1.
efeler diyarı
devamını gör...
kuşum lakaplı ilk kerimcanımız.
devamını gör...
turizmde de çıtayı yükselmiş olan ege vilayeti. tütün ve incir konusunda bir öncüdür. türkiye'de ilk demiryolu raylarının döşendiği kenttir.
devamını gör...
davutlar, didim, kuşadası, germencik, izmir otobanı, 09 plaka, ama en çok da ortaklar’daki çöp şişçiler... efsanedir. aklıma en çok o gelir aydın diyince.
f/p olarak mükemmel bir yemek yersiniz. siz yemek yerken aracınız yıkanır. hesabı ödeyip tam çıkacakken elinize bir poşet tutuşturulur. yolluktur bu:) su, soda vs.
gönülleri fetheder.
devamını gör...
herodot'a göre "gökyüzünün altındaki en güzel yeryüzü" dür. doğruluk payı da vardır.
devamını gör...
zeybeğin, zeybekler içinde de kocaarap zeybeğinin mekanıdır. oynamayı en sevdiğim ağır zeybektir. aydın zeybekleri ile meşhurdur. tarihin en iyi zurnacılarını yetiştirir. bir de yemişi meşhurdur aydın'ın. siz incir diyorsunuz ya o işte. biz izmir'de incire yemiş diyoruz da.
(bkz: tibet var)
(bkz: germencik)
devamını gör...
7. (tematik)
türkiye istatistik kurumu (tüik) verilerine göre nüfusu 1 119 084 kişi olan şehirdir.
devamını gör...
anne toprağım. en tatlı zamanlarımın geçtiği şehir. her bir insanı, her bir kasabası, köyü özel ve güzeldir. o güzelim zeytinler, bazlamalar, çökelekler, yazının toprak ve karpuz kokan sıcağı, kışının soba ve kestane kokan soğuğu... ver elini muğla, ver elini denizli.

gideyim bi ara özledim
devamını gör...
çoğunlukla iyi ve kibar insanların yaşadığı bir şehir.
(bkz: minik izmir)
devamını gör...
aydın
deve guresleri, buyuk menderes nehri,
afrodisias-milet-didim-priene antik kentleri ile
kusadasi, aydin ınciri, dilek yarimadasi milli parki ile meşhurdur.
devamını gör...
o söke'nin girişi yok mu? insan resmen 300 yıl geriye gidiyor ama bunu olumsuzluk olarak düşünmeyin küçük küçük evler geniş meydan tam hayal ettiğim yaşam alanı. gerisini pek sevmediğim şehir.
devamını gör...
kuşadası'nın da bağlı olduğu ildir.

(kuşadası izmir' e bağlı olsundu.)
devamını gör...
adnan menderes bulvarına giderdik kitap dağıtmaya. berbat ötesi bi pansiyon vardı adını bile hatırlamıyorum orda kalıyoduk. herkesin bi bunalmış halleri, bi negatiflik.. çileden çıkarmıştı beni aydın ya.
devamını gör...
aydınlanma, düşüncenin üzerine yükselmek demektir.
devamını gör...
hiç gitmedim, hiç aydınlı olan orada yaşamış tanıdığım yok. ya da aydın'a dair özel bilgim. ama bu günlerde nedensizce sempati duyuyorum. sanki orada yaşasam mutlu olurmuşum gibi. ileride hayatımın küçük de olsa bir kısmını mutlaka aydın'da geçirmek istiyorum. belki çok para kazanır yazlık falan alırım.
devamını gör...
yılın ilk "sıcak yok da nem çok" geyiği karşı komşumuz tarafından yapıldı. şimdi de aydın'a merkezi soğutma şart gibi zekice muhabbetler dönüyor. komşularıma çağrı:
hadi artık yazlıklara gidin. ben bakarım buralara.

tanım: sıcak bir il.
devamını gör...
insanını çok sevdiğim bir şehirdir. söke de iki senem geçti bir sıkıntı yaşamadım. dışarıdan çok fazla insan geliyor aydın ve çevresine ancak yerlisi hep bildiğin gibi.
devamını gör...
ilçelere göre; yörük, ankaralı, çingene şeklinde dağıtılmış inciri ile meşhur ege ili.
devamını gör...
istanbul'u bırakabilsem yaşamak istediğim şehir.
devamını gör...
kuşumdur
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"aydın" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim