1.
çay bardağının altına koyarak tutmamızı kolaylaştıran aparat.
devamını gör...
2.
çay bardağının altına koymaktan çok başka şeylere yaran minik tabak
devamını gör...
3.
ortasında buhar ve nem emici kağıt parçası olan.
devamını gör...
4.
çok farklı kullanabilen eşya
devamını gör...
5.
çayın sağa sola saçılmasını engellemek, sıcak bardağın mobilyayı yakmaması ve şekeri koymak için yer yaratmak amacıyla üretildiğini düşündüğüm aparat. bazı yerlerde küllük olarak kullanan hayvanlar var ama onlar konu dışı.
devamını gör...
tek kelimeyle anlatsam,o benim hayatım,derdim.
devamını gör...
farklı desenleri bulunsa da en güzeli kıraathane çay tabağıdır.
devamını gör...
çay bardağının altında yataklık eden tabak çeşididir. kırmızı desenli olanı çok meşhurdur. yurtdışında bu çay tabağını görürseniz gözleriniz dolabilir.
devamını gör...
kırmızı-beyaz olanından başkasını tanımam. *
devamını gör...
kupa kullandığım için asla kullanmadığım araçtır.
devamını gör...
şekline şemaline bakarak mekandaki fiyatları gerçeğe çok yakın olarak anlayabileceğiniz mutfak eşyasıdır.
devamını gör...
kalitesi, girdiğin mekanın çıkışta sana keseceği fatura kabarıklığıyla doğru orantılı olan item.
devamını gör...
kaşık, bardak. bardak altlığı üçlüsünün en altındaki takım elemanıdır. bardak dışında küp şekere ve çay kaşığına yarenlik eder çoğu zaman. benim gibi tepsi taşıma özürlüler için bardakla arasına yuvarlak çoğu zaman kenarı desenli kağıtları vardır. genelde makam katlarında yada kıymetli misafirler için kullanılırlar. dedim ya benim gibi taşıyanlar çayı dökünce o parça kağıtcık dökülen çayı emer ki çayı içecek misafirimizin üzerine damlamasın, üzerini kirletmesin diye. gel gelelim bu bardak altlığı kimi zaman kavga aracı olarak kafalara bardakla birlikte fırlatılmış, kimi zaman bardak düşer gibi altlığın yere düşürülmesi ile çayı getiren yüce gönüllü insanı korkutmak amacıyla yere düşürmek suretiyle kullanılmış, yumurta kırmaktan aciz erkeklerin fındık fıstık koyup paylaştırdığı bir tabak olmuş, kimi zaman bir çocuğun şapkası olmuştur. izmarit basıp ortamı gerenlere hiç girmiyorum bile. elimiz yanmasın diye ince belli bardağın en yakın arkadaşıdır.
devamını gör...
çay bardağına yapışmazsa keyif almıyorum.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"çay tabağı" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim