#468735 burada da ifade ettiğim sebepler, ve bu konuda yönetimin bize şeffaf davranmak bir yana, aba altından sopa gösterme girişimleri üzerine, ben ve ortağım the kirpiks, her perşembe yapacağımız yayını yapmama kararı aldık. bu kararı almamızda yönetimin konuya karşı yaklaşımı bütün sözlüğün malumudur. amacımız kimseyi hedef tahtasına oturtmak değildir.

fakat bugün "radyo yayınlarının tanıtımında yapılan çifte standart" başlığında da anlatıldığı üzere, sadece yapılan çifte standart'ın sebebini sorguladık. aldığımız yanıt ise kısaca; "radyonun bir yöneticisi var, bir karar alırken size mi soracağız, çok istemiyorsan program yapma, bizimde başımıza dert olup bizi huzursuz etme veee ayrıca bundan sonra yayınlarımızı gruplaşıp provoke etmek gibi bir eylemde bulunursanız, ivedilikle gereğini yaparız" şeklinde olunca, bizde doğal olarak, "alın sizin olsun" demek zorunda kaldık.

sonuç olarak bu işi gönüllü olarak kabul ettik. uykusuz kaldık, çabaladık ve ortaya bir emek koyduk. verilen emeğin karşılığını, bu cümleler ile almak açıkçası bizleri ciddi anlamda hayal kırıklığına uğrattı. şimdi diyecekler ki; efendim radyo daha yeni, hemen ne bu eleştiriler falan, ama kurallar baştan koyulup, yola ona göre devam edilmezse illa ki çatlak sesler bugünde, yarın da çıkacaktır.

biz bugün burada anladık ki, kurallar kişilere göre koyuluyor, kişilere göre işletiliyor. ve biz böyle bir düzenin içinde asla olamayız.

ılımlı yaklaşılsaydı ve yapılan hata kabul edilseydi eğer, basit bir iletişim hatası olarak kabul edip konuyu kapatabilirdik ve yayınımıza devam ederdik. ama bu yaklaşım hiç hoş olmadı. acısıyla tatlısıyla bir program yapmak nasip oldu. kusurumuz olduysa affola.

edit : tanımda kendi isteğimizle bu haksız ortamda bulunmayacağımızı söyledik zaten. yoldaş'ın #470028 tanımında belirttiği çarşamba yayınından rahatsız değildik. bizi dinleyip anlamamış bile. biz cuma günü 2 saat yapılan yayından rahatsız olduk. başka yayıncı 2 saat yayın yapabiliyor ise biz de bizden sonra yayıncı olmadığından ve kimsenin yayın hakkını gasp etmediğimizden ötürü bu süreyi uzatma hakkını kullanmak istedik.
devamını gör...
sonuna kadar destek verdiğim bir karar. haksızlığa uğrayan bunu dile getirmelidir.

daha şimdiden birileri kollanır, birileri ötekileştirilirse, kusura bakmayın ama gidişatın iyi olduğunu söylemek abesle iştigalden öteye geçmez.

umarım bundan sonra bu tip durumlar yaşanmaz ve iyi insanların kalbi kırılmaz.
devamını gör...
yapılan gerçekten ayıp, haksızlığa şahit oldu bütün dinleyenler ve takip edenler. apartman boşluğuna yapılan bu haksızlığı kınıyorum. bizi boşluğa düşürdünüz.
devamını gör...
bence bu tarz durumlarda yöneticilerin öncelikli olarak objektif davranması gerekli. ayrıca henüz test yayınlarında olan radyomuzun daha resmî yayın saatlerini açıklamadan bir programı yayından kaldırması pek de olumlu bir davranış olarak nitelendirilemez. daha önce yerel radyolarda yöneticilik, çeşitli internet ve üniversite radyolarına program yapmış biri olarak bu tarz durumlarda programlara zaman verilmesi alınan reaksiyon ve takip durumlarına göre program zamanlarının düzenlenmesi daha uygun olabileceğini düşünüyorum.
devamını gör...
bahse konu entry'i okudum. eğer arkadaşların yayınından sonra bir yayın yoksa yayının uzamasında zaten bir mahsur olmamalı bu daha fazla dinlenmeyi sağlar. ama bizim prensiplerimiz katıdır süresi dolunca kapatmak zorunda derseniz saygı duyarım.

fakat,

eğer bu arkadaşların yayın süresinin aşılmasına izin vermiyorsanız diğer arkadaşa da vermeyeceksiniz. eğer doğruysa "siz hayırdır?" diyorum. nedir bu ayrımcılık? birilerine mi yaranmaya çalışıyorsunuz?

tanım: eğer doğruysa destek verdiğim, vereceğim arkadaşların yaşadığı ayrımcılık olayıdır.
devamını gör...
çarşamba günü yapılan yayın sözlüğün ilk canlı yayınıdır.
radyonun tanıtıldığı, haftalık düzenli yayın yapacak bütün yazarların sırası ile konuk alındığı bir yayındı.
hatta ben de fırsat bulup gerek sözlük ve kuruluş hikayesi hakkında, gerekse radyo hakkında bir kaç kelam ettim.
ilk yayın olduğu için 3 saat olması normaldi, özeldi ve bir kerelikti çünkü.
dansöz bulsak, sabaha kadar da sürerdi.

apartman boşluğu için konuşulan, her perşembe 1 saatti.
geçtiğimiz perşembe günü 1. saatin bitiminden sonra programı uzatmak istemesi ve radyo yöneticimizin buna izin vermemiş olması konuyu buralara getirmiş.
yazarımız ısrarla, "çarşamba günü izin verildi bana niye izin verilmiyor" gibi bir eleştiri yapıyor.

eleştiri yapılabilir, keşke daha çok yapılsa yanlışlarımızı çok daha fazla görme imkanımız olsa.
ama burada bu arkadaşlarımızın grup olarak yaptığı şey eleştirmek değil itham etmek.
kime niçin ve neden torpil geçelim ? bunlar hoş şeyler değil.
kendisine de belirtildiği gibi, açılış yayını bu. sabahlara kadar konfeti atabilirdik.

tanım: yayından kaldırılmayan, sahiplerinin isteği ile yayın hayatına son verilen program.
burada bile bir mağduriyet yaratma çabası... nedir yahu bu?
radyo orada, perşembe günü için de haftalık olağan akışa program yazılmış, istenirse haftaya perşembe yine program aynı saat aralığında gerçekleştirilebilir.
hem yayın yapmak istemeyip, hem yönetim yayından kaldırmış gibi göstermek bana hiç etik gelmiyor.

ek olarak : apartman boşluğu yayındayken, başlığının altına girilen eleştiri tanımlarına cevap olarak canlı yayınında "beğenmiyorsanız defolun gidin" denilen bir programı radyo yöneticisi nasıl uzatsın?

insanlar iki radyo dinleyecek, eğleneceğiz şu yapılanlara, şu tantanaya bak allasen *
devamını gör...
afrodit banu alkan'ın 2000'lerin başında mağduriyet içeren röportajlarını akıllara getiren başlık.

programını yapmışsın, uzatmak istemişsin izin vermemişler. hepsi bu mu yani ? bundan mı bu yaygara.

çözüm geliştiriliyor.... geliştirildi.

çözüm : git kendin radyo aç sabaha kadar konuş.
devamını gör...
yapılanın yanlış olduğunu düşünüyorum. sizin radyo için belirlediğiniz süre bellidir. diyelim 1 saat talebiniz oldu ve onaylandı tabi haliyle uzaması bazı durumlarda tolere edilebilir o da maksimum 15 dk’dır. yayıncıların 1 saate planlarını yapması ve yayınlarını bitirmeleridir . mevcut durumda ise amatörlüktendir veyahut ilk yayın heyecanı diyelim yazarlar bu süreyi aşmıştır ama bu onlara 3-4 saat yayın yapma hakkını üzülerek söylüyorum ki vermemektedir. ilgili yayında daddy ile sohbet gereğinden fazla uzun sürmüştür zaten ki bunları konuşmak şu an için istememekteyim. ayrıca ilk yayında bu kadar fazla katılımcılının radyonun açılışını yaptığı bir programda zaten bu kadar uzun sürmesi haliyle normaldir. yayıncı arkadaşların bir anlık yanlıştan dönüp yayınlarına devam edeceğini umuyorum. *
devamını gör...
yoldaşın cevap entrysi yerinde bir açıklama gibi durmuyor. adam sadece yayın süresinden bahsetmemiş orada, “radyonun bir yöneticisi var, bir karar alırken size mi soracağız, çok istemiyorsan program yapma, bizimde başımıza dert olup bizi huzursuz etme veee ayrıca bundan sonra yayınlarımızı gruplaşıp provoke etmek gibi bir eylemde bulunursanız, ivedilikle gereğini yaparız" gibisinden bir cevap vermişsiniz adama. bu üslup nedir ? baron musunuz ? noluyoruz acaba ? ortada çok ciddi ve büyütülecek bir şey yok. uzlaşıcı tavır ve biraz daha yumuşak bir dille gerekli uyarılar yapılırsa, hem bu arkadaşların kalbi kırılmamış olur, hemde istediklerini yapıp güzide sözlüğümüze 1 yayın daha kazandırılmış olur. ama yine dikkati şu noktaya çekmek isterim. burada önemli olan bir eksik veya fazla yayın yapılması değil. sergilenen tutumun bu kadar agresif olmaması. modlar beni sever ama aynı zamanda tanır. yanlış gördüğüm bir noktada şu veya bu ayırt etmeden, kim olursa olsun çat diye söylerim yüzünüze. bu noktada da bir yanlış olduğunu düşünüyorum. ama dediğim gibi büyütülecek yada halledilmeyecek bir konu değil. herkese sevgiler, saygılar.
devamını gör...
sup. benim arkadaşımdır sözlükte benjamin kişisine aittir. radyoda yayın yapma imkanı ise size tahsis edilen bir olay. başlık sabitleme vs konusunda verilen bir söz varsa haklısınızdır ama yoksa, neden farklı bir uygulamaya gidildiği konusunun muhattabı sözlük değil moderasyondur. eğer 'yayın yaparsanız başlık sabitleriz' gibi bir söz verilmemişse ve bu yaygarayı koparıp diğer yayıncıları ve moderasyonu hedef tahtasına oturtup kargaşa çıkarmaya çalışmak çocukça bir davranıştır.

olabilir kızabilir insan ama 3 bin küsür niteliksiz entry döşedin diye şımarık veletler gibi bakın benim oyuncağımı sevmediler diye yüzlerce insanın içinde ağlamak ayıptır. kendinizi ezik ve basit şeyleri bile kaldıramayan sosyopatlar gibi gösteriyorsunuz. sizi değerli kılacak şey nicelik değil niteliktir. kimse kaprislerinizi çekmek zorunda değil bir hizmet sağlanıyor burda bunca insanı çocukça hezeyanlarınla meşgul etme hakkına sahip değilsin. hiç birimizin buna hakkı yok. gerçek hayatta hakkını savunamayan tipler burda başlık sabitleme peşinde koşarken berbat bir geleceğe doğru sürükleniyoruz. başlık sabitlenince başımız göğe ermeyecek ama böyle gereksiz olaylar herkesin ne ayarda olduğunuda göstermiş oluyor.
devamını gör...
mevzuyu kaçırdığım için üzüldüm. fakat tarafları ve beyanlarını okudum/dinledim.

yoldaşın açıklaması bana da yetersiz geldi. entryler ışığında, olaylar böyle geliştiyse yazar arkadaşlarımızı haklı gördüm.

hem eleştirinin gücünü kullanmak adına, hem çifte standartlara şimdiden göz yummamak adına hem de gölgelerin gücü adına yazar dostlarımı bu konuda destekliyorum.

(bkz: yönetim şaşırma, sabrımızı taşırma)

(bkz: nasıl uçuruldum ama)
devamını gör...
yorumlardan anladığım kadarı ile bir ayrımcılık zaten söz konusu. ilk yayın istenirse sabaha kadar olurdu yazılmış. bu zaten bir ayrımcılık olduğunu belli ediyor. ilki veya sonu yok bence bu işin ozaman ortasıda olsun.

(bkz: eşitlik isteriz)
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"apartman boşluğu programının yayından kaldırılması" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim