aksiyon / drama / suç
7 / 10
puan ver

öne çıkanlar | diğer yorumlar

oyuncu listesinde daniel craig, sienna miller, michael gambon, tom hardy, ben whishaw, jamie foreman, sally hawkins, brinley green, colm meaney, marvin benoit, kenneth cranham, hassan tamer, dexter fletcher, george harris, stephen walters, marcel ıureş, jason flemyng, dragan micanovic, burn gorman, louis emerick, francis magee ve ıvan kaye gibi oyuncuların olduğu 2004 yapımı suç/aksiyon türündeki bu filmin yönetmenliğini ise matthew vaughn yapmıştır.

kahramanımız eline silah almayan iyi görünen bir adam olarak ortalıkta dolanarak aracılık işi yapıyordur. kendisinin anlatımıyla başlayan filmde bırakmaya yakın olduğunu söyler ve büyük patron onu yanına çağırıp onun anlamadığı bir iş ona verir. patronun anlattığı şekliyle bir arkadaşının kızı uyuşturucuya kapılmış sokaklarda onu bulma işi ise kahramanımıza kalmıştır ama o bunu yapmak istemez ve görevi başkalarına verir kızı bulamaz ama kızın babası kahramanımızı bulur ve kendisinin böyle bir şey istemediğini hatta patronunun kahramanımızı sattığını söyler. polisle anlaşan kahramanımızın patronu herkesin her şeyini polislere söylemek için anlaştığı bir ses kaydı dinletir ona. kızın babası kızı bulamadığın için şanslısın der ve adamı bırakır adam ses kaydını alıp gider. daha sonra ise arkadaşının kendini koru diye verdiği silahla gidip patronunu öldürür. buradan sonra olaylar farklı bir şekilde karışır. daha önce patronlarının verdiği farklı bir iş ile de başları belaya girdiği için o işi de çözmek için plan yapan kahramanımız bir şekilde işin içinden kendini ve arkadaşlarını mutlu şekilde çıkarır ama işi bırakmayı kafasına koyduğu için tanıştığı kız ile filmi bitireceği sırada kızın eski sevgilisi gelip kahramanımızı vurur ve film orada biter.

her ne kadar ölen neden öldü başrol nasıl kurtuldu anlamak kolay olmasa da güzel film iyi seyirler.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"bir dilim suç" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim