dünya klasikleri / roman / edebiyat
6 / 10
puan ver

öne çıkanlar | diğer yorumlar

yine insan olun biraz sayesinde okuduğum bir henry james romanıdır. ben varlık yayınevi'nden çıkan baskısını okudum. çeviri necla aytür'e ait.

enteresan bir kitap daisy miller. buruk bir aşk hikayesi. amerikalı genç bir kız ile daha olgun bir adamın neredeyse dile bile getirilmeyen kavuşamama öyküsü.

davranışlarımız ve toplumsal yargılar çatıştığında pek çoğumuz topluma uyum sağlamayı seçeriz. daisy ise gönlünce yaşayan bir genç kız. beylerle yaptığı gece gezmeleri yüzünden ve flörtöz tabiatı yüzünden insanların diline düşüyor. bu aşkın öteki ucundaki winterbourne ise ne yazık ki daisy kadar açık fikirli olamıyor. ancak daisynin sergilediği umursamazlık, bir yandan gururlu bir aşkı barındırıyor olamaz mı? olabilir.

belki de olduğu gibi kabul görmek istediğinden, belki de hayatta en çok bunu önemsediğinden ne sevdiği adamla ne de çevresindeki insanlarla uzlaşma yoluna gidiyor.

daisy miller gerçekten çok enteresan bir okuma deneyimi idi. yer yer "ben ne okuyorum ya" diyip ilgisizliğe kapılmış olsam da, aynı zamanda ne oluyor ne olacak diye elimden bırakamadım.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"daisy miller" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim