istanbul’da verdikleri konser sonrası, bir süre daha istanbul’da takılalım diyen grup, asmalımescit’te eğlenceden sonra alkolü de kaçırınca bir bakkal tarafından kovalandı. tüm gece eğlenen grup, mekan çıkışı bir bakkalın önünde içki şişelerini koyup seslerini de fazla kaçırınca bir bakkal tarafından azarlanıp kovuldu. bakkala etraftakiler ‘ama onlar ünlü’ demesinin ardından bakkal ‘fark etmez’ şeklinde cevap verdi.
parti kur oy verelim ağam.
www.hurriyet.com.tr/amp/dun...
devamını gör...
bakkal haklı.

edit: ilk haber grup üyelerinin çöplerini gelip oraya atması ile çıktı. o yüzden bakkalın haklı olduğunu düşündüm fakat durum artık gerçeği öğrenemeyecek kadar duyar kasanların saldırısı altına girmiş durumda.
devamını gör...
şimdi pohpohladığınız bi amca daha orda burda övünerek anlatacak, o kızgın ifadesinden eser kalmamış bir şekilde.
yakında mikrofonu ağzına dayayıp konuşturan habercileri görürsem şaşırmam.
dünyaca ünlü olsa ne olur kardeşim insan olsun önce diyecek bizler de alkışlayacağız.
bunlar bir parti altında toplansın oylar bölünmesin bence.
haksim dayı da dahil.
devamını gör...
ortada herhangi bir saldırı olmadığı halde twitter'da "bakkaldan arctic monkeys'e saldırı" olarak verilen haberin baş kahramanı. bravo dayı helal olsun. bu olay sonrası "utanıyorum" diyenlere de bakkalın önüne attıkları o şişeler girsin.
devamını gör...
ünlü olmak istediğin zaman istediğin yerde istediğini yapma hakkını tanımıyor. rahatsızlık yarattığın yerden şutlanırsın. burada pohpohlamalık bir durum yok. olması gereken olmuş.
devamını gör...
kim olursan ol insan gibi davranmak zorundasın. milletin onlar ünlü diye bakkal amcayı uyarması aslında onların hakkı var diye değildir de, aman şimdi olay olur yine türkler barbar derler diyedir. amca haklı, yurtdışında git yap bakalım onların yaptığını hemen polis çağırsınlar.
devamını gör...
esnaf her koşulda ve durumda tamamen haksız bir canlıdır. grup üyeleri çıkarıp bir 100 dolar ateşlese önlerinde secdeye kapanır yada evden hanımı getirmek için koşmaya başlardı.
devamını gör...
bakın arkadaşlar batılılar bizi kendi sömürgeleri olarak görür! burada her boku yemeye kendinde hak görürler. bu yabancılar kendi ülkelerinde yapamayacakları serseriliği, terbiyesizliği bizim ülkemizde icra eder. nerede dövmüş bakkal pardon? sen kimsenin dükkanının önünü kirletemezsin kardeşim, o şişeleri mabadına sokmadığına dua et bakkalın! nasıl da dövdü diye algı yaratıyorlar! türk insanını barbar, kavgacı, hanzo gösterecek ya foncular! hiçbir fırsatı kaçırmıyorlar! nerede dövmüş kardeşim!
bu mesela sokak köpeği olayında da böyle. avrupalı tipler bayılır türkiye'de sokak köpeği kaynamasına! bizim 6 yaşındaki kız çocuklarımız resmen köpekler tarafından yenir, kemikleri arsalarda bulunur(gerçek olay), ama avrupalı'nın kapısına bir tane uyuz köpek gelse hemen belediyeyi arar uyutmak için! sonra gelir "ohhhh turkish people like animals,awesome, so sweet"edebiyatı çeker!
devamını gör...
ulan yukarıda arctic monkeys denen gerzeklere laf soyletmeyen gordum.
bakkal sabirliymis ben olsam yatirir firca sapini yanlamasina, evet yanlamasina mabadlarina sokardim.
devamını gör...
bakkal amca helva yapmış. e şişirdiniz* işte, alın size arctic monkeys. ikisi de nezaket yoksunu dicem ama ı ım. bakkal amca fazla bile sabırlı çıkmış. keza nezaketli.

t: ortada dövme gibi bir durum olmayan, algı yaratılmaya çalışılan olay.

(bkz: helvadan put yapmak)
(bkz: helva yapsana).

ve ve ve arctic monkeys artık 505'imsin .
devamını gör...
milletin greenpeace aktivisti ilan ettiği bakkal'a bak,şişeleri dükanın önünden alıp karşı kaldırıma atıyor.
devamını gör...
#2142965 no'lu entryde de görülebileceği üzere türkiye'de özellikle son yıllarda yaygınlaşan bir algı var;

"yanlış bir harekete karşı verilen her tepki mübahtır"

yani gece yarısı evine giren hırsızı da oldürebilirsin, yolda yürürken sana tüküren birini de.

dikkat edin çok görürsünüz bunu. diyorsun ki "e tamam, adama tükürmüş ve yanlış yapmış ama bunun cezası öldürmek mi? gece yarısı evine giren hırsızla yolda sana tükürenin cezasının aynı olması ne kadar mantığa sığıyor?" aldığınız cevap da belli tabi. "olsun o da tükürmeyecekti!!1!11!".

buradaki dayımızın olayı da aynı. dayının haklı olduğunu soylemeye gerek bile yok ama gidip uyaramiyor musun dünya güzeli? ingilizceye de gerek yok, no diyerek elinle dükkanın önünü gostersen adamlar anlayacak ve gidecek zaten. bunlar bağcılar'dan gelen keko grubu değil ki laftan anlamasin. ne gerek var bu tepkiye?

"neden bu kadar yükseldi bu şimdi?" diyenler için;

efendim her olayda var bu hırbolar. yan baktın sebebine neden adam öldürülüyor zannediyorsunuz siz? bu zihniyet işte. bu zihniyetin konformist olmayan, cesur versiyonları. bu tiplere de "neden öldürdün?" diye sorduğunda aynı cevabı veriyor;

o da yan bahmayacahtı
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"bakkal tarafından kovalanan arctic monkeys grubu" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim