kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...
1) çalış
2) disiplin
3) kararlılık
4) sabır

bu 4 şeyi bir arada tuttuğunuz sürece başaramayacağınız hiçbir şey yok.
devamını gör...
bütün insanlar başıboş köpekler gibi yaşıyor. ne yaptığını, ne istediğini bilmeden, kapıldığı karmaşanın içinde günbegün bayağılaşıyor. işte tüm bunlar olurken sen, büyük bir gururla, küçümseyici bakışlarla o adi insanların aşağılık yaşamlarını, yok oluşlarını izliyorsun. yalnızlaşmak, formül bu.
devamını gör...
vazgeçmemek ve duruma göre manevra yapıp patikalara sapacak kadar risk alabilmek.
devamını gör...
neyi başarmak isteyenlere tavsiyeler dediğim başlık. mesela yüksek atlama dünya rekoru kırmak mı istiyorsun, unut onu. yapamazsın çünkü başaramazsın. seni görmeme gerek yok, çok çalışıyor olman, azmetmen ne bileyim daha aklıma gelmeyen pek çok şeyi yapıyor olman başaracağın anlamına gelmiyor.

çok zengin mi olmak istiyorsun, yok olmayacaksın, olamazsın. onu da unut çünkü fikirler hiçbir şeydir, onların arkasından gidebilecek olsan zaten şimdiye bir ilerleme görürdün kendinde. bak bi kendine, yerinde misin ilerledin mi? bilmiyor musun, e ben sana ne diyim ki.

öyle her çabalayan başaracak, her azimle işeyen duvarı delecek diye bir şey yok. bu bir süreçtir ve sen o sürecin sonunu görerek girmek istediğin sürece hiçbir şey başaramayacaksın. kimse yola sonunda ne olacağını bilerek çıkmamıştır. yol onları oraya getirmiştir ve geri kalanlar da ona "başarılı" demiştir. sen yola bile çıkmadan, varacağın yerin hayaliyle istediğin kadar çabala, bir şey değiştiremezsin.
devamını gör...
boşanmak isteyenlere tavsiyeler diye geldim, tırı vırı çıktı.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"başarmak isteyenlere tavsiyeler" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim