bayramların anlam ve önemini yaşamayan, yaşatmayan, büyüklerinin yalandan telefonla bayramını kutlayan veya kutlamayan, gelenek göreneklerinden, manevi ve milli değerlerinden kopuk, rezil-i rüsva tayfadır.

onlar için varsa yoksa deniz kum güneştir.
inşallah yaşlandıklarında da kimse onların ziyaretine gelmez.
büyüklerinizi öksüz, garip bırakıyorsunuz.
insanlık öldü mü be! insanlık öldü mü be!
yazıklar olsun.
devamını gör...
başlığı açıp insanlara rezil diyen arkadaşımızın lise-üniversite çağında olduğunu düşünüyorum. iş hayatına atıldığı zaman deniz, kum ve güneşin veyahut nefes alabileceği kısa günlerin kıymetini daha iyi anlayacaktır. sistemin insanları köleliştirdiği bir düzende birkaç günlük tatili herkes istediği gibi değerlendirir. bunu yargılamak kimsenin haddine de değildir. hatta hem yargılayıp hem de damgalamak hiç değildir! herkes bayramlarda olmak istediği yerlerde olur.
ayrıca asıl problem büyüklerimizi sadece bayramlarda hatırlamaktadır. büyüklerimi sıklıkla arayıp veya uygun zaman bulup yanlarına gittiğim için şahsım adına gönlüm rahat. büyüklerini sadece bayramda hatırlayıp geri kalan insanların özgürlüğüne laf edenler kendi hayatlarına odaklansınlar.
devamını gör...
denenmiştir. bir tarafı buruk kalıyor insanın.
devamını gör...
(bkz: yav he he)
devamını gör...
katılmadığım başlıktır. ve bu başlığı açan yazarımız da büyük ihtimal akraba terörüne maruz kalmayan nadir kişilerdendir.
o eski bayramlar artık yok,üççüz beşşüz geziciğiz efenim!
devamını gör...
sağolsun yöneticilerin attığı adımlarla paralarını anında yok edip önlerini kestiği tayfadır.

bundan sonra yok öyle büyükleri örseleyip keyif yapmak. cebinizdeki takribi sıfır liranızla efendi gibi gidip el öpeceksiniz. akrabanız sizden uzakta yaşıyorsa merak etmeyin, tüm sülalenin bir arada tek çatı altında yaşayacağı günler de yakın verin yetkiyi.
devamını gör...
bayram iznini tatil yaparak geçirmek doğru olmasa bile normal. artık normal bu. şahsen yaşlandığımda ziyarete gelmeyen gençlere de alınmam. başkasına göstermediğim ilgiyi başkasından görmeyi bekleme ikiyüzlülüğüne sahip değilim.
devamını gör...
dede sen misin?
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"bayramda büyüklerini ziyaret etmeyip tatile kaçan tayfa" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim