baharla birlikte pandeminin seyri değişti. öksürük ve ateş artık ilk semptom olmayabiliyor. burun tıkanıklığı ve nezle belirtisi de koronavirüs semptomları olarak görülmeye başlandı.

bahar aylarıyla birlikte başlayan üçüncü dalgada, hem mutant virüs hem de pandeminin genel seyrinde değişiklikler saptandı.

edinilen bilgiye göre, vaka sayısı her gün yüzde 5 oranında artıyor. bu rakam ikinci dalganın yaşandığı kasım-aralık aylarında günde yüzde 20 civarına ulaşmıştı. ayrıca, mutant virüs nedeniyle hastalığın bulaşma hızı üçte bir arttı. vaka sayısının 50 binlerden sonra platoya ulaşması ve ardından gerilemesi bekleniyor.


buradan
devamını gör...
mutasyon virüsün testlerde negatif çıktığını okumuştum, bana mantıklı geliyor eninde sonunda bitecek olandır.
devamını gör...
kardeşlerim, covid, corona mutant derken hepimizi ayakta beceriyorlar habarınız yok. hatta artık bu bürokrasi ve dev şirketlerin oyununa bir balık gibi ayakta siz atlıyorsunuz.
medikal şirketler ve sosyal medya devleri trilyon dolarlarına trilyonlar eklesin diye bu gerizekalı histeri.
üzerine bir de devlet tüm özgürlüklerinizi ortaçağdan geriye taşıdı. hepimiz meee le anıra ipe boğazımızı uzatıyoruz. yapmayın bunu.

insanların mevsimsel nezle olması kadar tabii bir durum yoktur. ama işte her haltı tabiatın tersine çevirdiler. üzerine bir de, doğada 200 yıldır bilinen corona kapmışsanız 3 gün fazla yatarsınız. 70 ve üzeri değilseniz ölmezsiniz. 70 ve üzeri olsanız bile yüksek ihtimal ölmeyeceksiniz. 70 ve üzeri insanlar zaten hep bir sebepten ölürler.
hayatı böyle zalim bir yoksulluk çarkına ve histeriye döndürmeye değer mi bunlar?
devamını gör...
yakında b12 vitamin eksikliğini de ona bağlarlar, fikir benden kullanmak dsö'den.
devamını gör...
büyük oyun’cular gelmiş kaçın. 70 yaşı üzerndekiler bir şekilde ölür. ne demek ya pyhahahahahahaha.
devamını gör...
(bkz: covid yalanına inanmıyorum)
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"6 nisan 2021 nezlenin covid belirtisi sayılması" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim