"durun siz aslında kardeşsiniz, akıbetiniz aynı." denilebilecek olay.
(bkz: friendly fire)
ehli sünnet kendi sapkınlıklarını hadisler üzerinden meşrulaştırırken ateistler de bunu fırsat bilip islamın ehli sünnet sapkınlıklarından oluştuğu tezini savunur.
devamını gör...
şöyle ki islamcı cenahın geneli dini kurandan çok hadis yoluyla tebliğe gittiğinden ve günümüzde hadis dini diye bir gerçeklik olduğundan hiç tezat olmayan yaklaşım.
devamını gör...
islam'a kolay yoldan vurmak istedikleri için olabilir. sonuç olarak ayetler sınırlı, hadisler ise tonladir... nasıl yorumladiginiza göre değişmekle birlikte inanan için de ateist için de hadisler değerlidir çünkü kaynaktır nihayetinde.
devamını gör...
hadisler islam'a dahildir zaten. hadisleri islam'a dahil etmemek gayet sinsice bir plandır. hadisleri yok sayıp kuran'ı diledikleri gibi yorumlamayı amaçlayanların sinsi planı.
devamını gör...
bu doğru bir olaydır. şu an büyük çoğunluğun kabul ettiği islamın büyük bir kısmını hadisler ve alim bilinen kişilerin yorumları oluşturur. bir çok konu ittifak ile kesinleşmiştir. anlaşmazlık yaşanan konular sakız orucu bozar mı şeklinde küçük detaylarda yaşanmaktadır. azıcık bir sorgulama ve akıl yürütme yapılınca sapmış ve aykırı karşılanırsınız. tartışırsınız. işte bu noktada islamcıların imdadına ateistler yetişir. "sende mi gerçek islamcısın? dine güncelleme mi getiriyorsun." diyerek isterler ki din hep böyle kalsın da bizim yanımızdakiler acaba diyip kaçmasın. işte hem inanıp hem de yaşanan islamı eleştiren insanlar ateist ve dinci güruh tarafından düşmannişan edilirler.
devamını gör...
n'oldu.. işinize gelmiyor mu o zaman. hayırdır.. 'kuranda böyle bir şey yok' deyince hadislere sarılan siz değil misiniz.. ateist, hadisini de paçavraya çevirince, o sahih değil, ehli sünnetçe kabul edilen değil, diyenler siz değil misiniz.. ateist, senin ehli sünnetçe kabul gören hadisini de önüne koyup "buyur deve sidiğiniz afiyet olsun" deyince, artık oryantal da mı yetmiyor.. ateist mi ehli sünnet oluyor.. seni mi parça parça sünnet ediyor.. içemiyor musun.. deve mi sünnetli değil.. dokanıyor mu.. sen mi ehli sünnetten vaz geçip, ehli oryantal oluyor, hala kıvırtıyorsun.. cevabın var mı, dinini bilmiyor musun yoksa.. yoksa ateist kadar mı bilmiyorsun.. yoksa hem bilmiyor, hem cevabın yok, hem hala mı ateiste kulp takmaya çalışıyorsun be ehli cahil..
bari sus da, hiç olmazsa "utanabiliyor, umut var " densin.. ya da öğren dinini.. kendin bilmediğin dine inanmayana bir şey demeye yüzün var mı.. bir düşün..
islam ehli sünnetten oluşmuyor, şiadan hariciden oluşmuyor, tasavvuftan hiç oluşmuyor, vehhabiden oluşmuyor, kurancılar ve selefilerden oluşmuyor, emeviden abbasiden oluşmuyor... yahu sizin islam neden oluşuyor..
islamı yeniden mi yazıp icat ettiniz.. ettiniz niye gösterip savunamıyorsunuz da hala ateistleri suçluyorsunuz...
ek edit:
ateizm, islamdan çok daha eski bir tarihe sahiptir. bu gerçeklikte nasıl olur da sırf islam karşıtlığı için sahte hırıstiyan misyonerliği olabilir. ateizm, şu veya bu ayrımı olmaksızın; sırf arabın allahı ve din diye pazarlamaya kalktığı arap gelenek görenek ve kültür kodlarına değil, kavramsal anlamda bir tanrı ve bir sömürü aracı olarak din kurumuna bütünsel bir karşıtlıktır ateist düşünce. gereksiz alınganlıklar cehaleti ele verir ilgililerin dikkatine..
devamını gör...
kütüb-i sitte hadislerin büyük bir kısmını ve genellikle güvenilir olanlarını ihtiva eden altı hadis kitabı. en bilinen, doğru kabul edilen sahîh-i buhârî.

sahîh-i buhârî (farsça: صحیح بخاری) ya da asıl adıyla el-câmiu's-sahîh (farsça: الجامع الصحيح), buhârî'nin hadis derlemesi. bu kitabın dünya kütüphanelerinde tespit edilebilen eksiksiz en eski tarihli yazma nüshası, günümüze ulaşan süleymaniye kütüphanesi’nde (murad molla, nr. 577) kayıtlı bulunan h. 550 (m.s. 1155) tarihli yazma nüshadır.

hz. muhammed/ölüm tarihi ve yeri: ms 8 haziran 632, medine, suudi arabistan.

en doğrusu olarak kabul edilen buhari'nin hadis kitabı, peygemberin ölümünden 523 yıl sonra yazılmış. nerede yazıldığı kesin değil mekke'de yada buhara'da yazıldığı kabul ediliyor. buhari, peygamberden 523 yıl sonra dinlediği hadisleri bir kitapta topluyor. bunların içinde hatalı olan, yalan olan eksik olan vs. mutlaka vardır. bunların kuran'a aykırı olanların ayıklanması gerekmektedir.

peki ne yapalım içinde islam dinine, akla, mantığa uymayanlar var diye hepsini atalım mı?
örnek verecek olursak kuran, namaz (salat) kılın diyor. nasıl namaz kılınacağı hakkında bilgi yok. ama hadislerde var.
şimdi herkes bildiği gibi yaşasın.

not. peygamber hz. muhammed sağlığında hadislerin (sözlerinin) yazılmasını yasaklıyor. hz. ebubekir ve ömer her ikisi de zamanlarında yazılan bütün hadisleri toplayıp yakmıştır.
salat sözlük anlamı: dua, rahmet etme, bağışlanma, mağfiret dileme, tezkiye etme, övme, tesbîh, tapınma ve din anlamlarında kullanılmıştır.
devamını gör...
çünkü internet dünyasındaki ateistlerin çoğu rol yapan hıristiyan misyonerlerdir gerçekte. ve bu hıristiyan misyonerler kuran'daki gerçek islam'ın ortaya çıkmasını istemezler. çünkü bilirler ki kuran'daki gerçek islam hızla tüm dünyaya yayılır ve özellikle hıristiyanları hızla müslüman yapar. ve yapmaktadır da zaten.
devamını gör...
yalan dolanla boğuşmayın, kılıf arayan her türlü bulur
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"ateistin de ehli sünnet gibi hadisleri islama dahil sayması" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim