleye kendisine hayran oldum, bir fare çözümlemeleri var ki öyle böyle değil efendim keşke tekrar yayını olsaydı da şuraya ses kaydı koyabilseydim.o yayında benim mahlasımı okurken çektirdiğim eziyeti halen hatırlar ve o meşhur kahkasını atmaktan geri durmaz.
fare demişken yayında paylaşamadığım fare videomu paylaşmak istiyorum kendisiyle. en sevdiğim farelerden biri budur. bence radyo yayını yaparken cenk ile böyleler. videonun ilgili bölümü 1:10 da başlıyor sonrası size kalmış. sevdiğimiz ve veda etmiş bir yayıncımızı hatırlatmıyor mu.en kısa sürede geri dönmesi dilekleriyle.şimdi ben niye bunları anlattım? gördünüz çıktım anlattım, izaha gerek yok. anlattım çünkü robnaja demek puzzle demek, tüm parçaları toplamanız demek, tüm parçaları toplayamazsanız onu anlayamazsınız demek, bir şeyler hep eksik olur demek. korkmayın tüm parçaları anlatacağım size.

kendisi şeker krallığından kalan sürelerinde öğretmenlik yapıyor ve öğretmenlik yaptığı yer çok tekin bir yer değil. bu yüzden her gün spor yapması gerekiyor. az önceki sevimli hali sizi aldatmasın aslında okula gittiğinde tam bir teğmen oluyor. görseli bırakıyorum.
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel

okulunun adı hero's duty ve her gün çocuklarını cy-bugs denilen yaratıklardan koruyor. sizce de spor yapması normal değil mi ? ve bunu herkese tavsiye ediyor. #196560 okulun olduğu yer şeker krallığının komşu ülkesi. anlayacağınız koruduğu tek şey çocukları değil. peki bizim kahramınımızı kim koruyor tabi ki sevgili eşi felix.

kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel

böyle zorluklarla kolayca başa çıkabilen çok güçlü bir yazarımızdır. gerçekten güçlü olduğunu düşünüyorum vursa bir yerinizi sakat bırakır kesin. sözleri ne kadar yüreğinizi yumuşatıyorsa vuruşları o kadar canınızı acıtır diye tahmin ediyorum, kesinlikle öğrenmek istemem.

ayrıca kendisi tam bir hayal teyzedir.yeğeni onun biriciğidir, çok sevdiğini tanımlarından ve yolladığı ses kaydından anlayabilirsiniz. kim bilir şanslı yeğenine ne masallar anlatıyordur, hayal etmesi dahi sizin de keşke böyle teyzem olsa demenize yeter de artar bile. yeğeninin de maşallahı var neşe bombası gibi yavrucak. ikisini düşündükçe aklıma bu görsel geliyor.

kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel

onu tanımayanlar uzaktan böyle buz gibi biri olduğunu düşünebilir. ama yanılıyorlar diye düşünüyorum, yeğeni olaf ile çok güzel eğleniyorlardır ve gülücükler dağıtıyorlardır çevrelerine bundan çok eminim. yani yazmaktan çekinmeyin ama öyle rahatsız edecek şekilde değil tabi ki de yoksa bir anda buz kesmenize neden olabilir sonuçta karlar ülkesi prensesi olmak kolay değil.ama öyle harika bir yüreği var ki zaten tanımlarını okuduğunuz zaman anlarsınız. şu şarkıyı da inanıyorum ki çok güzel söyler.evet gelelim tanımlarına hangi birini yazsam bilemiyorum. tanımlarını buraya eklemeye kalksam seçmeye kıyamam hepsi birbirinden güzel tanımlar. onun profilinde tanımlarını okumaya her girdiğimde kendimi şöyle bir yere giriyormuş gibi hissediyorum.

kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel

hayır hogwartsa seçilsem bu kadar sevinmem. kendimi gondor mahzenlerinde yüzüğün kaç ayar olduğunu araştırmaya çalışan gri hokkabaz gibi hissediyorum.

kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel

kendisi ayrıca saruman başkanı kötülediği yetmiyormuş gibi bu el feneri kılıklı gri hokkabazı çok sever. bunu söylemesem olmazdı kusura bakma sevgili yazar" #teamgandalfnaja".

evet tanımlar diyorduk.okudukça okuyorum okudukça okuyorum bir tane kötü tanımı olmaz mı bir insanın.tamam abartı işini iyi yaparım ama bu konuda kesinlikle abartmıyorum onun tanımlarını defalarca okumuşumdur. muhteşem bir yeteneği var şahsi kanaatim bu tabi. bana yazıları ile aynı duyguları yaşatabilen 3 yazardan biri kendisidir, diğer iki yazar bu sözlükten değil bu arada. o kadar kıymetli bir yazardır kıymetini bilin. okumadıysanız ve bu nickaltı yazısı ile hakkında bilgi sahibi oluyorsanız eğer hiç düşünmeyin kesinlikle gidip tüm tanımlarını okuyun. karalama defteri tanımlarını atlamadan bir kaç kez okuyun her biri ayrı bir tat ve renk içeriyor ve her okuyuşunuzda o renkler ve tatlar değişiyor. bak yine okuyasım geldi yazımı burada kesiyorum gidip bir kaç tanımını daha okuyayım. esen kalın.
devamını gör...
demiştim ben sana yazarı.

sen içme ama, bak sağlık filan önemli.*

kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...
ateşiniz var mı ayağına gül döktüm yollarına ateş olur yakarım diyorlar aman dikkat.

keyifle içiniz.
devamını gör...
bazı insanlara sarılmanız için mesafelerin önemi yoktur ya hani, biliyorsunuz o hissiyatı değil mi?
pek nadirdir, pek özeldir, evet özlemlidir ama yine de çok güzeldir. öyle işte.

rob. sana hep sarılıyorum ben. gülümsemesini sevdiğim kadın.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"robnaja" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim